Zdrowie po piłkarsku – Dariusz Dziekanowski (wideo)

(08.04.2013)

Dariusz Dziekanowski to wybitny reprezentant Polski, uczestnik piłkarskich mistrzostw świata w Meksyku w 1986 roku. Dzisiaj, wiele lat po zakończeniu kariery, wciąż gra w piłkę dla przyjemności. Mam też dużo ciekawych spostrzeżeń na temat aktywnego i zdrowego stylu życia.

W naszym wywiadzie wideo Dariusz Dziekanowski wyjaśnia, dlaczego wiele lat po zakończeniu zawodowej kariery piłkarskiej nadal wraz z rówieśnikami regularnie kopie piłkę.

Granie amatorskie pozwala odpocząć psychicznie i odgonić stres. Wyjście na boisko oznacza dużo ruchu po dniu spędzonym w pracy siedzącej.

Według Dariusza Dziekanowskiego zmienił się też model osoby zajmującej kierownicze stanowisko w firmie. Dzisiaj chcemy w firmie widzieć osobę energiczną, dobrze wyglądającą, dbającą o siebie.

Narzekanie na to, że dzieci spędzają dużo czasu w Internecie to tylko jedna strona medalu. Ludzie często nie wiedzą, że koło nich jest boisko Orlika i wystarczy wyjść z domu całą rodziną, żeby się pobawić.

Dariusz Dziekanowski opowiada też o piłce nożnej dziewcząt: – Piłka nożna jest też dla dziewcząt, bo jak później te dziewczynki będą mamami, to same zachęcą swoje dzieci do wyjścia na dwór. Taka mama wie, że trzymanie dziecka pod kloszem nie jest dobrym rozwiązaniem. Dzieci muszą gdzieś swoją energię rozładować.

Kategorie: Ruszaj się z nami! Zdrowe życie

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie