Słońce, ruch i wypoczynek w Kołobrzegu

(21.07.2013)

Zakończyły się tygodniowe wczasy turystyczno-rekreacyjne w Kołobrzegu. Zorganizowane atrakcje i słoneczna pogoda sprawiły, że nikt nie wracał do domu bez uśmiechu na ustach.

Jedynie pierwszy dzień okazał się nieco kapryśny, ponieważ w Kołobrzegu był sztorm i trudno było o spokojne warunki do leżenia na plaży. Można jednak było na nadmorskich spacerach wdychać bardzo potrzebny dla organizmu jod.

Plaże w Kołobrzegu

Później był już tylko udany odpoczynek. Kołobrzeg to kilkanaście kilometrów szerokich plaż. W 2012 roku kąpielisko otrzymało tytuł najbezpieczniejszego kąpieliska województwa zachodniopomorskiego, a od lat może poszczycić się Błękitną Flagą – międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym czystym i bezpiecznym plażom.

Ponieważ wakacje na Sportowo i Zdrowo to oprócz turystyki i wypoczynku również sport, w Kołobrzegu nie zabrakło lekcji tenisa i pływania. Oczywiście nad morzem nie mogło obyć się bez siatkówki plażowej. To coraz popularniejszy sport w Polsce, który może uprawiać niemal każdy. Jego popularność wzrosła jeszcze w ubiegłym roku, kiedy na igrzyskach olimpijskich w Londynie doskonale grali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Kołobrzeg

- Zależy nam, aby uczestnicy naszych wyjazdów aktywnie spędzali wolny czas – mówi Zbigniew Olkowicz, animator sportu w Sportowo i Zdrowo. – Samo plażowanie i korzystanie ze słońca jest oczywiście bardzo przyjemne, ale nic nie zastąpi ruchu. Dlatego podczas naszych wyjazdów dajemy uczestnikom dużo możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Rowerem nad morzem

Doskonałe możliwości aktywnego wypoczynku zapewnia też trasa rowerowa z Kołobrzegu do Bagicza, będąca fragmentem europejskiego szlaku rowerowego R10. Ścieżka przebiega niemal wzdłuż linii brzegowej uzdrowiska, a pozwala również zwiedzić byłe lotnisko wojskowe w Bagiczu.

Na samej kołobrzeskiej plaży też nie można się nudzić. Akurat trafiliśmy na Festiwal Indii, gdzie w ciągu trzech dni można było poznać kulturę tego azjatyckiego kraju. Organizatorzy zaprezentowali klasyczne i folkowe tańce indyjskie, tradycyjną muzykę, teatry, pokazy jogi, sztuki walki, pokazy magii, musicale z dziećmi oraz indyjską filozofię.

W okalających scenę namiotach można było znaleźć restaurację wegetariańską, pokazy gotowania, indyjski bazar, astrologa, warsztat jogi, makijaż, wypożyczalnię sari, wystawy i inne orientalne atrakcje.

Atrakcje dla dzieci

Później na plaży festyn urządziła telewizja TVN, zapewniając niezliczone atrakcje i konkursy. Zadowolone były przede wszystkim dzieci.

A wszystko to w centralnym punkcie – na plaży koło mola, które samo w sobie też jest dużą atrakcją turystyczną. Zostało wybudowane w 1971 roku i ma długość 220 m. Warto dodać, że pierwsze molo w Kołobrzegu powstało w roku 1881 i miało konstrukcję drewnianą.

Letni wypoczynek na Sportowo i Zdrowo:
Rowery na Roztoczu
Weekend w Gdańsku (8-9 września 2013) 

Kategorie: Nasze imprezy Ruszaj się z nami! Turystyka Wypoczynek na sportowo i zdrowo

Tagi: , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie