Uczymy jeździć na nartach w Zieleńcu

(14.01.2013)

Kilka stopni mrozu, dużo śniegu i białe szaleństwo na nartach – tak mniej więcej wygląda tygodniowy wypoczynek w Zieleńcu, w którym uczestniczą instruktorzy narciarstwa Sportowo i Zdrowo.

Jak zwykle wśród kilkudziesięcioosobowej grupy część się uczy, część doskonali, a część już sama świetnie radzi sobie na nartach. Wszystkim na pewno sprzyja infrastruktura znajdująca się w tym sudeckim ośrodku, czyli między innymi 28 wyciągów i trasy narciarskie o różnym poziomie trudności.

 

Zieleniec to tak naprawdę dzielnica Dusznik-Zdrój, choć położona w odległości 13 kilometrów od miasta. Kiedyś w tej osadzie mieszkało zaledwie 100 mieszkańców, a dzisiaj to jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w Polsce.

Narciarze mogą tutaj korzystać z połączonych tras i przemieszczać się z jednego końca Zieleńca na drugi bez konieczności odpinania nart. Jednym słowem – każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie.

Ważny jest również aspekt zdrowotny tej miejscowości. Położenie Zieleńca sprawia, że panuje tu specyficzny mikroklimat, porównywalny z tym, jaki panuje w Alpach. Sprzyja on nie tylko przybywającym w te tereny kuracjuszom, ale także narciarzom, ponieważ śnieg zalega tu bardzo długo – od października do pierwszych dni maja. Poza tym tutejsze powietrze sprzyja produkcji czerwonych krwinek, co poprawie samopoczucia i wydolność organizmu.

Kategorie: Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zima

Tagi: , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie