Wskazówki, jak przyjemnie spędzić czas na kempingu

(06.05.2013)

Czerpanie przyjemności z czasu spędzanego na dworze to bardzo ciekawe zajęcie w życiu. Podróż do ulubionego miejsca kempingowego jest dość tania, a jeśli jesteś jeszcze odpowiednio przygotowany, bardzo przyjemna.

Priorytety dla przygody na świeżym powietrzu

Woda, woda, jeszcze raz woda. Przede wszystkim to ona jest głównym problemem. Kiedy pożegnasz udogodnienia cywilizacji nie tylko będziesz potrzebować wody do picia, ale także do mycia siebie, naczyń, a może nawet do napełniania chłodnicy swojego samochodu. Oczywiście zakładamy, że na kemping zabierasz swój pojazd. Zabierając się za pakowanie trzeba również zrobić rozeznanie terenu, na który masz zamiar się udać i rozeznać się, gdzie są źródła wody oraz je zanotować. Nie możesz polegać na wodzie pitnej wolnej od szkodliwych bakterii. Trzeba więc wziąć zapas tabletek oczyszczających lub kupić pompę do wody z filtrem oczyszczającym.

Ogień – by było ciepło

Sprawdź w służbie leśnej, jakie typy ognisk są dopuszczalne w miejscu, gdzie planujesz kemping. W zależności od pory roku na niektórych terenach zabrania się rozpalanie każdego rodzaju ognia z powodu suszy, która prowadzi do wysokiego zagrożenia pożarowego. W większości przypadków, szczególnie w wyznaczonych miejscach kempingowych, znajdziesz jakiś rodzaj kuchenki do gotowania i utrzymania ciepła.

Rozpalanie ognia

Zabierz ze sobą dużo zapałek, jeśli to możliwe, zakup też trochę tych wodoodpornych. Inne źródła zapalania ognia to zapalniczki z propanem i zestawy przetrwania ze starterami ognia z magnezem i krzemieniem. Są małe, łatwe do przenoszenia i niezbyt kosztowne. Nie ma więc powodu, by ich nie mieć.

Weź sporo jedzenia

Żywność, która szybko się zepsuje, jak świeże mięso – steki, kurczak itp., powinna być spożywana już pierwszego wieczoru po przyjeździe, można też wziąć chłodziarkę z lodem, by uniknąć popsucia. Weź dużo konserw i pamiętaj, aby przechowywać je w chłodnym i zacienionym miejscu. Postaw na suszone owoce, orzechy, suszone mięso, batony, czyli rzeczy, o które nie trzeba się martwić – są pożywne i łatwe do przenoszenia. Zabierz ze sobą także trochę liofilizowanego jedzenia.

Uzbrój się

Najprawdopodobniej od wszelkich służb ratunkowych będą dzielić cię kilometry, bądź więc gotowy by obronić się w razie potrzeby. W każdej sytuacji należy mieć przy sobie nóż. Ma wiele zastosowań i nie ma powodu, by go przy sobie nie nosić. Siekiera. Bardzo przydatna podczas zbierania drewna i wspaniałe narzędzie, które zawsze się sprawdzi. Gaz pieprzowy jest jednym z najlepszych środków do ochrony przed niedźwiedziem czy jakimkolwiek innym zwierzęciem.

Biwakowy namiot

Przede wszystkim są to łatwe do przenoszenia, lekkie konstrukcje, w których można umieścić swój śpiwór i doczepić do torby. Dają one ochronę przed deszczem, wiatrem, śniegiem, co zapewnia trochę więcej komfortu. Większość takich namiotów jest wodoodporna i zapewnia izolację.

Bądź przygotowany na każdą pogodę. Nawet wtedy, gdy jest ciepło weź kurtkę, bluzę, długie spodnie, a nie tylko spodenki. Spakuj kapelusz z dużym rondem dla ochrony przed słońcem i wełnianą czapkę do noszenia w nocy. Bądź przygotowany na deszcz. Jeśli nie chcesz zabierać ekwipunku chroniącego przed deszczem, weź przynajmniej kilka dużych plastikowych worków na śmieci. Wytnij szczelinę na samym dole i umieść go nad głową. Sprawdza się doskonale.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki kempingowe wam się przydadzą. Życzymy bezpiecznych i przyjemnych przygód na łonie natury.

Kategorie: Turystyka

Tagi: , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie