Rajd rowerowy do Woli Wodyńskiej

(16.09.2012)

Korzystając z ciepłej wrześniowej pogody ruszamy na rajd rowerowy trasą Stoczek Łukowski – Zgórznica – Toczyska – Soćki – Wola Wodyńska – Róża Łosieniec – Wólka Różańska – Czarne Bagna – Zabiele – Stoczek Łukowski (nieco ponad 30 km).

Po drodze zatrzymujemy się między innymi w miejscach znanych z historii Polski. Zwiedzamy pomnik Bitwy pod Stoczkiem 1831, a później cmentarz wojenny w Woli Wodyńskiej, gdzie 14 września 1939 roku w bitwie z oddziałami niemieckimi zginęło 240 żołnierzy polskich. Naprzeciwko cmentarza znajduje się Wola Camp, czyli centrum rozrywki militarnej, gdzie można posmakować wojskowego życia.

Wcześniej w Woli Wodyńskiej zwiedzamy niezwykły pomnik przyrody – kilkusetletni dąb Sławoj. W okresie powojennym opasano go gąsienicą z niemieckiego działa opancerzonego rozbitego pod Seroczynem. Dodatkowo zamocowano klamrę ściągającą rozchodzące się odnogi. Takie zabezpieczenie było niezbędne, gdyż Sławoj w każdej chwili zagrożony był rozdwojeniem.

Później zajeżdżamy nad malownicze Czarne Bagna (Moczydła), gdzie w pięknej scenerii i przy akompaniamencie gitary pieczemy kiełbaski i odpoczywamy.

Rajd kończymy akcentem historycznym – pod pomnikiem Wacława Rejmaka ps. „Ostoja” w Stoczku Łukowskim. Popatrzmy zresztą na film i zdjęcia :)

Zobacz też:
Nasz rajd rowerowy do Woli Okrzejskiej
Przewodnik wideo po Stoczku Łukowskim


[Gallery not found]

Kategorie: Nasze imprezy Rowery Ruszaj się z nami!

Tagi: , , , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie