Rowerem do Jaty

(15.10.2012)

W niedzielę miłośnicy rekreacyjnych rajdów rowerowych ze Stoczka Łukowskiego zakończyli sezon. Ostatnia w tym roku wycieczka odbyła się do rezerwatu Jata. Organizatorem jak zwykle był STS Aves.

Mimo że przez cały tydzień pogoda była raczej deszczowa, w dniu rajdu świeciło słońce, było ciepło i można było w pełni cieszyć się niedzielną rekreacją na rowerach. I oczywiście pięknym krajobrazem rezerwatu Jata, wymalowanym tysiącem jesiennych barw.

Rajd rowerowy do Jaty

Tradycyjnie start nastąpił spod pomnika gen. Józefa Dwernickiego w centrum Stoczka Łukowskiego. Zaprawieni w wycieczkach rowerowych uczestnicy szybko dotarli do celu malowniczą trasą przez Zabiele, Błażejki, Jamielnik i Aleksandrówkę.

Na miejscu leśniczy Zwierkowski opowiedział o historii rezerwatu. Z kolei pod pomnikami upamiętniającymi partyzantów z okresu drugiej wojny światowej można się było dowiedzieć wielu ciekawostek z życia kpt. Ostoi, dowódcy obozu w Jacie.

Nie udało się natomiast skorzystać z innej atrakcji – wejścia na wieżę obserwacyjną, z której rozciąga się przepiękna panorama. Strażnicy tym razem nie zezwolili na wejście na górę.

Trzeba więc było ruszać w drogę powrotną. Metę wyznaczono w Dworze Zgórznica w Stoczku Łukowskim, gdzie czekało już ognisko z kiełbaskami.

Kolejne rajdy rowerowych entuzjastów rowerowej rekreacji ze Stoczka Łukowskiego już wiosną :)

Zobacz też:
Rajd rowerowy do Woli Wodyńskiej
Rajd rowerowy do Woli Okrzejskiej 

Kategorie: Rowery Ruszaj się z nami!

1 osoba skomentowała


janek:

Leśniczy nazywa się Zwierkowski.

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie