Ruch i relaks w Międzyzdrojach

(02.06.2013)

Tym razem długi weekend majowo-czerwcowy spędziliśmy w Międzyzdrojach. Wyjazd, organizowany przez LZS, obywał się pod hasłem: Ruch, relaks, rekreacja i rywalizacja pod skrzydłami Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS.

Po całonocnej podróży czwartkowy poranek wita nas piękną, słoneczną pogodą, więc pobyt zaczynamy od elementu wypoczynkowego – czyli leżenia na plaży. Przed sezonem w Międzyzdrojach jest jeszcze pusto, więc ze znalezieniem miejsca do opalania nie ma problemu.

Międzyzdroje

Długi weekend w Międzyzdrojach, czyli pełnia lata na plaży

Popołudnie to turystyka i wyjazd do pobliskiego Świnoujścia. Międzyzdroje były kiedyś dzielnicą tego miasta, a swoją nazwę wzięły właśnie od położenia między zdrojami (czyli uzdrowiskami): Świnoujściem a Kamieniem Pomorskim.

Świnoujście liczy 44 tysiące mieszkańców, ale w sezonie letnim liczba ta podwaja się, a czasami nawet i potraja. Miasto położone jest na 44 wyspach, z czego trzy są zamieszkane: Wolin, Uznam i Karsibór.

Zwiedzanie Świnoujścia zaczynamy od latarni morskiej – najwyższej w Europie, liczącej 68 m wysokości. Prowadzi na nią 280 krętych schodków, a z góry można podziwiać widok miasta, portu i morza. Po raz pierwszy latarnia zaświeciła 1 grudnia 1857 roku. Jest to też latarnia położona najbardziej na zachód na szlaku latarń morskich województwa zachodniopomorskiego. Pozostałe znajdują się w Kikucie, Niechorzu, Kołobrzegu, Gąskach, Darłowie i Jarosławcu. W Świnoujściu zwiedzamy też słynną promenadę nadmorską i Park Zdrojowy, a po powrocie na kolację czekają już kiełbaski z ogniska.

Świnoujście

Latarnia morska w Świnoujściu

Piątek to dzień spędzony głównie na sportowo. Na terenie ośrodka Gromada trwają zawody rekreacyjno-sportowe oraz konkurs wiedzy. Najlepsi na drugi dzień otrzymają puchary i nagrody. Przewidziano również liczne prezenty dla najmłodszych uczestników wyjazdu, bo w sobotę wypada Dzień Dziecka.

Międzyzdroje

Łowienie rybek, czyli wspaniała zabawa dla dzieci

Piątkowe popołudnie i sobota to znowu turystyka, tym razem w postaci spacerów po Międzyzdrojach. Ta piękna miejscowość na polskim wybrzeżu liczy sobie 6,5 tys. mieszkańców. Kto chce znaleźć ciszę i wytchnienie, może skorzystać ze szlaków Wolińskiego Parku Narodowego. Na miłośników historii czekają Grodzisko w Lubinie z X-Xi wieku oraz poligon broni V-3 w Zalesiu.

W samych Międzyzdrojach warto odwiedzić Promenadę Gwiazd, dzieło Adama Myjaka, związane z organizowanym od 1996 r. Wakacyjnym Festiwalem Gwiazd. W Aleji utrwalono w brązie 134 odciski dłoni artystów i 4 pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru.

Międzyzdroje

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach ma 395 m długości i jest najdłuższym molem betonowym w Polsce.

Warto również odwiedzić zagrodę pokazową żubrów, oddaloną od miasta o 1,2 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Została utworzona w 1976 r. jako obiekt turystyczno-edukacyjny Parku. Obok żubrów znajdują się tutaj wybiegi dla innych zwierząt leśnych. Można tutaj podziwiać piękne okazy orła bielika, jeleni, saren i dzików.

Przy słonecznej pogodzie i wielu atrakcjach trzy dni mijają błyskawicznie i wszyscy wracają zadowoleni do domów.

Czytaj też:
LZS promuje aktywny styl życia

Kategorie: Ruszaj się z nami! Turystyka Wypoczynek na sportowo i zdrowo

Tagi: , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie