Narodowy w Twoim mieście

(28.10.2014)

Stadion Narodowy rozdaje murawę i buduje boiska dla dzieci! „Narodowy w Twoim mieście” to nowy program realizowany przez PL.2012+, operatora stadionu, wspólnie z firmą Trawnik, która jest oficjalnym dostawcą murawy na Narodowy. Pierwsze boisko już powstało w Sarnówku Dużym w gminie Bodzechów w województwie świętokrzyskim.

Być jak Arkadiusz Milik lub jak Sebastian Mila. Strzelić gola na historycznej murawie, na której Polska wygrała 2:0 z Niemcami – to marzenie tysięcy dzieci z całego kraju. Marzenie, które jutro spełnią młodzi piłkarze z Bodzechowa w województwie świętokrzyskim. To właśnie tam trafiła murawa ze Stadionu Narodowego. Murawa, która dzięki październikowemu zwycięstwu z mistrzami świata, przeszła do historii polskiej piłki nożnej. Właśnie rusza pilotaż programu „Narodowy w Twoim mieście”.

Stadion Narodowy

- Stadion Narodowy to obiekt wielofunkcyjny. Odbywają się u nas wydarzenie o różnym charakterze – piłka nożna, siatkówka, koncerty, pokazy filmowe, zawody lekkoatletyczne czy wyścigi samochodowe, dlatego murawa po meczach zawsze jest zwijana. Wraz z firmą Trawnik, uznaliśmy, że po tym, gdy znika ze stadionu warto ją wykorzystać do czegoś dobrego. Będziemy tworzyć boiska dla dzieci w całym kraju. Chcemy mieć wpływ na podniesienie poziomu szkolenia młodych piłkarzy – podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL.2012+.

Na pierwszy ogień została wzięta gmina Bodzechów w województwie świętokrzyskim. Tam powstał jeden z czterech pierwszych Orlików w Polsce, dlatego wybrano ją do przeprowadzenia pilotażu. W jego trakcie zostanie sprawdzone między innymi to, jak murawa przyjmie się w innych niż stadionowe warunkach. Boisko z murawą z Narodowego powstało przy Zespole Szkół Publicznych w Sarnówku Dużym.

Od 2015 roku spółka PL.2012+ wspólnie z firmą Trawnik będzie przeprowadzać konkurs na murawę ze stadionu. Będzie ona rozdawana po każdym cyklu meczowym na Narodowym. Szansę na udział w programie „Narodowy w Twoim mieście” będą miały tylko te gminy, które stawiają na sport i zapewnią na nowych boiskach bezpłatne treningi dla młodych piłkarzy.

Kategorie: Piłka nożna

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie