Narciarskie i kulinarne atrakcje w Białym Dunajcu

(19.02.2013)

Na uczestników naszych wyjazdów narciarskich pod marką Sportowo i Zdrowo na każdym kroku czekają atrakcje. Dzisiaj w Białym Dunajcu po intensywnej jeździe na stoku Koziniec w Czarnej Górze nasi narciarze przyjechali do pensjonatu prosto na kolację, z przepyszną zupą z soczewicy, którą udało się przyrządzić dzięki współpracy z firmą Sys.

Gotowaniem i przyprawianiem zupy zajęła się pani Danka, czyli właścicielka naszego pensjonatu. Trzeba jednak przyznać, że przygotowanie zup Sys to nic skomplikowanego – 20 minut gotowania, trochę przypraw i smaczne jedzenie gotowe. Jednym słowem to produkty doskonale nadające się dla turystów.

Ponieważ jesteśmy w górach, to przyjęliśmy propozycję naszej gospodyni, która z chęcią przygotowała zupę i postawiła na stole wieczorem od razu po przyjeździe grupy z nart. Ponad 30 osób ze smakiem zjadło potężny gar zupy z serii Dania Babci Zosi.

Pochwałom nie było końca – ciepła zupa po kilku godzinach spędzonych na stoku smakuje przepysznie. Tym bardziej, że jak podkreślali narciarze, zupa sama w sobie ma doskonałe walory smakowe.

Zupy z serii Dań Babci Zosi to opowieść, która zaczyna się na żyznych czarnoziemach Podkarpacia. To tam, w swoim gospodarstwie, firma Sys najpierw uprawia, a potem suszy warzywa. Zupy Babci Zosi to cały garnek pożywnego i łatwego w przygotowaniu posiłku – są odpowiednie dla wegetarian, można je także doprawić śmietaną czy użyć mięsnych dodatków. To również tradycyjne przepisy, dzięki którym udało się uzyskać smak prawdziwych zup – aromatycznych i pełnowartościowych – takich jak te, które gotowała nam w dzieciństwie babcia.

Firma Sys została założona w 1990 roku. Od tego czasu zajmuje się uprawą i suszeniem warzyw. Surowce przetwarzane są bez żadnych dodatków chemicznych, konserwantów i barwników.

Gospodarstwo firmy Sys ‚Zamiechów’ leży na przemyskim odcinku czarnoziemów o pochodzeniu leśno-stepowym. Są to bardzo rzadkie, a zarazem najbardziej wartościowe pod względem rolniczym gleby na świecie.

Kategorie: Nasze imprezy Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zdrowe życie Zima

Tagi: , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie