Roztoczański koniec świata

(14.06.2012)

Górecko Kościelne na Roztoczu – tym razem tam gościliśmy z rajdem Sportowo i Zdrowo. Pierwsze skojarzenia:

* Miejsce gdzie diabeł mówi dobranoc. Wieś położona jest głęboko w lesie, 3-4 domy w których widać, że ktoś mieszka, najbliższy sklep 3,5 km dalej ( – Świetnie, nie będzie ich kusić – mówi dyrektorka gimnazjum, która przyjechała tutaj ze swoimi uczniami), brak łączności ze światem, w jednym miejscu jest dwie kreski na telefonie, krok dalej już nie ( – Proszę pana, proszę pana, nie mam zasięgu! – rozpacza jedna z dziewcząt. – I dobrze, założę się, że nie dzwoniłabyś do mamy tylko ciągle pisała sms-y do koleżanek, które zostały w domu; ten sam jakiś czas później nauczyciel: – O, ktoś z pracy się do mnie dobijał. No cóż, nie mogłem odebrać… -  i szelmowski uśmiech!)

* Wieś jak w XIX wieku: kościół, cmentarz przez drogę, i karczma

* Wszystkie zabytki, to obiekty sakralne: p

iękny modrzewiowy kościół ufundowany jeszcze przez Zamoyskich; kapliczka „Na wodzie” – stoi na palach nad leśną rzeczką; cudowne źródełko z uzdrawiającą wodą; drewniane stacje Drogi Krzyżowej przy polnej drodze

* Błoga cisza i spokój, czasem tylko przejedzie jakiś samochód. – No powietrze jak w Alpach! – mówi wspomniany już nauczyciel wf, przeciągając się codziennie rano na ganku domu parafialnego w którym nocujemy

Naszym gospodarzem jest fajny proboszcz: życiowy, bezpośredni, z poczuciem humoru. Kiedy przyjechaliśmy, wszedł do autokaru żeby nas przywitać. – Dzień dobry, nazywam się ksiądz Tadeusz i jestem trochę porąbany… – salwa śmiechu. Tym jednym zdaniem od razu zjednał sobie wszystkich. Po czym przeszedł z reklamówką cukierków po autobusie i częstował każdego po kolei (Następnego dnia chcieliśmy z kolegą wprosić się do niego na dobrą kawę. – Chętnie bym was podjął, ale wczoraj miałem imprezę i jestem niedysponowany.).

Część 2

Relacja wideo

 

Kategorie: Wypoczynek na sportowo i zdrowo

Tagi:

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie