Olimpijskie narty w Zakopanem

(22.02.2014)

Po dwóch narciarskich turnusach w Białym Dunajcu tym razem wybraliśmy się na jeżdżenie do Zakopanego. Tygodniowy turnus był wypełniony jazdą na nartach i… emocjami olimpijskimi.

Olimpijskie emocje

Ten turnus zaczął się od olimpijskich zwycięstw Polaków na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W trzecią sobotę lutego, zaraz po przyjeździe do Zakopanego, większość uczestników zasiadła przed telewizorami, aby śledzić konkurs skoków na dużej skoczni w Soczi, gdzie Kamil Stoch sięgnął po złoty medal, drugi złoty krążek w XXII zimowych igrzyskach olimpijskich.

Wcześniej złoty medal olimpijski wywalczył Zbigniew Bródka w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu na 1500 m. Polska stolica sportów zimowych przywitała nas euforyczną atmosferą wielkiego i historycznego zwycięstwa, która udzieliła się wszystkim uczestnikom turnusu i trwała do końca wyjazdu.

Stok w Suchem

Stok w Suchem

Od niedzieli zaczął się już sport w praktyce. Jak zwykle podczas wyjazdów pod marką Sportowo i Zdrowo zwiedziliśmy kilka najlepszych stoków w polskich Tatrach. Ale zaczęliśmy spokojnie, od stoku TokoLand w Białym Dunajcu. Tam doskonałe warunki do stawiania pierwszych kroków na nartach znalazły osoby, które uczyły się od zera.

Doświadczeni narciarze także chwalili sobie ten stok, bo często po wielu miesiącach przerwy w jeżdżeniu mogli się rozgrzać i przypomnieć sobie narciarską technikę. Niedzielny wieczór okazał się wesołym wieczorkiem zapoznawczym w góralskiej karczmie Zochylina w Zakopanem.

Narty dla początkujących i zaawansowanych

Drugi dzień spędziliśmy na dwóch stokach. Grupa początkująca pojechała ponownie do Białego Dunajca, gdzie powoli wdrażała się w poważne narciarstwo, zjeżdżając z coraz większych wysokości. A grupa zaawansowana doskonale bawiła się kilka kilometrów dalej – na stoku w Suchem koło Poronina.

Kolejne dni to zwiedzanie stoków wokół Zakopanego – Czarna Góra, Witów, znany doskonale uczestnikom naszych sylwestrowych wyjazdów narciarskich, czy Jurgów. Oczywiście nie brakowało innych atrakcji prawdziwego zimowego wypoczynku – grilla na świeżym powietrzu, wyjazdu na termy Szaflary, a nawet tańców w pensjonacie.

Czarna Góra

Niespodziewany gość na stoku w Czarnej Górze

Z zaplanowanego programu nie udało się zrealizować jedynie kuligu, ale zdecydowanie nie przegraliśmy z pogodą. W ciągu dnia temperatury sięgały 2-8 stopni powyżej zera, natomiast nocami panowały mrozy, więc stoki były naśnieżane w nocy i śnieg doskonale się utrzymywał. Nasi urlopowicze czuli się jak w Alpach, co bardzo sprzyjało nauce oraz doskonaleniu techniki. Warunki były idealne szczególnie dla osób, które szybko marzną, ponieważ mogły cały dzień szusować ciesząc się słońcem i ciepłem – warunkami rzadko spotykanymi w polskich górach.

Tatry

Tatry w lutym

Tegoroczna zima była trochę krótsza niż zeszłoroczna, mimo tego frekwencja na naszych wyjazdach była doskonałą, dobry humor dopisywał przez cały okres trwania turnusu, co bardzo sprzyjało nauce, korzystaniu z uroków Tatr oraz cieszeniu się uzdrowiskowym klimatem Zakopanego.

- Wyszkoliliśmy sporą grupę od zera. Cieszymy się, że krótka zima nie obniżyła frekwencji wśród miłośników nart do wyjazdów. Jestem bardzo ciekawy, jakie postępy moi uczniowie zrobią w przyszłym sezonie. Każdy radził sobie doskonale, a najbardziej pilni uczniowie oraz najbardziej aktywni turnusowicze zostali wyróżnieni nagrodami marki Sportowo i Zdrowo – powiedział Zbigniew Olkowicz, instruktor sportu Sportowo i Zdrowo.

Czytaj też:
Na nartach w Białym Dunajcu
Sportowo i Zdrowo w Zell am See
Narciarski Sylwester
Jan Wacholski: Jak przyjemnie jeździć na nartach

Kategorie: Nasze imprezy Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zima

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie