Trzecie miejsce polskiej reprezentacji ampfutbolu

(08.09.2013)

W weekend reprezentacja Polski w ampfutbolu – piłce nożnej osób po amputacjach –  zmierzyła się w Warszawie z reprezentacjami Anglii, Holandii, Niemiec i Ukrainy. Stawką zmagań na stadionie DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej był puchar i miejsce w europejskiej elicie.

Ampfutbol to widowiskowa piłka nożna

Ampfutbol to bardzo widowiskowa odmiana piłki nożnej, którą uprawiają osoby po amputacjach kończyn. Obecna jest już w ponad 30 krajach Europy, Afryki, Azji i obu Ameryk. W zeszłorocznych mistrzostwach świata Polacy zajęli 11. miejsce, a finał obserwowało z trybun 6 tysięcy kibiców.

Ampfutbol

Oglądając na żywo mecz ampfutbolu już po kilku minutach łatwo zapomnieć o tym, że zawodnicy biegają o kulach. Gdy patrzy się na dynamiczne akcje, trudno jest też nazwać tych piłkarzy osobami niepełnosprawnymi.

Uznanie prezesa PZPN

- Zawodnikom rywalizującym w tej odmianie piłki nożnej należy się szczególne uznanie. Ich determinacja i zaangażowanie są dla nas wszystkich godne podziwu – mówi prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Historia ampfutbolu w Polsce nie ma jeszcze dwóch lat, a reprezentacja Polski w tej odmianie piłki nożnej swój pierwszy mecz rozegrała zaledwie w marcu zeszłego roku. W turnieju Polacy byli stawiani w gronie faworytów, a ostatecznie zajęli 3. miejsce. Mimo krótkiego stażu biało-czerwoni rozegrali już 23 międzynarodowe mecze, w których strzelili 46 bramek.

- Kiedy w październiku 2011 roku zorganizowaliśmy pierwszy trening ampfutbolu w naszym kraju, nie mogliśmy nawet marzyć o tym, że już dwa lata później będziemy organizować drugą edycję międzynarodowego turnieju w Polsce, a nasza  kadra będzie rywalizować z doświadczonymi drużynami jak równy z równym – mówi Mateusz Widłak, prezes Stowarzyszenia Amp Futbol.

Dobre wyniki polskiej reprezentacji ampfutbolu

Na początku sierpnia Polacy doskonale zaprezentowali się na turnieju w Irlandii, gdzie pokonując kolejno Niemcy 3:0, Belgię 6:0 i Irlandię 3:0, doszli bez straty gola do finału imprezy. Tam po bardzo wyrównanej grze ulegli faworyzowanej Anglii 1:2. – W finale wynik do końca był otwarty i szkoda, że po dobrej końcówce zabrakło nam czasu na wyrównanie – mówi Mateusz Kabała, który w 21 meczach kadry strzelił już 10 bramek i zanotował 8 asyst.

Polacy są zdecydowanie najlepszą reprezentacją spośród powstałych w ostatnich latach. Powoli zaczynają aspirować do europejskiej czołówki, w której od lat znajdują się już Anglia i Ukraina.

Piłkarzy grających w ampfutbol podziwia zawodnik warszawskiej Legii, reprezentant Polski Jakub Rzeźniczak: – Ci zawodnicy są niesamowici. Darzę ich wielkim podziwem za to, ile mają siły oraz jak wiele osiągnęli, pokazując, iż aby grać w piłkę.

Więcej informacji o ampfutbolu na stronie www.ampfutbol.pl.

Kategorie: Ampfutbol

Tagi: ,

1 osoba skomentowała


MarysiaD:

Kto chce zarobic w necie parenascie $$$ dziennie??? Sposob jest prosty i dziala, wpiszcie sobie w google: room23a adfly

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie