Niezwykła moc masażu

(11.09.2012)

Wybierając się na masaż nawet nie wiesz, ile dobrego może on dla Ciebie zrobić. Większość osób myśli, że jest to po prostu łatwy sposób na zrelaksowanie się po stresującym okresie. Jest to jedna z przyczyn, dla których ludzie chodzą na masaże, ale nie jest to jedyna korzyść z nich płynąca.

Zalety masażu

Wiele zalet wynikających z masażu może nawet nie być Ci znanych. Posiadając pewną wiedzę na ich temat łatwiej zdecydujesz czy jest to właśnie to, czego potrzebujesz.

  • Najbardziej znaną korzyścią masażu jest uśmierzanie bólu. W ciągu dnia możesz nie odczuwać napięć i obciążeń, na jakie narażasz swoje ciało. Na ból pleców cierpi wiele osób, a masaż jest jednym z najlepszych sposobów na uwolnienie napięcia mięśni, które powodują ten problem.
  • Kolejną mało znaną zaletą jest poprawa trawienia. Dzieje się tak podczas masażu poprzez przemieszczanie się krwi w ciele. Dodatkowy przepływ krwi zwiększy działanie organów, co znacznie usprawni trawienie.
  • Łatwiejsze poruszanie się. Jedną z przyczyn ograniczeń w poruszaniu się jest powstawanie w mięśniach kwasu mlekowego. Dzieje się tak często po ćwiczeniach, szczególnie, kiedy organizm nie jest do nich przyzwyczajony. Masaż pomaga w rozbiciu kryształków kwasu mlekowego w mięśniach, co ułatwia poruszanie. Dodatkowo, zwiększenie przepływu krwi sprawia, że stawy pracują tak jak powinny.
  • Tłumienie agresywnego zachowania. To coś, o czym wiele osób nie wie. Skorzystanie z masażu pomoże Ci  z problemami emocjonalnymi, które biorą się ze stresu i ciągłego napięcia. Jako że masaż pomaga w niwelowaniu tego napięcia, odczujesz zmniejszenie frustracji i stresu.
  • Przeprowadzone badania wykazały, że produkcja białych krwinek może poprzez masaż ulec zwiększeniu. Jest to szczególnie pomocne u dzieci, gdyż badania pokazały, że dzieci masowane przez swoich rodziców posiadają zwiększoną liczbę białych krwinek.

Ukończenie kursu masażu by pomóc innym

Jako, że korzyści płynących z masażu jest wiele, kolejną może być pomoc ludziom, jeśli zdecydujesz się na odbycie kursu masażu. Po podjęciu takiej decyzji warto sprawdzić, czy wybrany kurs jest odpowiedni i pokrywa materiał z anatomii i różnych technik, których można używać. Dobrze jest także, jeśli kurs zawiera blok teoretyczny, byś mógł zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się w ciele. Najlepszym zakończeniem kursu jest zdobycie certyfikatu. Zorientuj się więc, że taki certyfikat jest akredytowany.

Masaż oferuje wiele korzyści i dlatego jest rekomendowany przez lekarzy dla ludzi dochodzących do zdrowia po operacji. Zalety, których możesz doświadczyć są nie tylko fizyczne, ale także emocjonalne i psychologiczne.

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie