Wizualizacja częścią treningu

(25.01.2013)

Zadaj sobie pytanie: dlaczego większość profesjonalnych sportowców góruje w swoich dziedzinach? Dzieje się tak dlatego, że osiągnęli swoje umiejętności przy pomocy narzędzia sportowych wizualizacji w treningu i w czasie trwania całej kariery.

Wszystkie zmysły w treningu

Mogłeś już słyszeć o wizualizacjach, a nawet rozważać użycie ich w swoim treningu. Informacja szczególnie dla początkujących sportowców: trening wizualizacyjny jest powszechnie znany jako zobrazowanie, umysłowa próba lub trening wykorzystany w sporcie. W treningu tym wszystkie zmysły, włączając dotyk, słuch, wzrok, węch, smak itp., użyte są do ćwiczenia sportu „w głowie”. Podczas przyswajania nowych umiejętności i osiągania doskonałości w krótkim czasie służy to jako skrótowa metoda. Jest to strategia treningu, która składa się na zgłębianie nauki psychologii sportu.

golf

Wymagana umiejętność potrzebna do lepszego sportowego występu doskonalona jest poprzez tworzenie serii obrazów z wykorzystaniem mózgu, które instruują mięśnie, by pracowały w pożądany sposób. Obraz poprawnie wykonanego ruchu osiągnięty jest tuż po tym powtórzonym dla udoskonalenia go. Ułatwia to odtworzenie okoliczności popełnienia błędu i daje pomysł na użycie prawidłowej taktyki w sytuacji rywalizacji, co służy jako narzędzie edukacyjne dla określonej sytuacji.

Zalety wizualizacji

Czy więc i ty powinieneś brać pod uwagę metodę wizualizacji treningu? Taki trening daje ci wiele możliwości i właśnie dlatego sportowcy powinni z niego czerpać jak najwięcej. Obrazowanie w sporcie może pomóc sportowcowi jak najlepiej wykorzystać trening, nie tracić motywacji, pozostać skupionym i silnym, a także stawiać i realizować cele. Może on zwiększyć jakość ruchów, zbudować siłę koncentracji, zwiększyć sportową pewność, zmniejszyć presję konkurencji, zbudować przewagę i wyeliminować wszelkie ubytki.

W przypadku kontuzji trening nie jest możliwy, a wizualizacja pomaga sportowcowi pozostać w najwyższej formie. Umysłowa powtórka pomaga utrzymać zdolności podczas procesu rekonwalescencji i pomóc radzić sobie z urazami poprzez ułatwienie procesu leczenia. Jedną z kilku najlepszych rzeczy w tym treningu jest to, że jest on poręczny i może być używany przez sportowców w czasie wolnym od ćwiczeń, w czasie terapii lub w dniu zawodów.

Występ umysłowy i fizyczny

W sporcie istnieje bardzo silna więź pomiędzy umysłowym i fizycznym występem. Lepsze siły umysłowe, w tym koncentracja i skupienie oraz pozytywne nastawienie w połączeniu z efektywnym treningiem fizycznym mogą zwiększyć sportowe osiągnięcia.

Czytaj też:
Trening umysłu

Kategorie: Badminton Bieganie Jazda konna Koszykówka Piłka błotna Piłka nożna Pływanie Rowery Siatkówka Siatkówka plażowa Squash Tenis Zapasy Zima

Tagi: , , , ,

2 osoby skomentowały


Ania:

Wizualizacja, jestem jak najbardziej na tak. Jak trenowałam lekkoatletykę, za każdym razem przed starem myślami śledziłam trasę, obmyślałam jak się zachowam gdy zabraknie mi sił, jak to wszystko rozłożyć aby pobiec jak najlepiej. Polecam :D

Miłosz:

Bardzo dobry wpis jak to mawiał moj trener najpierw glowa serce a dopiero na koncu nogi pozdrawiam Milosz

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie