Narciarskie pożegnanie zimy w Białym Dunajcu

(09.03.2014)

Zakończyliśmy nasz ostatni wyjazd na narty w tym sezonie. Na pożegnanie zimy wybraliśmy się na przedłużony weekend do Białego Dunajca.

Mimo że pogoda przez cały tegoroczny sezon nie rozpieszczała narciarzy, w środę wieczorem do Białego Dunajca wyruszył pełny autokar amatorów białego szaleństwa – od lat czterech do starszych. W tej niewielkiej miejscowości koło Zakopanego w tym roku zorganizowaliśmy już dwa wyjazdy na narty w tygodniach, kiedy były ferie zimowe.

Kurs wideo jazdy na nartach dla początkujących!

W czwartek nad ranem dotarliśmy do naszego gościnnego pensjonatu U Macieja i po krótkiej drzemce ruszyliśmy na stok Koziniec w Czarnej Górze. Jak na wiosenną pogodę warunki na stoku panowały bardzo dobre, a największym plusem był niewielki ruch. Przez cztery godziny jeździliśmy więc non stop.

Na narty

Narciarze spod marki Sportowo i Zdrowo

Na popołudnie zaplanowaliśmy wyjazd do term w Szaflarach, gdzie wszyscy z wielką radością zregenerowali się po jeździe na nartach. A wieczór spędziliśmy w góralskiej karczmie Polaniorka.

W piątek część naszych uczestników od rana brała udział w zawodach sportowych w ramach Rajdu Podhalańskiego LZS, a część wybrała atrakcje turystyczne, czyli zwiedzanie Zakopanego. Później wszyscy znowu ruszyli na narty.

Wyjątkowo atrakcyjny był wieczór, bowiem wybraliśmy się wysłuchać opowowieści góralskiego gawędziarza. W nieco ponad godzinę w zabawny sposób opowiedział historię polskich Tatr, od XV wieku do współczesności. Przy okazji zaprezentował umiejętności muzyczne, grając na takich instrumentach jak gęśle i dudy.

Biały Dunajec

Góralskie gawędy i muzyka grana na gęślach

W sobotę znowu od rana jeździliśmy na nartach, a wieczorem czekały nas kolejne atrakcje – konsumpcja przygotowanego po góralsku barana i ognisko.

- To był krótki, ale intensywny wyjaz na narty, trochę podobny do naszych corocznych wyjazdów na narty na Sylwestra - powiedział Zbigniew Olkowicz, instruktor sportu Sportowo i Zdrowo. – Jak zwykle wyszkoliliśmy kilka osób od zera, w tym naszą najmłodszą uczestniczkę, która miała siedem lat. Ale i starsze osoby złapały narciarskiego bakcyla, a wiele z nich również udoskonaliło swoje umiejętności.

Czarna Góra

Stok Koziniec w Czarnej Górze

Czytaj też:
Na nartach w Białym Dunajcu
Sportowo i Zdrowo w Zell am See
Narciarski Sylwester
Jan Wacholski: Jak przyjemnie jeździć na nartach

Kategorie: Nasze imprezy Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zima

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie