Zapaśnicze talenty na mistrzostwach w Kisielsku

(23.09.2014)

Województwo lubelskie jest wiodącą siłą kobiecych zapasów w Polsce. Otwarte mistrzostwa województwa dla najmłodszych zawodniczek odbywające się co roku w Kisielsku to doskonałe miejsce na wyszukiwanie kolejnych talentów.

- Zawody tradycyjnie już od 5 lat stoją na wysokim poziomie, przyjeżdżają ekipy z całej Polski w tym roku mamy drużyny z Suwałk, Kielc, a także z Ukrainy, dzięki czemu mistrzostwa nabrały międzynarodowej obsady po raz pierwszy w historii – mówi Ryszard Wałachowski, trener sekcji zapasów w Armatach Stoczek Łukowski.

Ukraiński klub Faworyt Klesów podróżuje po Polsce – był między innymi na turniejach w Chełmie, Kraśniku, Raciborzu, Radomiu i Warszawie – a tym razem zawitał do Kisielska. – Napisałem komunikat, że są otwarte mistrzostwa województwa, zainteresowali się tymi zawodami i zostali zaproszeni – tłumaczy Ryszard Wałachowski. – Ważne jest, że przyjeżdżają do nas też kluby z całej Polski, bo warto się spróbować z innymi, a nie żeby tylko kluby z województwa lubelskiego walczyły między sobą.

- Województwo lubelskie tradycyjnie od bodajże siedmiu lat jest najlepszym województwem w Polsce, w rankingu województw jesteśmy bezkonkurencyjni – dodaje Ryszard Wałachowski. – Drugie województwo za nami zdobywa połowę punktów co my. Globalnie mogę powiedzieć, że zapasy w województwie nadal się rozwijają. Powstały dwa nowe kluby, więc cały czas postęp jest widoczny.

Zapasy w Kisielsku

- Zapasy trenuję już od drugiej klasy podstawówki – mówi Aleksandra Wólczyńska z Suplesu Kraśnik, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek. – W tym roku byłam mistrzynią Europy i zajęłam trzecie miejsce na mistrzostwach świata kadetek. To jest sport ogólnorozwojowy, ja już trenuję tyle lat, że przyzwyczaiłam się i… lubię to co robię. Nie rozwijamy się tylko w  zapasach, ale pod każdym względem – kondycyjnie i siłowo, czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

- Ja zapasy trenuję już około pięć lat – dodaje Aleksandra Ufniarz z LUKS Stróża. – Sport jest bardzo fajny, czasami wyczerpujący, no ale ja lubię trenować. Mogę się nauczyć fajnych chwytów no i ogólnie jest to ciekawa dyscyplina.

Czytaj również:
Kisielsk 2013

Kategorie: Zapasy

Tagi: ,

2 osoby skomentowały


ekologiczne:

super tu u Ciebie ! :)

MarysiaU:

Kto chce zarobic nie wychodzac z domu parenascie $$$ dziennie??? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w gogle: room23a adfly

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie