Tomasz Pakuła, czyli sport i rekreacja na Roztoczu

(06.03.2013)

Ma niespełna 25 lat, a na swoim koncie między innymi tytuł dyrektora, prezesa, menedżera, a przede wszystkim dziennikarza i komentatora sportowego. O kim mowa? O Tomaszu Pakule – dynamicznym animatorze sportu, kultury i rekreacji na Roztoczu.

Sport jako nałóg

Tomasz Pakuła, którego motto życiowe brzmi „Każdego dnia musi być coś do przodu!”, a dewiza „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”, urodził się 16 września 1988 roku w Szczebrzeszynie. Mieszka w Krasnobrodzie k. Zamościa. Kawaler, którego największym „nałogiem” jest sport.

Jest dziennikarzem sportowym (prasowym, radiowym i telewizyjnym), spikerem, komentatorem sportowym, konferansjerem, dyplomowanym menedżerem imprez sportowych. Miłośnik gór, kultury fizycznej (zwłaszcza sportu, turystyki i rekreacji ruchowej), który, jak mówi, aby być w życiu skutecznym, należy posiąść wiedzę i umiejętności, których sam nieustannie poszukuje.

Absolwent Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalnością menedżersko-trenerską. Obecnie studiuje w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie (studia II stopnia, kierunek wychowanie fizyczne).

Piłka błotna

Tomasz Pakuła to także prezes Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze Krasnobród, a jednocześnie trener i piłkarz tego klubu – mistrza Polski 2011 i 2012 w piłce błotnej. Od lipca 2012 także dyrektor działu marketingu w zamojskim Revia Park Shopping Center.

Jest popularyzatorem piłki nożnej, redaktorem, felietonistą i administratorem oficjalnej strony klubowej MGKS Igros Krasnobród (był założycielem i menedżerem bardzo aktywnego w 2011 roku Klubu Kibica Igrosu). Ponadto jest współpracownikiem nieoficjalnego portalu KS Hetman Zamość, a także organizatorem kilkudziesięciu imprez sportowych, rekreacyjnych oraz kulturalnych, między innymi mistrzostw Polski w piłce błotnej, indywidualnych i drużynowych zamojskich turniejów w kręgle, mistrzostw Zamojszczyzny w squasha oraz innych wydarzeń.

Co ciekawe, Tomasz Pakuła uczestniczył także w DJ Kursie (Dee Jay Mix Club), a w 2012 roku zdał egzamin przed komisją powołaną przez D-Line Music i uzyskał kwalifikacje zawodowe w obrębie zawodu prezenter muzyczny (Disc Jockey). Co więcej, jest pomysłodawcą i rektorem festiwalu „Zamojska Statuetka Filmowa”, podczas którego prezentowane są filmy amatorskie, a także wybierane najlepsze teledyski muzyczne.

Jeszcze w 2009 roku był wolontariuszem podczas 10. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, podczas której odpowiadał za dystrybucję kopii filmowych.

Aktywny i sportowy styl życia

Tomasz największą satysfakcję ze swojej pracy czerpie, gdy ma możliwość rozwoju, realizowania eventów według własnych pomysłów, nieustannego nawiązywania nowych kontaktów i, co chyba najważniejsze, ma okazję i możliwość do przekonywania ludzi do prowadzenia aktywnego, sportowo-kulturalnego życia.

Spośród wielu sukcesów życiowych za swój najważniejszy uważa czynny udział w rozwoju piłki błotnej w Polsce, porażki – choć przyznaje, że także było ich sporo- traktuje jako nauczkę i okazję do wyciągnięcia wniosków. Uważa, że kto nic nie robi, ten porażek nie zazna.

Czytaj także:
Przybliżamy piłkę błotną





Kategorie: Ruszaj się z nami!

Tagi: , , , , ,





Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie