Wokół Kołobrzegu (wideo)

(18.07.2012)

Dzisiaj pogoda w Kołobrzegu nieco się popsuła – niebo było zachmurzone, rzadko widać było słońce. Taki mniej plażowy dzień wykorzystaliśmy na wycieczkę. Najpierw cofnęliśmy się w czasie zwiedzając najstarsze zabytki Ziemi Koszalińskiej, a potem przenieśliśmy się w przestrzeni, spacerując po ogrodach w różnych stylach w Dobrzycy.

Budzistowo
Leży w bezpośrednim sąsiedztwie w Kołobrzegu, nazywane jest też Starym Kołobrzegiem, ponieważ właśnie tutaj w prehistorycznych czasach położony był gród. To właśnie ten gród w 1107 roku odzyskał dla Polski Bolesław Krzywousty.

Dzisiaj w Budzistowie można obejrzeć romańsko-gotycki kościół św. Jana Chrzciciela z 1222 roku (najstarszy zabytek na Pomorzu); eklektyczny pałac (1910 r.) i dwór (XIX w.) oraz park krajobrazowy; grodzisko dwuczłonowe nad Parsętą (VIII-XIII w.).

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy
Tutaj można obejrzeć ogrody w różnych stylach – francuskim, angielskim czy japońskim. Tuż obok znajduje się również wielki targ roślin.

Gąski
Latarnia w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, ma wysokość 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody – aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście.

Kategorie: Turystyka

Tagi: , , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie