Piłkarze SMS Jarosław w Krasnobrodzie

(19.08.2016)

Pod znakiem pracy i dobrej zabawy upłynął młodym piłkarzom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Jarosławia tydzień na obozie sportowym zorganizowanym pod marką Sportowo i Zdrowo.
Na miejsce obozu został wybrany Krasnobród – uzdrowiskowa miejscowość w sercu Roztocza, która oferuje nie tylko czyste leśne powietrze, ale również bardzo dobre zaplecze do aktywnego wypoczynku.

Jak na obóz sportowy przystało, chłopcy od razu pierwszego dnia pobytu odbyli trening na Orliku znajdującym się tuż przy szkole, w której zamieszkali. Dobrze przygotowane boisko nie rozczarowało.
Po treningu i pysznej kolacji, która bardzo szybko zniknęła z talerzy, młodzi piłkarze wybrali się na spacer, aby poznać jedną z krasnobrodzkich atrakcji – zalew. Jak się później okazało, dzięki dobrej pogodzie, okazał się on jednym z ich ulubionych miejsc w tym uzdrowisku.

Następnego dnia nie było już tak łatwo. Po śniadaniu, na profesjonalnym trawiastym boisku tuż nad zalewem odbył się poważny trening. Po takim wysiłku tym razem obiad znikał z talerzy w bardzo szybkim tempie. Ale obóz sportowy, to obóz sportowy! Po krótkiej sjeście na chłopców czekał kolejny trening, tym razem już na Orliku.

Trening na profesjonalnym boisku

Trening na profesjonalnym boisku

Jako, że igrzyska olimpijskie trwają w najlepsze, na naszej imprezie nie mogło również zabraknąć „małej olimpiady”. Po kolacji odbyła się pierwsza tura konkursów, gdzie chłopcy musieli się wykazać nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale ogólną sprawnością fizyczną. „Mała olimpiada” trwała trzy dni, a codzienne wyniki można było śledzić na tablicach.

Kolejne dni upływały młodym piłkarzom na treningach, ale nie tylko… Krasnobród, mimo że nie jest duży, jest dosyć rozległy, a najlepszym sposobem na poznanie wszystkich jego uroków jest rower. Chłopcy wybrali się więc na wycieczkę rowerową, podczas której poznali tzw. krasnobrodzkie „must see”. Między innymi obmyli oczy w słynnym cudownym źródełku wypływającym spod kapliczki na wodzie, objechali dookoła cały zalew i poznali wszystkie jego uroki oraz wyspy i zrobili rundę honorową wokół fontanny na rynku. Jednak najwięcej emocji wzbudził znajdujący się nieopodal Rezerwat św. Rocha. W rezerwacie tym znajduje się kapliczka jego patrona umieszczona u stóp dość wysokiego pagórka. Legenda głosi, iż św. Roch jest tak łaskawy, że spełnia życzenia tam przybywających. Jednak nie za darmo! Aby życzenie się spełniło należy obejść kapliczkę dookoła przynajmniej jeden raz. Chłopcy ochoczo wbiegli pod górę, gdyż ich życzenie było bardzo konkretne – pokonać poznane tu drużyny w mających się odbyć następnego dnia sparingach!

Po kolejnej części „małej olimpiady”, młodzi piłkarze położyli się wcześnie spać, bo przed nimi był bardzo ważny dzień.

Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa

Przy śniadaniu nie było mowy o niczym innym, jak tylko o porannych sparingach. Okazało się, że codzienne treningi na obozie dały wspaniałe rezultaty! Starsi piłkarze nie poddali się tak łatwo trenującej znacznie dłużej drużynie Orlęta Kielce, a młodsi spektakularnie wygrali z grającym u siebie zespołem Igros Krasnobród.

Wieczorem odbyła się już ostatnia tura zorganizowanej przez nas „małej olimpiady”, a po niej uroczyste rozdanie nagród. Chłopcy przez trzy dni dzielnie walczyli i zbierali punkty, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami. Na zakończenie, po uroczystym podsumowaniu wyników, odbyło się rozdanie nagród. W naszej olimpiadzie nie było przegranych i każdy otrzymał nagrodę za wspaniałe zaangażowanie i współzawodnictwo.

Był to już ostatni obozowy wieczór, tak więc spędziliśmy go przy ognisku. Było pieczenie kiełbasek oraz tańce wokół ogniska. Mali piłkarze doskonale się bawili.

Rozdanie nagród

Rozdanie nagród

Ostatni dzień w Krasnobrodzie chłopcy spędzili nad ulubionym zalewem, gdzie odbył się trening i turniej piłki plażowej, a następnie relaks, czyli pływanie i zabawy na plaży.
Jako organizatorzy dziękujemy młodym piłkarzom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Jarosławia oraz ich trenerom za wspaniałą zabawę i fantastyczną atmosferę. Oby więcej takich obozów!

- Zorganizowaliśmy obóz dla młodych piłkarzy z Jarosławia – powiedział instruktor sportu w Sportowo i Zdrowo, Zbigniew Olkowicz. – Do naszych obowiązków należało między innymi zapewnienie zawodnikom atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu poza ich treningami piłkarskimi. Wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji w konkursach na najwszechstronniejszego uczestnika obozu, bo i nagrody były nadzwyczaj cenne. Młodzi piłkarze chętnie jeździli też na rowerze i zwiedzali atrakcje Krasnobrodu.

Tuż przed sparingiem szóstoklasistów SMS Jarosław z Orlętami Kielce

Tuż przed sparingiem szóstoklasistów SMS Jarosław z Orlętami Kielce

 

Sparing szóstoklasistów SMS Jarosław z Orlętami Kielce

Sparing szóstoklasistów SMS Jarosław z Orlętami Kielce

 

Radość piątoklasistów SMS Jarosław po zdobyciu bramki w ważnym meczu z  zespołem Igros Krasnobród

Radość piątoklasistów SMS Jarosław po zdobyciu bramki w ważnym meczu z zespołem Igros Krasnobród

 

Kapliczka św. Rocha

Kapliczka św. Rocha

 

Pożegnalne ognisko

Pożegnalne ognisko

 

Nagrody w "małej olimpiadzie"

Nagrody w „małej olimpiadzie”

Kategorie: Obozy sportowe

Tagi: ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie