Walcz z potem aktywnie!

(05.12.2014)

Pocenie się jest reakcją fizjologiczną, występującą między innymi podczas aktywności fizycznej. Jednak fakt, że jest to całkiem naturalne zjawisko, nie zmieni opinii wielu kobiet, że plamy potu są co najmniej nieestetyczne.

Regularne uprawianie sportu przynosi szereg korzyści, wśród których wyróżnia się przede wszystkim poprawę stanu zdrowia oraz wyglądu sylwetki. Gdy uda nam się osiągnąć drugi wymieniony cel, znacznemu polepszeniu ulega też nasze samopoczucie.

Pocenie

Inaczej patrzymy na swoje odbicie w lustrze, nierzadko zmieniamy garderobę i lubimy eksponować swoje wymodelowane ciało także w trakcie ćwiczeń. Ale nowo postawione fundamenty pewności siebie mogą naruszyć kłopotliwe efekty pocenia się, które w czasie zajęć w klubie fitness czy w siłowni z pewnością dadzą o sobie znać.

Dlaczego tak nie lubimy potu?

To pytanie wydaje się banalne, lecz powinniśmy na nie odpowiedzieć, jeśli chcemy skutecznie zwalczać oznaki pocenia. Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej narzeka na słabą ochronę przed wilgocią, co skutkuje utratą uczucia świeżości i ogromnym dyskomfortem.

Niezwykle problematyczny jest również przykry i nieprzyjemny zapach, towarzyszący rozkładowi początkowo bezwonnego potu przez mikroorganizmy obecne na skórze każdego człowieka.

Jak powinien działać dobry antyperspirant?

By pocenie się nie spędzało nam więcej snu z powiek, warto poświęcić więcej czasu niż zazwyczaj na wybór odpowiedniego dezodorantu. Szczególnie pożądane będą produkty, które działają w sposób kompleksowy, jednocześnie chronią przed wilgocią i gwarantują długotrwałą świeżość , pozwalając skórze oddychać, a ponadto kusząc delikatnym zapachem.

Takimi właściwościami może poszczycić się choćby antyperspirant bez aluminium firmy Garnier, którego dodatkowym atutem jest specjalna formuła, powstała wyłącznie w oparciu o naturalne składniki. To rozwiązanie idealne dla miłośniczek ekologii oraz pań borykających się z nadwrażliwością i podrażnieniami skóry.

Dodatkowe właściwości antyperspirantów

Dostępne w drogeriach kosmetyki bardzo często wykazują też działanie uzupełniające. Dużym zainteresowaniem cieszą się dezodoranty eliminujące ślady i plamy na skórze oraz ubraniach. To doskonała propozycja głównie dla tych osób, w garderobie których dominuje czerń i biel.

Prawdziwą furorę robią także antyperspiranty wzbogacone o substancje nawilżające. Dzięki stosowaniu tego typu produktów możemy zapewnić wrażliwej skórze pod pachami optymalną pielęgnację, której wymaga zwłaszcza po depilacji, gdy jest narażona na występowanie podrażnień.

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi: ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie