Siatkarski jubileusz w Stoczku Łukowskim

(02.03.2014)

W Stoczku Łukowskim odbył się V turniej piłki siatkowej „Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara…” Tym razem był on połączony z obchodami 40-lecia sekcji siatkówki w mieście.

Siatkarska rywalizacja

Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn oraz około 250 zawodników i trenerów. Po dwudniowych zmaganiach (mecze rozgrywano również w Kobiałkach, Prawdzie i Wodyniach) triumfatorem okazał się zespół Cisów Nałęczów, który wyprzedził AWF Biała Podlaska, AZS Żyrzyn i MMKS Mińsk Mazowiecki.

Aves

Marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski (z lewej) na otwarciu turnieju

Na kibiców czekała w weekend również niespodzianka – w sobotni wieczór w stoczkowskiej hali towarzyski mecz rozegrały pierwszoligowe zespoły KPS Siedlce i Campera Wyszków. Trenerzy umówili się na cztery sety i wszystkie wygrali zawodnicy z Wyszkowa. Dla obu ekip było to jednak dobre przetarcie przed meczami play off pierwszej ligi.

Huczne były również obchody 40-lecia sekcji piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim. Na specjalne spotkanie i turniej oldbojów stawili się zawodnicy, którzy przez te wszystkie lata reprezentowali barwy stoczkowskiej drużyny (grającej pod nazwą Aves, Amator i Dwernicki). Był czas na wspomnienia, ale też towarzyski turniej olbojów.

Aves

Nagrody dla drużyn uczestniczących w turnieju

- 40 lat piłki siatkowej to wspaniały jubileusz – powiedział burmistrz miasta Stoczek Łukowski Ireneusz Szczepanik. – Dobrze, że ktoś sie tym zajął i że cała sekcja funkcjonuje. Aves się odrodził, powstał niemal z popiołów. O skuteczności działań klubu świadczy chociażby ten coroczny turniej gromadzący rzesze siatkarzy. Dobrze, że on jest, bo możemy promować miasto, a przy okazji rozwija się stoczkowska siatkówka. Oczywiście również dzięki inicjatywom takich zapaleńców jak Zbyszek Olkowicz i Marcin Staniszewski.

Prestiżowy mecz siatkówki

- Dodatkowy prestiż to oczywiście pokazowy mecz KPS i Campera. Grając tutaj drużyny pierwszoligowe pokazują, że doceniają wartość i osiągnięcia naszego klubu. We wrześniu wystąpił w Stoczku KPS z Avią Świdnik. Oba mecze gromadziły bardzo dużo widzów. Naprawdę było co oglądać, oko się cieszy patrząc na żywo na siatkówkę w takim wydaniu.

Zainteresowanie siatkówką wśród młodzieży

Jedno z najważniejszych wyróżnień – za całokształt pracy – odebrał Zbigniew Olkowicz, twórca sekcji siatkówki w Stoczku Łukowskim, zawodnik, trener, a od niedawna również trener sekcji młodzieżowych.
- Reaktywowaliśmy zajęcia dla najmłodszych i usystematyzowaliśmy szkolenie – powiedział. – Mamy grupy dla klas I-III, IV-VI i gimnazjum. Wyszliśmy też między innymi naprzeciw zainteresowaniom dziewcząt, bo nie miały dotychczas tak zorganizowanych zajęć sportowych. Na pierwsze zebranie organizacyjne przyszło ok. 60 osób, a ok. 50 osób trenuje systematycznie.

- Siatkówka to obecnie bardzo popularny sport w Polsce. Nawet jeżeli ktoś nie zostanie zawodowym siatkarzem, to treningi przydadzą mu się w codziennym życiu w aspekcie zdrowia, sprawności i aktywnego spędzania czasu.

Aves

Prezentacja nowych strojów Avesu Stoczek Łukowski

Czytaj też:
Wielka siatkówka w Stoczku Łukowskim
Sportowo i Zdrowo sponsorem KPS Siedlce
Siatkarska niedziela w Stoczku Łukowskim
Andrea Anastasi: Siatkówka uczy zaufania

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google poprzez następujące frazy:

  • sportowo i zdrowo stoczek łukowski
Kategorie: Siatkówka

Tagi: , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie