Sport i rekreacja w Mielnie

(29.09.2012)

W Mielnie odbył się finał centralny LZS Ogólnopolskich Rozgrywek Sportowych Dla Seniorów w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.

Reprezentacje poszczególnych województw rywalizowały w konkurencjach rekreacyjnych, sportowych, był także specjalny blok dla dzieci oraz wycieczka z przewodnikiem do Kołobrzegu i konkurs wiedzy z tej wycieczki. Kto chciał, mógł na specjalnych kursach nauczyć się grać w krokieta i zgłębić tajniki Nordic Walking. W klasyfikacje generalnej pierwsze miejsce zajęło województwo kujawsko-pomorskie.

- Chcemy, aby sprawa wychowania poprzez sport odbywała się z udziałem pokoleń w rodzinie – powiedział Wacław Hurko, zastępca przewodniczącego Rady Głównej KZ LZS. – Starsze osoby widzą w takich imprezach nie tylko zabawę, ale też działanie prozdrowotne na przyszłość. To będzie zapobiegać patologiom. Chcemy, aby w środowiskach, do których wracają uczestnicy, wszyscy widzieli cel nadrzędny, czyli otwieranie dzieciom przyszłości.

- Inicjatywa takich zawodów zrodziła się w krajach zachodnich. Tego typu zaangażowanie rodzin daje znakomite efekty, choćby patrząc na to , jaki procent społeczeństwa bierze udział w takich imprezach.

Najważniejsze cele imprezy:
- upowszechnianie sportu wśród osób starszych
- promocja imprez sportowych dla wszystkich chętnych osób ze środowiska wiejskiego
- poprawa sprawności fizycznej
- promocja zdrowego stylu życia
- popularyzacja spędzania czasu wolnego w sposób aktywny i atrakcyjny
- integracja pokoleniowa wszystkich uczestników rozgrywek
- promocja Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012

 

[Gallery not found]Kategorie: Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zdrowe życie

Tagi: , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie