Sport, turystyka i… EURO

(08.06.2012)

Drugi dzień upłynął pod znakiem sportu. Po śniadaniu zawody. Sprawdzian z wiedzy o Wolińskim Parku Narodowym i latarniach morskich (dzień wcześniej dostaliśmy ściągawki). Potem konkurencje sprawnościowe: strzał na bramkę, kręgle, slalom, rzutki i łowienie rybek na sucho. Wszystko brzmi bardzo poważnie, ale takie się nie okazuje.

Na przykład: bramka to dwa żółte słupki umieszczone pod zwykłą ławką, trzeba w nią trafić malutką piłeczką; plastikowe kręgle trzeba zbić piłką od nogi; a łowienie polega na łapaniu na czas wędką z magnesem na końcu jak największej liczby sztucznych rybek, które leżą na trawie. Jest więc kupa śmiechu i zabawy.

Następnego dnia ogłoszenie wyników – dyplomy, puchary…

Po obiedzie (grochówka) wycieczka autokarem do Wapnicy, nad Jezioro Turkusowe. Jezioro ma rzeczywiście taki kolor, bo powstało sztucznie w dawnej kopalni kredy. Znowu pani Asia służy nam za przewodnika. Potem zwiedzanie miejsca, w którym Niemcy testowali rakietę V-3. Miała dolecieć do Londynu i odmienić losy II wojny światowej. W lesie na wzgórzu są jeszcze ślady betonowych umocnień, które podtrzymywały wyrzutnię.

Mieliśmy jeszcze pojechać do rezerwatu do żubrów, ale zabrakło czasu. Spieszyliśmy się na mecz otwarcia Euro 2012: Polska – Grecja:). Zarezerwowaliśmy miejsca w knajpie przy plaży.

Kategorie: Wypoczynek na sportowo i zdrowo

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie