Wyniki sportowe a trening umysłu

(11.04.2015)

Mimo że wiele osób uważa, iż predyspozycja fizyczna jest głównym czynnikiem w osiąganiu dobrych wyników sportowych, prawdą jest, że mózg również jest ważnym czynnikiem. Podczas gdy zarówno fizyczne umiejętności, jak i talent są istotne, umysł jest jednym z najlepszych dostępnych narzędzi. W końcu to mózg reguluje tętno, oddech i tym podobne. Oznacza to, że ten niesamowity umysł odgrywa ogromną rolę także w osiąganiu wyników zawodników.

Ponieważ fizyczne umiejętności są dla sportowców ważnym elementem w dążeniu do dobrych wyników, spędzają oni dużo czasu na treningu ciała. Jednak wielu z nich zapomina, że aby osiągać najlepsze rezultaty, także i umysł musi być ćwiczony. Nieodpowiednie wytrenowanie ciała prowadzi do słabych wyników, tym samym słabe rezultaty mogą wynikać z braku treningu umysłu. Jeśli chodzi o wyniki sportowe, umysł może być kluczem do sukcesu lub porażki.

sport

Wielu trenerów ma dużą wiedzę na temat zwiększania wydajności poprzez trening ciała. Jednak równie wielu z nich nie wie, jak należy ćwiczyć umysł dla psychicznej odporności, która jest niezbędna, by osiągać dobre wyniki.

Jeśli masz wątpliwości, że dobre wyniki sportowe obejmują ćwiczenia umysłu, rozważ kilka przykładów. Lęk przed startem pojawia się w umyśle i może poważnie obniżyć skuteczność. Niektórzy sportowcy mają trudność ze zrelaksowaniem się będąc pod presją, co może zaszkodzić ich wynikom w sporcie. Wyniki dotyczą tak samo umysłu, jak i ciała.

Znaczenie umysłu w sporcie nie może być ignorowane, jeżeli zawodnik ma osiągnąć sukces. Kiedy trenerzy szkolą ciało sportowca, muszą również skupić się na trenowaniu jego umysłu. Szkoląc zarówno umysł i ciało, sportowiec otrzymuje narzędzia potrzebne do osiągnięcia najlepszych wyników sportowych.

Istnieją specjalne kursy trenerskie Siły Umysłu, oferujące trenerom możliwość zrozumienia roli umysłu w wydajności sportowca. Zapewniają one także instrukcje, w jaki sposób pomóc sportowcom trenować swój umysł i nastawić się na sukces oraz pomagają im radzić sobie ze stresem przed grą lub konkurencją. Kurs uczy trenerów jak szkolić sportowców, jak wyznaczać i osiągać cele, zwiększać zaufanie, odzyskiwać formę po urazach i tym podobne. Co więcej, oferuje on wgląd w wyobrażenia i wizualizacje przydatnych ćwiczeń, które mogą pomóc sportowcom osiągnąć najlepsze sportowe wyniki.

Czytaj też:
Wizualizacja częścią treningu

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie