Wybieramy sport

(09.12.2012)

W dniach 8-9 grudnia 2012 r. odbył się Ogólnopolski Międzypokoleniowy Mikołajkowy Turniej portowy „Wybieramy Sport” zorganizowany przez LZS. Celem turnieju było między innymi upowszechnienie sportu, poprawa sprawności fizycznej, promocja zdrowego stylu życia, a także integracja pokoleniowa wszystkich uczestników rozgrywek. W wyjeździe wzięli udział przedstawiciele 10 województw.

Program wyjazdu obejmował zakwaterowanie w hotelach Samba w Chotomowie oraz Pod Lasem w Dąbrówce Szlacheckiej pod Warszawą. Jednym z punktów było zwiedzanie Warszawy i, zależnie od preferencji, wyprawa do Zamku Królewskiego lub Pałacu Kultury i Nauki.

W sportowych rozgrywkach organizatorzy przewidzieli 10 konkurencji we wszystkich kategoriach wiekowych, z uwzględnieniem dodatkowych konkurencji dla najmłodszych.

Weekend ze sportem

Sobota, ok. godz. 11

Jesteśmy! Dojeżdżamy do hotelu Pod Lasem w Dąbrówce Szlacheckiej. Zostajemy zakwaterowani w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach. Hotel wygląda nieźle, pokoje są czyste i przestronne ;-). Rozpakowujemy bagaże i chwilę odpoczywamy po podróży.

godz. 12.00

Ciepły posiłek w mroźny, zimowy dzień raczy nasze podniebienia. Musimy się najeść, by nabrać sił na to, co przed nami, czyli zwiedzanie stolicy.

godz. 12.45 PODBIJAMY STOLICĘ

Po wcześniejszym zadeklarowaniu preferowanego miejsca zwiedzania wsiadamy w odpowiedni autokar i jedziemy do Warszawy. Podróż jest krótka, bo zajmuje tylko około pół godziny. Nasza grupa dojeżdża pod Zamek Królewski, gdzie czeka na nas dwóch wykwalifikowanych przewodników. Szybki podział uczestników na dwie mniejsze grupki, zakup biletów i słuchawek i jesteśmy gotowi na zwiedzanie.

Przewodnik skrupulatnie przedstawia pomieszczenia, ich przeznaczenie oraz kilka faktów z historii kraju.

Okej. Zamek zwiedzony. Mamy chwilkę czasu na odwiedzenie Starówki. Podziwiamy zimowy krajobraz, miejscową architekturę i przepiękne świąteczne ozdoby, które napawają nas klimatem nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

O godzinie 17 z powrotem wyruszamy do hotelu. Troszkę zmarzliśmy, więc wizja zbliżającej się kolacji i ciepłej herbatki wygląda kusząco.

godz. 19.30 PIERWSZE ROZGRYWKI

Zbieramy się w sali, gdzie mają się odbyć pierwsze konkurencje turniejowe. Są to: warcaby, puzzle, kręgle. Rywalizacja jest zacięta, konkurencja ogromna, ale wszyscy świetnie się bawią.

godz. 21.00 INTEGRACJA

Integrujemy się i uczestniczymy w dyskusji pt. „Sport dla wszystkich, Zdrowie dla każdego”.

Niedziela, godz. 8.30 ŚNIADANIE

Pałaszujemy smaczne śniadanko i nabieramy sił, bo już za godzinę ruszamy do hali sportowej w Jabłonnej, gdzie uczestnicy wyjazdu rozegrają kolejne konkurencje Ogólnopolskiego Międzypokoleniowego Mikołajkowego Turnieju Sportowego. A są to: piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, mini piłka nożna, rzuty „na kijek”, drużynowe rzuty do kosza, rzuty woreczkami do celu, konkurs skoków, mini golf.

godz. 9.30 HALA SPORTOWA

Zaczynamy rozgrywki. Na trybunach licznie gromadzą się kibicie, sportowcy zwarci i gotowi do walki. Pierwsze wygrane rozbudzają apetyt dopingujących poszczególne drużyny. Walka trwa aż do godziny 14. Po wyczerpujących zawodach czas na ogłoszenie wyników i nagrody. Ale zaraz, co to? Zdaje się, że mamy szczególnego gościa. Odwiedza nas sam Święty Mikołaj! Dzieciaki są wniebowzięte, gdyż starszy pan ma dla nich prezenty ;-)

Nadszedł czas na finałową klasyfikację:
1. miejsce: województwo kujawsko-pomorskie
2. miejsce: województwo łódzkie
3. miejsce: województwo mazowieckie

Weekend w Jabłonnej był czasem spędzonym aktywnie i ciekawie. Organizatorzy imprezy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji w atmosferze zdrowej rywalizacji, promowania sprawności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także międzypokoleniowej integracji.

Kategorie: Ruszaj się z nami! Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zdrowe życie

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie