UKS Jedynka Łuków szlifuje formę w Węgorzewie

(25.08.2014)

Przez tydzień czasu młodzi piłkarze z UKS Jedynka Łuków szlifowali formę na zgrupowaniu w Węgorzewie. Po tygodniu spędzonym na Mazurach wszyscy podkreślali, że był to kolejny ważny krok w ich karierze piłkarskiej.

Rok temu Sportowo i Zdrowo zorganizowało obóz sportowy dla UKS Jedynka w Krasnobrodzie na Roztoczu, tym razem zdecydowano się na niewielkie Węgorzewo na północnym krańcu Mazur.

Węgorzewo przywitało młodych piłkarzy nieco pochmurną pogodą, ale później było już słońce i udało się zrealizować cały program, łącznie z atrakcyjami turystyczno-rekreacyjnymi towarzyszącymi codziennym treningom.

Grupa miała do dyspozycji boisko Orlik, dużą i małą salę gimnastyczną, a także siłownię. Udało się nawet rozegrać sparing z miejscową drużyną Akademii Piłkarskiej Węgorzewo. Po pięknych akcjach i nie mniej urokliwych golach UKS Jedynka wygrała 11:4.

- Sparing drużyna zagrała bardzo dobrze. Same treningi na obozie były czasami bardzo ciężkie, ale dawaliśmy radę. Ogólnie po tym tygodniu czuję się lepszym piłkarzem – powiedział zawodnik UKS Jedynka Łuków Patryk Kachniarz.

Oprócz treningów typowo piłkarskich trener Janusz Rzymowski wprowadzał też elementy innych gier, między innymi piłki ręcznej, dbając o wszechstronny rozwój młodych sportowców. Wielki emocje wśród uczestników budził codzienny cykl konkursów rekreacyjno-sprawnościowych, zaliczanych do łącznej klasyfikacji. Ostatniego dnia zwycięzca otrzymał pokaźny zestaw nagród, ale i pozostali uczestnicy zostali wynagrodzeni za walkę.

Oprócz ciężkich i intensywnyc zajęć sportowych zespół miał okazję dokładnie poznać turystyczne atrakcje Węgorzewa i okolic. Udało się też zażyć kąpieli w jeziorze Mamry, choć zadanie było nieco utrudnione, a to ze względu na silny wiatr.

UKS Jedynka Łuków

Piłkarze UKS Jedynka Łuków podczas relaksu

Zespół pojechał między innymi na wycieczkę dookoła Jeziora Mamry. Zwiedzał cmentarz wojenny poległych żołnierzy w czasie I Wojny Światowej. Następnie w Pozezdrzu miał okazję obejrzeć ruiny bunkrów z czasów II Wojny Światowej, stanowiących kwaterę Heinricha Himmlera, szefa niemieckiej policji. W Sztynorcie udało się zwiedzić przepiękny zespół pałacowy i największą w Europie przystań śródlądową. Ostatnim punktem wycieczki były bunkry dwództwa niemieckich sił lądowych, tym razem w miejscowości Mamerki.

Będąc w Węgorzewie nie mogło również zabraknąć wycieczki do słynnego kompleksu bunkrów Wilczy Szaniec w Gierłoży, w którym przez prawie trzy lata rezydował Adolf Hitler. – Widać, że chłopców bardzo zainteresowała historia tutejszych terenów – powiedział Janusz Rzymowski, trener UKS Jedynka Łuków.

UKS Jedynka Łuków

Piłkarze UKS Jedynka Łuków podczas pracy

- Dużo się nauczyłem, zwiedziłem i na pewno polepszyłem swoją kondycję. Treningi były ciężkie, ale dobre, żebyśmy mogli się czegoś nauczyć, bo to potem przyniesie nam plusy w życiu. Mieliśmy też konkurs gier i zabaw ze wspaniałymi nagrodami – powiedział Michał Okliński, zawodnik UKS Jedynka Łuków.

- Mieliśmy do dyspozycji dużo obiektów sportowych, wszystko było w miarę blisko, również hala była na miejscu, więc nie mieliśmy prawa na nic narzekać – podsumował trener Janusz Rzymowski.

  

Kategorie: Nasze imprezy Obozy sportowe Piłka nożna

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie