Zachowaj zdrowie dzięki uprawianiu sportu

(15.04.2013)

Sport pomaga tobie, twojej rodzinie i dzieciom uczyć się ważnych życiowych lekcji. Sport to także świetny sposób, by chronić zdrowie na wiele lat. Jeśli jesteś na tyle zapobiegliwy, że uprawiasz sport, możesz pomóc sobie i swojej rodzinie pozostawać w kontakcie z innymi, być aktywnym i zmniejszyć poziom stresu. Sport naprawdę znacznie zmniejsza uczucie niepokoju. Uprawiaj indywidualne sporty lub dołącz do drużyny, by polepszyć życie towarzyskie i zachować dobre zdrowie.

Zalecenia

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) podaje, że dorośli potrzebują więcej niż dwie godziny w tygodniu umiarkowanej aktywności, aby zachować zdrowie. Jeśli próbujesz schudnąć potrzebujesz więcej umiarkowanego czasu na ćwiczenia.

Dzieci potrzebują przynajmniej sześćdziesiąt minut intensywnego wysiłku fizycznego, w tym ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Wypróbuj ćwiczenia wzmacniające dla zapewnienia sobie zdrowych kości i zdrowego życia. Spróbuj gry w koszykówkę, piłkę nożną, hokeja lub innych sportów, których wraz z rodziną zaznasz na świeżym powietrzu.

Długoterminowe korzyści

Długoterminowe zdrowie jest korzyścią płynącą z uprawiania sportu. Bez względu na wiek, uprawiając go, chronisz swoje serce utrzymując drożne żyły i tętnice oraz zapewniasz równe i rytmiczne pompowanie krwi przez serce. Dodatkową korzyścią sportu jest kontrolowanie masy ciała, a obniżenie poziomu glukozy we krwi może pomóc ci rzucić palenie. Uprawianie sportu z pewnością pozwoli ci żyć długo i zdrowo.

Krótkoterminowe korzyści

Kiedy zaczynasz uprawiać sport, korzyści widać natychmiast. Zachęć rodzinę, aby się do ciebie przyłączyła lub samodzielnie uprawiała sport. Bardziej aktywny tryb życia może zbliżyć do siebie rodzinę. Możecie nawet znaleźć się w punkcie, kiedy wspólnie będziecie omawiać swoje cele i metody ćwiczeń. Ponadto bycie aktywnym i spalanie kalorii zapewni ci widoczne efekty w utracie wagi.

Zdrowie psychiczne

Sport korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne. Zdrowy umysł pomoże zachować sprawne ciało. Dzieci, które wstąpiły do drużyny sportowej lepiej radzą sobie w szkole. Jest to udowodnione i udokumentowane przez Amerykańską Szkołę Medycyny Sportowej (American College of Sports Medicine). Uprawiaj sport, a zmniejszysz depresję i uczucie niepokoju. Sport pomoże dorosnąć, rozwinąć się i stać się bardziej pewnym siebie. To dobre zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Umiejętności społeczne

Dzięki grze zespołowej zyskujesz znaczne korzyści w rozwijaniu umiejętności społecznych. Grając w zespole angażujesz się w pracę zespołową i uczysz postępować zgodnie z instrukcjami autorytetów czy trenerów. Przekonasz się, że koleżeństwo przychodzi razem z współzawodnictwem i uprawianiem sportu. Dzieci mają okazję do nawiązania nowych przyjaźni, co pomaga zdobyć zaufanie i pewność siebie. Uprawianie sportów daje dorosłym okazję do rozmów i nawiązywania relacji w środowisku innym niż praca czy dom.

Uprawianie sportów jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia. Można zapobiec wielu chorobom, wypracować odporność na patogeny przenoszone przez krew i zadbać o kwestie zdrowotne jak tylko się pojawią.

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie