Siatkarska niedziela w Stoczku Łukowskim

(10.12.2012)

W niedzielę w Stoczku Łukowskim odbyła się wyjątkowa impreza sportowa – dzień z siatkówką, powiązany z Mikołajkami oraz nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia.

Od południa na hali w turnieju trójek rywalizowali najmłodsi siatkarze, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, kilkudziesięciu siatkarzy do ostatniej kropli potu rywalizowało o zwycięstwo.

- Siatkarska niedziela to turniej dla wszystkich miłośników siatkówki – powiedział prezes organizatora, STS Aves Stoczek Łukowski, Marcin Staniszewski. – Przez parkiet przewinęło się kilkudziesięciu młodych zawodników, a przez trybuny dużo więcej kibiców. Siatkówka w Stoczku Łukowskim cieszy się więc bardzo dużym zainteresowaniem.

Nagrody uczestnikom turnieju rozdawał Święty Mikołaj, na którego najbardziej czekali najmłodsi siatkarze. – Cieszymy się, że wszyscy mieli okazję spędzić niedzielę na sportowo, a przy okazji mikołajkowo – powiedział Marcin Staniszewski. – Ten turniej na stałe wpisuje się w kalendarz Avesu.

Turniej dla młodzieży był tylko początkiem wielkich siatkarskich emocji. Po południu na parkiet w meczu Ligi Powiatowej wybiegły zespoły gospodarzy i Orląt Łuków. Mimo że goście wygrali 3:0, tego meczu długo nikt z licznie zgromadzonych kibiców nie zapomni. Drugi set zakończył się bowiem zwycięstwem Orląt 43:41.

- To rzadko spotykany wynik na siatkarskich parkietach – powiedział Marcin Staniszewski. – Przegraliśmy, ale nikt w naszym zespole po takim występie i tak wspaniałej oprawie meczu nie ma do siebie pretensji.

W siatkarskiej niedzieli wziął udział bowiem zespół miejscowych cheerleaderek Smerfetki, który efektownymi układami tanecznymi umilał widzom śledzenie sportowego widowiska. A na parkiecie jednym z jaśniejszych punktów Avesu był gimnazjalista Mikołaj Sałasiński, członek stoczkowskiej Akademii Siatkówki, której partnerem jest Sportowo i Zdrowo.

- Tak naprawdę dla Mikołaja był to prawdziwy debiut w seniorskich rozgrywkach. Mimo młodego wieku udźwignął ciężar gry – powiedział Marcin Staniszewski.

Na koniec siatkarskich emocji w Stoczku Łukowskim trzeba wspomnieć o tym, że klub przyłączył się do akcji Szlachetna Paczka. W czasie meczu wolontariusze Avesu zbierali wśród kibiców datki dla rodzin potrzebujących pomocy. Do akcji przyłączyli się również siatkarze obydwu zespołów, którzy mimo wielkich sportowych emocji pamiętali, że sport to nie wszystko i warto wspomóc potrzebujących.

Kategorie: Nasze imprezy Siatkówka

Tagi: , , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie