Siatkówka plażowa na igrzyskach

(02.08.2012)

Pomimo długiej historii, siatkówka plażowa na letnich igrzyskach olimpijskich jest dyscypliną młodą. Po raz pierwszy olimpijscy kibice mieli możliwość zapoznania się z tą odmianą siatkówki w Barcelonie w 1992 roku. Jednak w Hiszpanii siatkówka plażowa zagościła jako dyscyplina pokazowa. Dzięki swej widowiskowości i wspaniałej atmosferze, pierwsze medale w tej efektownej grze zawodnicy mogli zdobyć już cztery lata później w Atlancie.

Najwyższe miejsca na podium olimpijskim zwykle zdobywali Amerykanie oraz świetni przede wszystkim w siatkówce halowej Brazylijczycy. Te dwie nacje zdobyły siedem z ośmiu możliwych złotych medali i sześć z ośmiu srebrnych.

Od kiedy siatkówka plażowa została dyscypliną olimpijską, zaczęła rozwijać się coraz szerzej na całym świecie. W Polsce dzięki sukcesom reprezentacji halowej siatkówka w każdej formie jest niezwykle popularna. W Starych Jabłonkach odbywa się jeden z turniejów World Tour dla najlepszych zawodników z całego świata.

Na trwających igrzyskach w Londynie zadebiutowała pierwsza w historii polska para siatkarzy – Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek. Nasi reprezentanci grają znakomicie i już awansowali do 1/8 finału, pokonując po drodze faworytów – parę amerykańską. Niektórzy amerykańscy fani byli niezwykle zaskoczeni porażką faworytów z Polską i na forach internetowych zastanawiali się nawet czy w Polsce mamy plaże.

* Chcesz grać w siatkówkę plażową jak nasi olimpijczycy? Zajrzyj TUTAJ.

Kategorie: Kibicujemy najlepszym Siatkówka plażowa

Tagi: , , , ,

1 osoba skomentowała


MarysiaG:

Kto chce zarobic w sieci parenascie $$$ dziennie??? Sposob jest prosty i dziala, wpiszcie sobie w gogle: jak kosić kasę na Adfly

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie