Prowadź dziecko słuszną drogą sportu

(18.01.2013)

W dzisiejszym świecie dzieci potrzebują wskazania właściwej drogi jak nigdy wcześniej. Może się wydawać, że nie chcą słuchać swoich staruszków, ale naprawdę potrzebują tego kierunku. Chcą znać właściwą drogę, żeby wiedzieć, na ile mogą z niej zbaczać bez wpadnięcia w tarapaty. Dzieci będą eksperymentować na różne sposoby i niewiele można zrobić, by temu zapobiec. Jest to część procesu dorastania i uczenia. Jako rodzic lub opiekun, to co możesz zrobić, to poprowadzenie dziecka w odpowiednim kierunku. Jednym z najlepszych na to sposobów jest sport drużynowy.

Bycie częścią drużyny

Kiedy młodzi grają w sport drużynowy, stają się częścią klubu. Mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że to klub, jednak tak właśnie jest. Niektórzy ludzie nazywają to nawet drugą rodziną. Kiedy jesteś w drużynie, troszczysz się o ludzi dookoła ciebie, a oni troszczą się o ciebie. To wspaniała więź, która umożliwia dzieciom otrzymanie pomocy od kogoś innego niż rodzice. Jeśli istnieje problem, o którym nie mogą porozmawiać z rodzicami, ich znajomi mogą im towarzyszyć i ich wesprzeć.

Koleżeństwo i przywództwo

Poczucie koleżeństwa i przywództwo to dwa wspaniałe aspekty grania w drużynie. Koleżeństwo prowadzi do pracy zespołowej. W sporcie taka forma współpracy jest niezwykle ekscytuąca, co w przyszłości skutkuje zwiększonym zainteresowaniem pracy w zespole. Jeśli chodzi o zdolności przywódcze, to doskonały czas, aby dziecko przekonało się, czy jest liderem czy uczniem mistrza. Jeśli liderem – wspaniale; kiedy dorośnie będzie czekać na nie wiele możliwości. Jeśli zaś jest uczniem, wcale nie ma w tym nic złego. Nauczy się jak wnosić swój wkład najlepiej jak może i pogodzi się ze swoją funkcją.

Siatkówka? Świetna opcja!

Jednym z najlepszych sportów dla każdego młodego człowieka jest siatkówka. Oferuje bezpieczne, pomocne i skupione na zdobywaniu nowych umiejętności środowisko dla tych, którzy są zainteresowani byciem częścią drużyny. Choć te cechy brzmią wystarczająco zachęcająco, dzieci ponad wszystko kochają turnieje. Zazwyczaj często organizowane są ekscytujące imprezy, a przy skutecznym treningu wygrywanie zawsze jest możliwe.

Sportowo i Zdrowo jest partnerem Akademii Siatkówki Aves Stoczek Łukowski oraz całego klubu, a także współorganizuje liczne zawody i wyjazdy sportowe dla dzieci.

Kategorie: Ruszaj się z nami! Siatkówka

Tagi: , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie