Przedszkolaki z Wesołej poznają sport

(09.10.2012)

Jak ważny jest sport i rekreacja od najmłodszych lat, doskonale wiedzą nauczyciele z Przedszkola Nr 262 w warszawskiej dzielnicy Wesoła. W ramach programu „Zabawa w sport”, dzieci poznały jedną z dyscyplin – tenis ziemny, a patronat medialny objął portal Sportowo i Zdrowo.

Tenis dla przedszkolaków

Przedszkolaki poznają tajniki gry w tenisa ziemnego

Pierwsza lekcja odbyła się na kortach Klubu Tenisowego BREAK. Po serdecznym powitaniu przez instruktorów Magdę i Adama, dzieci wyszły na rozgrzewkę. Hm… bieg tyłem wokół boiska to nie takie proste, ale przedszkolaki świetnie dawały sobie radę, a i śmiechu było co niemiara.

Tenis dla przedszkolaków

Przedszkolaki poznają tajniki gry w tenisa ziemnego

Aby dobrze grać w tenisa, trzeba być sprawnym fizycznie, szybko biegać i mieć refleks. Gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, w których uczestniczyły dzieci, miały właśnie się do tego przyczynić. Młodzi sportowcy podzieleni na dwie grupy: dziewczynki i chłopców, z wielkim zapałem brali udział w różnego rodzaju grach zręcznościowych, przy okazji uczących ich także kilku pojęć z dziedziny tenisa jak np. linia boczna, końcowa, które wyznaczały granice poruszania się.

Tenis dla przedszkolaków

Przedszkolaki poznają tajniki gry w tenisa ziemnego

Na szczęście nikt nie zgubił się na korcie i przedszkolaki mogły rozpocząć kolejną część spotkania, czyli poznanie podstawowych zasad gry w tenisa. W naszym przypadku polegało to na próbach odbijania piłek rakietą. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy. Na pocieszenie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Dzieci bardzo miło i efektywnie spędziły przedpołudnie.

Pierwsze spotkanie na kortach zaliczamy do udanych i już nie możemy doczekać się kolejnego.

Tenis dla przedszkolaków

Przedszkolaki poznają tajniki gry w tenisa ziemnego

Tutaj można pobrać wszystkie zdjęcia z lekcji tenisa (paczka .zip, 20 MB).

Kategorie: Tenis

Tagi: , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie