ULKS Stopnica na obozie w Krasnobrodzie

(27.08.2016)

Grupa młodych siatkarek z klubu ULKS Stopnica wzięła udział w zorganizowanym specjalnie dla nich przez markę Sportowo i Zdrowo obozie sportowym w Krasnobrodzie.

Obozy sportowe są doskonałym sposobem nie tylko na regularne treningi podczas dni wolnych od szkoły, ale również sprawiają, że młodzież, która w tym okresie spędza ze sobą więcej czasu, bardziej się integruje i zaczyna lepiej ze sobą współpracować, co ma doskonały wpływ na „ducha drużyny”. A jeżeli obóz zorganizowany jest w doskonałych warunkach i pięknym otoczeniu, to już nie można sobie wymarzyć lepszego spędzenia wolnego czasu.

To wszystko wzięliśmy pod uwagę wybierając na miejsce obozu Krasnobród. O urokach i właściwościach zdrowotnych tego miejsca nie musimy się rozpisywać. Piękne uzdrowisko położone w sercu zielonego Roztocza oferuje nie tylko czyste, zdrowe powietrze, ale również olbrzymi zalew z plażą i wieloma atrakcjami. Ponad to dla miłośników historii znajdzie się tu coś ciekawego, a bliskość takich miast jak Zamość, ze starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dodatkowo podnosi jego walory.

Jako bazę obozu wybraliśmy krasnobrodzki zespół szkół z doskonałym zapleczem do realizacji głównego celu, czyli codziennych treningów. Do dyspozycji siatkarzy była dobrze wyposażona hala sportowa, siłownia, ale też świetnie przygotowane boiska na zewnątrz, co przy dopisującej nam podczas obozu pogodzie było dodatkowym atutem. Treningi na świeżym powietrzu są doskonałym urozmaiceniem codziennej pracy. Po ciężkich treningach na młodych siatkarzy czekały pyszne, domowe posiłki, które w szybkim tempie znikały z talerzy.

ULKS Stopnica

Atrakcją był też czas spędzany nad zalewem. Tu trenerzy zadbali, aby nie było to tylko zwykłe plażowanie. Piękna, szeroka, piaszczysta plaża nad zalewem umożliwiła młodzieży sprawdzenie swoich umiejętności również w siatkówce plażowej.

Mimo że codzienne treningi były priorytetem tego wyjazdu, zadbaliśmy też o to, aby młodzież poznała uroki i historię regionu. Młode siatkarki odkryły nie tylko atrakcje Krasnobrodu, ale wybrały się również na wycieczkę do Zamościa, gdzie dzięki spacerowi z przewodnikiem poznały bogatą historię tego pięknego starego miasta.

Ale to nie był koniec przygotowanych przez nas atrakcji. Każdego wieczoru odbywały się konkursy, w których dziewczyny sprawdzały swoje umiejętności w innych dyscyplinach sportu, niż ich ulubiona siatkówka. W jednym z konkursów musiały też wykazać się wiedzą teoretyczną. Punkty z codziennych zmagań były dokładnie liczone i zapisywane na specjalnie przygotowanej tablicy,
a ostatniego wieczoru odbyło się oficjalne podsumowanie i rozdanie nagród. Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe upominki.

Siatkarki ULKS Stopnica bardzo niechętnie opuszczały Krasnobród, twierdząc, że tydzień tu spędzony to stanowczo zbyt mało. Taki obóz powinien trwać miesiąc.

- Cieszę się, że ULKS Stopnica dołączył do grona klubów jeżdżących z nami na obozy sportowe – powiedział Zbigniew Olkowicz, instruktor sportu Sportowo i Zdrowo. – Myślę, że po tak udanych przygotowaniach zespół będzie teraz doskonale prezentował się w trakcie sezonu.

Kategorie: Obozy sportowe

Tagi: ,

1 osoba skomentowała


download:

I am critically promoting Amazon products but not capable of promote a single one till now. Rorie Zollie Thomsen

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie