Zdrowa skóra to efekt zdrowego stylu życia

(24.06.2012)

Żyjemy w świecie, w którym trzeba być bardzo zdeterminowanym, aby nie jeść w fast foodach. Konsumowanie zrównoważonej diety to doskonały sposób na piękną i zdrową skórę. Ważne jest, aby nie wprowadzać do organizmu toksyn – wtedy można cieszyć się ładną i delikatną skórą.

Najłatwiejszy sposób na to, aby organizm nie był przesiąknięty toksynami, to wybór zdrowego stylu życia. Jednym z elementów jest właściwa dieta, bogata w składniki takie jak produkty pełnoziarniste, pestki słonecznika, awokado, orzechy włoskie i migdały.

Odżywiaj się zdrowo i unikaj żywności takiej jak ciastka czy biały chleb. Pij dużo wody i herbaty, aby zapewnić stałe nowodnienie organizmu.

Produkty pełnoziarniste dostarczają antyoksydanty, które powstrzymuja procesy starzenia i dostarczają włókna pokarmowe, czyli jedne z głównych elementów wpływających na piękną i zdrową skórę. Włókno pokarmowe pomaga również utrzymać organizm w czystości poprzez odciąganie toksyn i oczyszczanie okrężnicy. To z kolei pomaga w przemianie materii i daje odpocząć wątrobie.

Inny powód, dla którego włókna pokarmowe są dobre dla Ciebie, to pochłanianie płynów. Dzięki temu będziesz oczyszczony od środka, a organizm skoncentruje się na upiększaniu skóry, ponieważ będzie w stanie dostarczyć jej pomocne składniki odżywcze. Nie będzie natomiast musiał zajmować się wydalaniem szkodliwych toksyn.

Czy wiesz, że odżywianie odgrywa bardzo ważną rolę dla wyglądu skóry? Jeśli porównasz swój organizm do pojazdu, to spożywany pokarm jest paliwem. Chyba nie spodziewasz się, że samochód na benzynę pojedzie po nalaniu oleju napędowego? A więc nie możesz wprowadzać niewłaściwego paliwa do organizmu.

· Pij dużo wody i herbaty lub zielonej herbaty

· Stosuj zdrową dietę, bogatą w kwasy omega 3 i 6, które znajdują się w produktach takich jak orzechy włoskie, migdały, winogrona i pestki słonecznika, a także upewnij się, że przyjmujesz dużo witaminy C, która znajduje się w pietruszce, owocach cytrusowych, brokułach i dzikiej róży.

· Jedz dużo warzyw i owoców organicznych – różną organiczną żywność można znaleźć w lokalnych supermarketach

· Aby mieć delikatną skórę, należy jeść ryby oleiste, takie jak dziki łosoś, dzika lub świeża makrela.

Aby mieć skórę bez zmarszczek, ważne są również ćwiczenia fizyczne. Jeśli jesteś osobą, która tego nie lubi, możesz zamiast tego tańczyć, pływać lub spacerować. Krótki spacer po parku dostarczy nie tylko tlen, ale pomoże odetchnąć od codziennego zgiełku. Taniec to wspaniały i zabawny sposób na aktywność fizyczną i spotkanie nowych ludzi podczas zajęć. Ćwiczenia fizyczne poprawiają krążenie krwi. Dobre krążenie pomaga organizmowi w rozprowadzeniu składników odżywczych do wszystkich komórek, a także pomaga w usunięciu toksyn.

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi:

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie