Val di Sole, czyli Włochy dla aktywnych

(26.01.2015)

Chcesz aktywnie spędzić zimę? Szukasz miejsca, w którym można poszaleć na nartach, a jednocześnie nacieszyć się innymi atrakcjami? Włoska Val di Sole może się okazać w takim przypadku idealnym kierunkiem podróży. Tu każdy znajdzie dla siebie doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku oraz relaksu w pięknym otoczeniu.

Val di Sole

Włoskie regiony narciarskie, a w szczególności Val di Sole, zalicza się do najważniejszych ośrodków sportów zimowych w tej części Europy. Rosnące zainteresowanie wypoczynkiem w tej części Włoch sprawia, że i podróż staje się łatwiejsza. Takie biura, jak Rainbow Tours, od dawna mają wiele ciekawych ofert last minute dla tych, którzy chcą wypoczywać na terenie Val di Sole. Można tu również dotrzeć własnym samochodem, choć lepszym rozwiązaniem jest postawienie na linie lotnicze. Najwygodniejszą opcją będzie lot do Bergamo. Z tego miasta do tak znanych kurortów, jak Passo Tonale czy Madonna di Campiglio, można się już dostać bez większych problemów dzięki dość często kursującym autobusom. Na jakie kurorty warto postawić w Dolinie Słońca? Na jakie formy aktywnego wypoczynku opłaca się tu postawić?

Madonna di Campiglio i Passo Tonale wiodą prym

Te dwa ośrodki są najpopularniejszymi kurortami w oczach turystów. Łączy je rewelacyjne zagospodarowanie, bliskość wyciągów i tras zjazdowych oraz rozbudowana baza noclegowa. Ośrodek Madonna di Campiglio zaliczany jest do grona najważniejszych kurortów we Włoszech, a jego dumą są Snow Parki oraz liczne wyciągi i trasy zjazdowe. Passo Tonale, jako stacja narciarska, również cieszy się dobrą opinią. Czeka tu również wiele atrakcji, z których można korzystać poza stokiem. Baseny, ośrodki spa oraz lodowisko to tylko najbardziej popularne oferty, które pozwalają turystom na urozmaicenie sobie wypoczynku w tym włoskim kurorcie.

Amatorzy tych sportów w Dolinie Słońca nudzić się nie będą

Prym wiodą tu oczywiście sporty zimowe: snowboard oraz narciarstwo. Dzięki dobrym warunkom do jazdy na desce stała się ona atrakcyjnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz dla młodych ludzi, nieco znudzonych klasycznym narciarstwem. Dla tradycjonalistów wielkim walorem Val di Sole są jednak w dalszym ciągu trasy zjazdowe, które mogą się pochwalić i dobrym zagospodarowaniem, i sporym zróżnicowaniem. Nie brak tu zatem tras idealnych dla dzieci oraz początkujących narciarzy. Są też trasy dla średniozaawansowanych oraz dla tych, którzy na włoskich stokach szukają nowych wyzwań i adrenaliny. Dolina Słońca jest też miejscem atrakcyjnym dla miłośników narciarstwa biegowego. Czeka na nich wiele ciekawych tras, pozwalających na połączenie treningu z poznawaniem piękna okolicy. Latem można tu korzystać z pieszych wędrówek, choć jazda na rowerze górskim i kajakarstwo górskie stają się tu dyscyplinami coraz popularniejszymi.

Val di Sole to jedno z najpopularniejszych miejsc dla narciarzy, jakimi mogą się pochwalić Włochy. Dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek, jest ona idealnym celem wyprawy, i to nie tylko w okresie zimowym. Wspaniały klimat, piękna sceneria i doskonałe zagospodarowanie to najważniejsze walory, dzięki którym Dolina Słońca mogła zrobić tak wspaniałą karierę w turystycznej branży.

Kategorie: Zima

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie