Stadion Narodowy kształci menedżerów

(25.10.2014)

FIFA/CIES Sport Management Programme wystartował. Stadion Narodowy, Akademia Leona Koźmińskiego oraz CIES – akademickie ramię FIFA uruchomiły najbardziej prestiżowe studia podyplomowe z zarządzania w sporcie w Polsce. W programie, który oficjalnie ruszył 25 października weźmie udział 27 słuchaczy. Wśród wykładowców znalazły się ikony sportu i biznesu. Wśród nich miedzy innymi Robert Korzeniowski.

Kierunek FIFA/CIES Sport Management Programme, od 25 października uruchomiony przez PL.2012+ wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego, jest jedynym tego typu projektem w Polsce. To drzwi do profesjonalnej kariery w zarządzaniu w sporcie. Roczne studia podyplomowe są częścią globalnego projektu realizowanego przez CIES – akademickie ramię FIFA. FIFA/CIES Sport Management Programme to synergia wiedzy i doświadczenia.

Stadion Narodowy

Po wykładzie słuchacze w ramach praktyk wejdą w skład zespołów projektowych największych widowisk w Polsce, które są organizowane na Stadionie Narodowym. Zajęcia prowadzone będą w sześciu modułach: zarządzanie, marketing, finanse, prawo, komunikacja oraz zarządzanie wydarzeniem.
Szczegóły znajdują się na stronie studia.stadionnarodowy.org.pl

Dlaczego studia FIFA/CIES Sport Management Programme są lepsze od podobnych kierunków na innych uczelniach wyższych?

CIES, czyli Międzynarodowe Centrum Studiów Sportowych w Neuchatel w Szwajcarii, bardzo starannie dobiera partnerów współorganizujących studia FIFA CIES Sport Management Programme na świecie. Podobnie jak FIFA wybiera najlepszych partnerów biznesowych, tak CIES gwarantuje najwyższy standard, jeśli chodzi o dobór partnerów lokalnych współorganizujących FIFA CIES Sport Management Programme.

Co można zyskać studiując na tym kierunku?

Jedną z największych zalet tych studiów jest połączenie zdobywania wiedzy i praktyki jednocześnie.  Za przekazywanie wiedzy akademickiej odpowiedzialna jest Akademia Leona Koźmińskiego. Wiedzę praktyczną studenci zdobywają wprost od zaproszonych ekspertów i praktyków zajmujących
się zarządzaniem w sporcieoraz od ekspertów międzynarodowych bezpośrednio zapraszanych przez CIES. Warto tu jednak podkreślić, iż studenci będą uczestniczyć w praktykach organizowanych  na Stadionie Narodowym, co niewątpliwie stanowi o wyjątkowości tych studiów.

FIFA/CIES pomaga w dostaniu się do programu FIFA Master. Ukończyli go tylko trzej Polacy. Czy te studia pomagają w karierze?

Studia FIFA Master uczą przede wszystkim międzynarodowej współpracy, przygotowując przyszłych menedżerów do pracy w różnych projektach sportowych, począwszy od organizacji klubów i wydarzeń sportowych jak i do pracy administracyjnej w federacjach i związkach sportowych. Studia FIFA Master stanowią ogromny fundament, który jest niezbędny do zarządzania w jakże kompleksowym dziś świecie profesjonalnego sportu.

Kategorie: Kibicujemy najlepszym

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie