Od otyłości do idealnej sylwetki

(21.03.2013)

W czasach studenckich doświadczyłem ryzyka otyłości, udało mi się jednak ją pokonać. Bycie otyłym nie powstrzymało mnie przed spełnieniem marzeń i ukończeniem studiów farmaceutycznych.

Czas mijał, a ja zrozumiałem, że muszę zacząć kontrolować swoje nawyki żywieniowe i zrzucić wagę. Zdałem sobie sprawę, że otyłość jest zagrożeniem dla mojego zdrowia i w przyszłości może być przyczyną wielu komplikacji. Zdeterminowałem się i umiarkowanie zgubiłem zbędne kilogramy w przeciągu zaledwie trzech miesięcy. Z sukcesem osiągnąłem cel bycia w formie.

Dziś sam jestem w stanie określić swoją wiarygodność, jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie. Byłem w stanie zmotywować wiele osób, by prowadziły zdrowy tryb życia. Teraz promuję zdrowie ucząc swoich klientów odpowiednich ćwiczeń i programów sprawnościowych. Zachęcam ich, by nigdy się nie poddawali, tak jak ja kiedyś.

W dzisiejszych czasach ludzie doświadczają wielu problemów ze zdrowiem. Może się wydawać, że są zdrowi, ale w rzeczywistości tak nie jest. Bycie zdrowym nie oznacza tylko dobrego samopoczucia i niechorowania. Rozpoczęcie aktywności fizycznej zapewni ci zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Zalety aktywnego stylu życia to między innymi:

Utrzymanie wymarzonej wagi ciała: Zarówno odpowiednia dieta  jak i ćwiczenia kontrolują przybieranie na wadze.

Zmniejszenie ryzyka niektórych chorób: Choroby serca stały się jedną z kluczowych przyczyn śmierci. Aktywność fizyczna zmniejsza ciśnienie krwi i poziom cholesterolu; tym samym zmniejsza ryzyko powstawania chorób krążenia. Zaburzenia metaboliczne jak cukrzyca to także choroby, które mogą być kontrolowane dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom. Aktywność może także zmniejszyć ryzyko raka, niektóre badania pokazują, że ludzie aktywni fizycznie mają mniejsze szanse zachorowania na raka okrężnicy i piersi.

Wzmocnienie kości i mięśni: Badania wykazują, że osoba zaangażowanie w aktywność fizyczną może zmniejszać postęp utraty gęstości kości. Pomaga to także pokonać artretyzm i bóle stawów.

Poprawa zdrowia psychicznego: Regularne ćwiczenia pomogą zwiększyć pamięć i koncentrację. Utrzymują mózg w wysokiej aktywności. Udowodniono też, że redukują stres.

Szansa na dłuższe życie: Badania pokazują, że regularne ćwiczenia wspomagają zdrowy tryb życia, co przyczynia się do znacznego przesunięcia procesu starzenia.

Przed wprowadzeniem ćwiczeń ważne jest skonsultowanie się z lekarzem. Nie każda aktywność fizyczna jest dobra dla poszczególnych osób.

Zrozumienie znaczenia i korzyści płynących z regularnej aktywności fizycznej może pomóc ci pozostać zdrowym. W swoich działaniach poświęcam się promowaniu wśród ludzi dobrej kondycji. W swoim 10-cioletnim doświadczeniu w dziedzinie zdrowia fizycznego jestem oddany udzielaniu jak najlepszej pomocy, na którą każdy klient zasługuje.

Dr Badr Moukhtar Alshibani

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie