Ferie na nartach Piłka jest piękna


Siatkówka plażowa na igrzyskach

(02.08.2012)

Pomimo długiej historii, siatkówka plażowa na letnich igrzyskach olimpijskich jest dyscypliną młodą. Po raz pierwszy olimpijscy kibice mieli możliwość zapoznania się z tą odmianą siatkówki w Barcelonie w 1992 roku. Jednak w Hiszpanii siatkówka plażowa zagościła jako dyscyplina pokazowa. Dzięki swej widowiskowości i wspaniałej atmosferze, pierwsze medale w tej efektownej grze zawodnicy mogli zdobyć już cztery lata później w Atlancie.

Najwyższe miejsca na podium olimpijskim zwykle zdobywali Amerykanie oraz świetni przede wszystkim w siatkówce halowej Brazylijczycy. Te dwie nacje zdobyły siedem z ośmiu możliwych złotych medali i sześć z ośmiu srebrnych.

Od kiedy siatkówka plażowa została dyscypliną olimpijską, zaczęła rozwijać się coraz szerzej na całym świecie. W Polsce dzięki sukcesom reprezentacji halowej siatkówka w każdej formie jest niezwykle popularna. W Starych Jabłonkach odbywa się jeden z turniejów World Tour dla najlepszych zawodników z całego świata.

Na trwających igrzyskach w Londynie zadebiutowała pierwsza w historii polska para siatkarzy – Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek. Nasi reprezentanci grają znakomicie i już awansowali do 1/8 finału, pokonując po drodze faworytów – parę amerykańską. Niektórzy amerykańscy fani byli niezwykle zaskoczeni porażką faworytów z Polską i na forach internetowych zastanawiali się nawet czy w Polsce mamy plaże.

* Chcesz grać w siatkówkę plażową jak nasi olimpijczycy? Zajrzyj TUTAJ.

Kategorie: Kibicujemy najlepszym Siatkówka plażowa

Tagi: , , , ,

1 osoba skomentowała


MarysiaG:

Kto chce zarobic w sieci parenascie $$$ dziennie??? Sposob jest prosty i dziala, wpiszcie sobie w gogle: jak kosić kasę na Adfly

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie