Sportowo i Zdrowo sponsorem KPS Siedlce

(05.10.2013)

Marka Sportowo i Zdrowo została sponsorem pierwszoligowej męskiej drużyny siatkarskiej KPS Siedlce. Umowę podpisano w dniu meczu z Kęczaninem Kęty i będzie ona obowiązywać do końca sezonu 2013/14.

Sportowo i Zdrowo na meczach KPS Siedlce

Zgodnie z zawartym porozumieniem logo Sportowo i Zdrowo pojawiać się będzie podczas imprez organizowanych przez KPS, a także na materiałach wydawanych przez klub, w tym na biletach i karnetach oraz na stronie internetowej. Marka Sportowo i Zdrowo uzyskała również prawo do kolportażu własnych materiałów reklamowych podczas imprez sportowych organizowanych przez KPS.
- KPS Siedlce to drugi klub siatkarski, w jaki się angażujemy – powiedział właściciel marki Sportowo i Zdrowo Daniel Olkowicz. – Od trzech lat jesteśmy partnerem Avesu Stoczek Łukowski, teraz przyszedł czas na postawienie kolejnego kroku i sponsoring klubu z zaplecza siatkarskiej Plus Ligi.
KPS Siedlce

Właściciel marki Sportowo i Zdrowo Daniel Olkowicz (w środku) oraz przedstawiciele KPS Siedlce – Mariusz Gruda (członek zarządu, z lewej) i prezes Marian Burzec – podpisują umowę sponsorską

Potencjał w Siedlcach

- Siedlce to dla naszych usług rynek z ogromnym potencjałem – dodał Daniel Olkowicz. – Chcemy wykorzystać ogólnopolską popularność siatkówki oraz pozycję KPS w siedleckim krajobrazie sportowym do budowy wizerunku naszej marki. Z drugiej strony liczymy, że kibice KPS oraz mieszkańcy miasta podzielą naszą wizję i misję promowania sportowego stylu życia oraz wezmą udział w organizowanych przez nas imprezach. Jeśli zaś chodzi o KPS to naszą uwagę zwrócił również rozbudowany system szkolenia w niższych kategoriach wiekowych, ponieważ propagowanie aktywnego stylu życia wśród dzieci  i młodzieży jest również jednym z naszych głównych celów.

W pierwszym meczu sezonu 2013/14 KPS pokonał we własnej hali Kęczanina Kety 3:1.

- Pierwszy set to była nasza dominacja – powiedział rozgrywający KPS Tomasz Kowalski. – Dobrze zagraliśmy zagrywką. Przeciwnik wyszedł stremowany przed naszą publicznością, która licznie stawiła się na meczu. Kolejne sety to poprawa gry Kęczanina. Natomiast my zaczęliśmy gorzej grać w ataku, popełnialiśmy dużo błędów, ale w końcu udało się nam uspokoić grę i odrzucić przeciwnika od siatki. Dzięki temu udało się nam się łatwiej grać w bloku i mogliśmy wyprowadzać więcej kontr do skończenia tego meczu w czterech setach.

Pierwsza szóstka celem KPS Siedlce

- Ostatnie dwa sezony były walką o utrzymanie, choć plany były inne – dodał Tomasz Kowalski. – Może w pierwszym roku playouty nie były aż tak niespodziewane, ale w drugim roku mieliśmy dość mocny zespół na papierze i chcieliśmy powalczyć o coś więcej niż ósemka. Niestety, nie udało się, ale zostały wyciągnięte jakieś wnioski i tym razem celem, który zamierzamy sobie obrać jest pierwsza szóstka. Zobaczymy, jak będzie, nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w sporcie.

Gra nerwów na początek

- Pierwsze mecze w lidze są bardzo ciężkie i dzisiejsze spotkanie było grą nerwów – powiedział środkowy Mateusz Przybyła. – Poza tym dziś większe znaczenie niż zazwyczaj miała zagrywka. My mieliśmy lepszą zagrywkę, co dało nam dobry początek. Kęczanin nie przyjechał jedynie pokazać się na boisku, trzeba przyznać, że bardzo fajnie walczył. Cieszymy się, że mogliśmy publiczności dać przedstawienie. Wygraliśmy konsekwencją i dobrym przygotowaniem taktycznym do meczu.

- Zeszły sezon to zeszły sezon. W tym oczekiwania są inne. Jesteśmy fajną grupą, walczymy w każdym meczu o zwycięstwo. Tym razem celem jest pierwsza szóstka. Jeśli w każdym meczu damy z siebie 100%, jest to dla nas realny wynik i wierzę, że tak to się skończy.

Nadzieje prezesa KPS Siedlce

- Jest to nasz trzeci sezon w pierwszej lidze i chcemy wypaść najlepiej z w historii – powiedział prezes KPS Marian Burzec. – Zadanie to zajęcie miejsca w pierwszej szóstce. Taki jest cel, plan i tego oczekujemy od zespołu.

- Zmiany w zespole były przed sezonem znaczne. Przede wszystkim na stanowisko trenera przyszedł Sławomir Gerymski, bardzo dobrze znany w światku siatkarskim. To były reprezentant Polski, świetny rozgrywający. Poza tym na wielu pozycjach nastąpiły zmiany z różnych powodów.

Praca z młodzieżą w KPS Siedlce

- Nie tylko jesteśmy pierwszoligowcem, ale prowadzimy prace w dziewięciu grupach wiekowych, od czwartych klas do juniorów. Chcemy być klubem z zapleczem złożonym z własnych wychowanków. Tworzymy naturaną bazę. Chcemy także współpracować z ośrodkami spoza Siedlec. Mamy grupę w Skórcu, graliśmy pokazowy mecz w Stoczku Łukowskim, gdzie są fajne tradycje siatkarskie. Wystąpiliśmy również w spotkaniu na otwarcie hali w Mrozach.

- KPS to kontynuator tradycji UKS Ósemka. Przejęliśmy tę sekcję w 2010 roku, żeby klub sprofesjonalizować, bo UKS to spore ograniczenia organizacyjne i finansowe. Teraz klub jest dobrze postrzegany w środowisku, a mieszkańcy Siedlec i okolic chętnie przychodzą na mecze.

Zobacz też:

Marian Burzec o współpracy z Avesem Stoczek Łukowski
Pokazowy mecz KPS Siedlce w Stoczku Łukowskim 
Kategorie: Siatkówka

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie