SportGeneracja, czyli dajmy się dzieciom wyszaleć!

(22.09.2014)

Trwa jesienna odsłona akcji SportGeneracja w kolejnych pięciu miastach w Polsce. Dzięki niej powrót do szkoły po wakacjach wcale nie jest nudny.

SportGeneracja to seria wydarzeń promujących aktywność fizyczną wśród najmłodszych, pod którą podpisuje się Fundacja Wychowanie przez Sport, znana m.in. dzięki akcjom BiegamBoLubię oraz zBiegiemNatury. Organizowane przez nią masowe imprezy sportowe co roku zyskują większą liczbę uczestników wśród dzieci w wieku 10-12 lat. Po Warszawie, Gdańsku i Poznaniu tej jesieni dołączyły kolejne miasta: Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz, Łódź i Ostrowiec Świętokrzyski.

- Chyba każdy z nas w dzieciństwie zapowiadał się na niezłego sportowca. Potem różne okoliczności życiowe posadziły nas za biurkiem i oduczyły czerpania radości ze sportu. Powrót do aktywności bywa bardzo mozolny – uważa Paweł Januszewski, kiedyś czołowy polski zawodnik na dystansie 400 m ppł, a dziś wielki popularyzator biegania i współzałożyciel Fundacji Wychowanie przez Sport. – Uważamy, że dzieciom warto tego oszczędzić. Ich nie trzeba uczyć biegania, wystarczy umiejętnie pielęgnować tę naturalną potrzebę, żeby wyrosły na zdrowych, spełnionych i szczęśliwych dorosłych.

>Bieganie

Właśnie temu ma służyć SportGeneracja. Głównym punktem imprezy w każdym z pięciu miast jest masowy bieg Waterrr Run. Jego trasę o długości około kilometra przebiegną tysiące uczniów klas IV- VI, a każdy otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę i napój od głównego partnera imprezy.

Masowy bieg integracyjny to zaledwie początek całej serii atrakcji. Chłopcy i dziewczęta rywalizują tu w sprincie na dystansach 40-60 metrów (zależnie od kategorii wiekowej), biegają przez płotki, rzucają piłeczką palantową oraz biorą udział w wyścigu sztafet. Sygnał do startu da dzieciakom gość imprezy, Sebastian Chmara, były halowy mistrz świata i Europy w wieloboju.

Wyróżnieniem dla najlepszych szkolnych drużyn będzie udział w ogólnopolskim finale SportGeneracji podczas prestiżowego mityngu lekkoatletycznego gwiazd Pedro’s Cup w Bydgoszczy w lutym 2015 roku, u boku najsłynniejszych sportowców z całego świata.

SportGeneracja łączy rywalizację sportową z programem artystycznym. Jej oprawę tworzy między innymi obdarzony wielką energią performer – Patryk „Tik Tak” Matela specjalizujący się w beatboksie, czyli sztuce odtwarzania różnych dźwięków za pomocą ludzkiego głosu. Patryk zaprasza dzieci do konkursu na naśladowanie odgłosów zwierząt. Imprezy razem z Pawłem Januszewskim prowadzi dziennikarz znany z anteny radiowej „Trójki”, Krzysztof Łoniewski.

W trakcie kolejnych SportGeneracji będzie odbywać się także próba pobicia rekordu Guinnessa w ramach kampanii The Power of 5 (Przybij Piątkę) prowadzonej przez Amway NUTRILITE™, mającej na celu przeciwdziałanie niedożywieniu wśród dzieci. 

Terminarz SportGeneracji:
16 września, godz. 9.00  – Szczecin, Miejski Stadion Lekkoatletyczny, ul. Litewska 20
17 września, godz. 9.00 – Gorzów Wielkopolski, stadion lekkoatletyczny, ul. Wyszyńskiego
18 września, godz. 9.00 – Bydgoszcz, Stadion Zawisza ul. Gdańska 163
23 września, godz. 9.00 – Łódź, stadion lekkoatletyczny ul. Lumumby 22/26
25 wrzenia, godz. 9.00 – Ostrowiec Świętokrzyski, Miejski Stadion Sportowy, ul. Świętokrzyska 11

Tej jesieni SportGeneracja rusza ze zdwojoną siłą – także w bardziej codziennej, choć nie mniej interesującej odsłonie. Specjalny program dla dzieci uruchomiony został w ramach BiegamBoLubię. To akcja popularyzująca bieganie – bezpłatne i otwarte dla wszystkich zajęcia pod kierunkiem profesjonalnych trenerów sportowych, odbywające się na blisko 80 stadionach w całej Polsce, w każdą sobotę o godz. 9.30.

Wszędzie tam, gdzie jest BiegamBoLubię najmłodsi sportowcy są mile widziani. W wielu miastach specjalnie dedykowany trener poprowadzi z dziećmi zajęcia obejmujące wstęp do lekkoatletyki. Gorąco namawiamy do rodzinnego udziału w tych spotkaniach. Nawet jeśli nie będzie osobnego planu ćwiczeń dla dzieci, przykład aktywnej mamy lub taty może zdziałać cuda. Doświadczenie pokazuje, że najmłodsi świetnie czują się na „dorosłych” zajęciach, a ich obecność doskonale działa na całą grupę – radości nigdy za dużo.

Więcej informacji na: www.biegambolubie.com.pl

Kategorie: Bieganie Zdrowe życie

Tagi: ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie