Regularność ćwiczeń fizycznych

(21.10.2013)

Dużo mówi się o tym, że regularność ćwiczeń ma ogromne znaczenie. Niemniej przekucie motywacji w codzienną rutynę nie należy do prostych zadań.

Wiele osób mówi, że są zmęczeni i brakuje im energii do tego, aby zrzucić wagę. Zaraz potem dodają, że nie mają w ogóle czasu na coś takiego jak ćwiczenia. Należy jednak pamiętać, że regularny wysiłek fizyczny daje wiele korzyści, których mógłbyś się nie spodziewać.

Ćwiczenia

Na przykład będziesz miał więcej energii, dzięki czemu unikniesz zmęczenia. Ulegnie zmianie twoje nastawienie do otoczenia i poprawi się koncentracja. Lepsze samopoczucie zdeterminuje zdrowszą dietę.

Ale chwila, była mowa o tym, że nie lubisz ćwiczyć. Ok, ale zanim weźmiesz paczkę czipsów, wyjmiesz z lodówki butelkę piwa i włączysz telewizor, przedstawimy pięć rzeczy, które zmotywują cię do działania.

Będziesz żyć dłużej

Badania pokazują, że ludzie poświęcający regularnie czas na ćwiczenia żyją dłużej od tych uprawiających siedzący styl życia. Jeśli nadal chcesz być aktywny za dwadzieścia, trzydzieści, czy też pięćdziesiąt lat, powinieneś już teraz zabrać się do pracy.

Najlepsze rozwiązanie – wybrać ulubioną dyscyplinę i z nią właśnie związać aktywność fizyczną. Na początek polecamy coś tradycyjnego – chodzenie, pływanie lub jazdę na rowerze. Potem można spróbować dodatkowo roller bladingu, kangoo jumps, hula-hop, czy też trampoliny. Najważniejsze jest to, aby w ogóle zacząć.

Twoje ciało będzie mocniejsze

Ciało musi być poddawane ruchowi, aby umożliwić mięśniom odpowiednie działanie. Mamy tu na myśli wszystkie mięśnie – począwszy od tego, który odpowiada za pracę serca poprzez biceps, triceps oraz inne znajdujące się w ciele.

Silne ciało pozwala na wykonywanie ćwiczeń z większą swobodą. Wyobraź sobie, o ile łatwiejsze może być życie, gdy mięśnie są odpowiednio wytrenowane i wzmocnione. W takim stanie ciała można cieszyć się życiem po 80., 90., a nawet 100. roku życia.

National Geographic wraz z Amerykańskim Narodowym Instytutem Starzenia przeprowadzili badania w rejonach świata, gdzie ludzie mogli cieszyć się dłuższym i zdrowszym życia. Wspólnym mianownikiem tychże osób było praktykowanie codziennych ćwiczeń.

Umysł będzie sprawniejszy

Znasz uczucie nagłego przypływu endorfin? Więcej energii, radości i ogólnie – dobre samopoczucie. Endorfiny są jednym ze związków chemicznych, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu m.in. systemu nerwowego. Dlaczego o tym piszemy? Wysiłek fizyczny również determinuje produkcję endorfin. Wszystko to pomaga w optymalizacji wydajności mózgu, utrzymaniu sprawności intelektualnej, redukuje wpływ stresu na twoje ciało i pomaga utrzymać dobry nastrój.

Większa pewność

Będąc w formie nie będziesz musiał szukać rozmiarów powyżej XL, lepiej zniesiesz podróż i nie odniesiesz wrażenia, że noszone przez ciebie ciuchy robią się za każdym razem coraz mniejsze. Ćwiczenia pomagają zachować zdrowe proporcje ciała, a za tym idzie dobry wygląd, który zwiększa pewność siebie.

Lepsze życie seksualne

Ćwiczenia pomagają nie tylko w osiąganiu coraz lepszych wyników w sporcie, ale też w życiu codziennym. Jednym z najważniejszych obszarów, gdzie wykorzystujemy swoją formę, jest życie seksualne. Bez wątpienia udany seks jest zdeterminowany przez dobrą kondycję. Zatem jeśli nie masz ochoty na ćwiczenia, przypomnij sobie o partnerze lub partnerce, którego oczekiwania chcesz spełnić. Regularne ćwiczenia pomogą czerpać większą satysfakcję z seksu i przeżywać orgazm w sposób taki, jakiego nie doświadczyłeś nigdy wcześniej.

Niezależnie, czy myślisz o celach krótko- czy długoterminowych, ćwiczenia mają sens. Nie trać zatem czasu, wstań z kanapy i zacznij nowe życie. Radość gwarantowana. Zacznij nowe życie pełne zdrowia, dobrej formy i wysiłku fizycznego.

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi: , ,

1 osoba skomentowała


TomkoL:

Kto chce zarobić w necie kilkanaście $$ dziennie?? Metoda jest prosta i dziala, poszukajcie sobie w google: jak kosić kasę na adfly

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie