Spływ Dunajcem (wideo)

(10.08.2012)

Będąc latem w okolicach Zakopanego warto skorzystać z malowniczego spływu Dunajcem. To doskonała okazja na obcowanie z prawdziwą górską przyrodą i obserwowanie pięknych widoków podczas rejsu trwającego około 2,5 godz.

Większość trasy prowadzi granicą między Polską a Słowacją – lewy brzeg jest nasz, a prawy słowacki. Jest jednak fragment, gdzie rzeka płynie tylko przez terytorium Słowacji. To ten etap, gdzie rzeka zmieniła swoje koryto podczas wielkiej powodzi w 1934 roku. Flisacy podczas rejsu pokazują także znak na brzegu, do którego podeszła wtedy woda. Dobre sześć metrów nad obecnym poziomem rzeki.

Jest ciepło i słonecznie, poziom rzeki jest niski, a nurt spokojny. Prowadzenie tratwy w takich warunkach to dla flisaków sama przyjemność.

Przez większość trasy po słowackim brzegu towarzyszy nam ścieżka pieszo-rowerowa, którą można zrobić sobie wspaniałą wycieczkę ze Szczawnicy do Słowacji.

Po drodze mijamy górskie szczyty, w tym Trzy Korony, najwyższy w Pieninach. Przez całą drogę flisacy bawią nas opowieściami i zagadkami. Możemy się na przykład dowiedzieć, jak poznać wiek ryby po oczach i ogonie: im dalej od oczu do ogona, tym starsza ryba.

Poniżej nasza relacja wideo ze spływu, a TUTAJ możesz przejść do galerii z naszego wieczoru artystycznego w Białym Dunajcu :)

Kategorie: Nasze imprezy Turystyka Wypoczynek na sportowo i zdrowo

Tagi: , , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie