Nietrzymanie moczu? Nie rezygnuj z aktywnego życia!

(20.11.2014)

Dla młodych i aktywnych na co dzień osób nietrzymanie moczu jest często przykrym zaskoczeniem oraz przyczyną prawdziwej frustracji. Tymczasem na rynku znajdziemy wiele produktów chłonnych, dzięki którym nie będziemy zmuszeni do rezygnacji z aktywnego stylu życia oraz zmiany przyzwyczajeń.

sportowo i zdrowo

Inkontynencja nie patrzy na wiek

Z biegiem czasu nasz organizm słabnie, osłabiają się również mięśnie dna miednicy. Dodatkowo jesteśmy podatni na różnego rodzaju choroby, współistniejące nieraz z nietrzymaniem moczu. To dlatego inkontynencja kojarzy nam się zazwyczaj z osobami starszymi, unieruchomionymi w łóżku. Gdy dotyka młode, aktywne osoby, powoduje bunt, a nawet załamanie. Nie ma powodu do paniki! Chorobę możemy skutecznie leczyć, a dzięki łatwo dostępnym i w dużej mierze refundowanym środkom ochrony nie musimy rezygnować z codziennej aktywności. Pierwszym krokiem będzie udanie się do lekarza, który pomoże znaleźć przyczynę problemu i dobrać optymalną dla nas terapię.

Czuj się świeżo, codziennie!

Sama terapia to nie wszystko – na czas jej trwania musimy skorzystać ze specjalnych produktów chłonnych, dzięki którym skóra pozostanie sucha i świeża przez cały dzień. Do wyboru mamy wkładki anatomiczne, np. marki Tena, odpowiednie przy lekkim nietrzymaniu moczu. W przypadku średniego lub ciężkiego nietrzymania moczu powinniśmy sięgnąć po pieluchomajtki lub majtki chłonne wielokrotnego użytku. Kierujmy się chłonnością danego produktu, a także jakością materiałów, z jakich został wykonany (wybierajmy te miękkie i „oddychające”). Zwróćmy też uwagę na rodzaj zapięcia i na to, jak zachowuje się dany produkt podczas ruchu.

Aktywność? Jesteśmy na tak!

Osoby cierpiące z powodu nietrzymania moczu nieraz obawiają się uprawiania sportu, zwłaszcza że w wielu przypadkach niekontrolowane wycieki związane są właśnie z wysiłkiem fizycznym. To błąd, ponieważ dobra kondycja pomaga szybciej uporać się z chorobą. Szczególnie przydatne są ćwiczenia wykonywane w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy. Skonsultujmy się z naszym lekarzem, który pomoże dobrać bezpieczną dla nas dyscyplinę sportu. A na czas samych ćwiczeń sięgnijmy po skuteczne środki ochronne, pomagające zachować skórę suchą i świeżą niezależnie od sytuacji. Jeśli nie jesteśmy pewni, które z nich sprawdzą się najlepiej podczas ruchu, skorzystajmy z porady farmaceuty.

Inkontynencja nie jest powodem do rezygnowania ze swoich pasji czy zdrowych przyzwyczajeń. Nie bójmy się korzystać ze skutecznych produktów chłonnych i dalej prowadzić aktywny tryb życia, który jednocześnie może przyczynić się do szybszego pokonania choroby.

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi:

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie