Przewodnik po sportach pełnych adrenaliny

(28.03.2013)

Adrenalina jest hormonem wydzielanym przez nadnercza w odpowiedzi na stres. Zwiększa częstość akcji serca, otwiera drogi oddechowe, naczynia krwionośne i stymuluje reakcję walki lub ucieczki. Innymi słowy, jest to niesamowity napęd. Uczucie, jakie wywiera adrenalina, jest po prostu nie do powielenia. Kiedy ktoś jest na granicy wytrzymałości, umysł jest jasny i skoncentrowany dzięki czemu żyjesz chwilą.

Adrenalina czy sporty ekstremalne i aktywności w ogóle dają nam ten pierwotny wstrząs, który przypomina nam, że żyjemy. Siła, jaką czujemy podczas jazdy szybkim samochodem czy skacząc z samolotu z kawałkiem materiału, dzięki któremu mamy pewność, że nie zginiemy, to momenty, których nie da się szybko zapomnieć. Ile zupełnie nieciekawych momentów dziś przeżyłeś?

Życie na krawędzi

Dzięki rosnącemu popytowi, istnieje cały przemysł zapewniający doświadczenia dla zwykłych ludzi, którzy tęsknią za życiem na krawędzi. Takie działalności włączają niebezpieczeństwo i ryzyko, ze względu na wysokie prędkości, nieprzeciętne wysokości, ekstremalne warunki lub kombinację tych wszystkich czynników. Istnieją różne poziomy wtajemniczenia i choć niektóre działania dotyczą naprawdę niebezpiecznych zajęć, dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do aktywności, pęd jest ten sam.

Zaintrygowany? Jeśli tak, to łatwo jest znaleźć rynek dostosowany do twoich potrzeb. Internet jest doskonałym miejscem do poszukiwań. Niektóre z tych przygód są dość kosztowne, ale zawsze znajdzie się też coś dla każdego,aby przyspieszyć bicie serca.

Zalety sportów ekstremalnych

Niektóre z tańszych zajęć mogą być dostępne dla tych, którzy są pod kreską. Kolarstwo górskie, wspinaczka, surfing zawierają elementy zagrożenia, a ich uprawianie nie kosztuje dużo. Zaletą tych rodzajów sportów ekstremalnych jest to, że zyskujesz lepszą formę. Ponadto im lepszym się staniesz, tym więcej adrenaliny – to ryzyko, które można podjąć.

Dla osób z grubszym portfelem jest dużo możliwości, które można zrealizować. Nurkowanie, szybowanie na spadochronie za motorówką, skoki na bungee i lotniarstwo to aktywności, które można wykonać bez większego szkolenia lub instrukcji. W większości przypadków będziesz podążał za instruktorem lub przejdziesz intensywne treningi, zanim zostaniesz zostawiony sam sobie. Tak długo, jak jesteś w dość dobrej formie i masz gotówkę do wyłożenia, z pewnością docenisz wszystkie te zajęcia.

Sporty motorowe to także jedno- lub dwudniowe działania, które mogą zdobyć serce. Niektóre miejsca pozwalają na jazdę egzotycznym lub wyścigowym samochodem po torze. Niektóre specjalizują się w jeździe kaskaderskiej i jej taktykach. Jeśli lubisz motocykle, możesz dostać porządny zastrzyk adrenaliny, ale także podnieść umiejętności jazdy, a może nawet nauczyć się jak unikać prób porwania.

Pasja na całe życie

Wyżej w ekstremalnym łańcuchu są sporty i zajęcia, takie jak kite boarding, windsurfing, ekstremalne skoki na nartach i snowboardzie. Wymagają one bardziej znaczącej inwestycji czasu, pieniędzy, sprzętu i wysiłku, ale na taką formę adrenaliny można sobie pozwolić. Są to działania, które stają się pasją już na całe życie.

Są wreszcie też takie zajęcia, które zdarzają się raz w życiu, jak wspinaczka na Mount Everest czy inne wysokie góry lub bieganie z bykami w Pampelunie. Te także wymagają znacznych inwestycji, jak również obejmują rzeczywiste ryzyko i niebezpieczeństwo. Ale spójrz, jest coś, co można powiedzieć o tych doświadczeniach – jeśli któreś z nich przeżyjesz, będziesz miał niepowtarzalną historię do opowiadania swoim wnukom!

Kategorie: Ruszaj się z nami!

Tagi: , ,

1 osoba skomentowała


Julia:

Sporty ekstremalne mają wielu przeciwników ale i zwolenników, jak ktoś spróbuje to już wie dlaczego niektórzy nie mogą przestać!

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie