Mroźne narty w Białym Dunajcu

(31.01.2014)

Drugi turnus narciarski w Białym Dunajcu organizowany przez Sportowo i Zdrowo upłynął pod znakiem mrozu, śniegu i jazdy na stokach w doskonałych warunkach. Wśród atrakcji znalazł się również kulig.

Ostatni tydzień stycznia był w polskich Tatrach idealny dla narciarzy. Temperatury poniżej zera, gruba warstwa śniegu i bezwietrzna pogoda sprawiły, że uczestnikom wyjazdu pod marką Sportowo i Zdrowo trudno było zejść ze stoków.

Narciarska zima w Tatrach

Oznaką narciarskiej zimy była już autokarowa podróż do Białego Dunajca. Po korkach na zakopiance można było poznać, że nie tylko my jesteśmy spragnieni białego szaleństwa. Podróż opóźniła się o dwie godziny, ale wszyscy szybko odzyskali siły i humory po doskonałym domowym obiedzie w naszym pensjonacie.

Szybko też zorganizowaliśmy wieczorek zapoznawczy w niezwykle klimatycznej góralskiej karczmie Polaniorka. Były nawet tańce, więc początek turnusu wyglądał bardziej niż obiecująco.

Polaniorka

Karczma Polaniorka w Białym Dunajcu w zimowej scenerii

Niedzielę – czyli pierwszy dzień na nartach – spędziliśmy tradycyjnie już na stoku Toko Land w Białym Dunajcu. Doświadczeni narciarze mogli się tutaj wprawić po często rocznej przerwie, a ci, którzy narty mieli pierwszy raz na nogach, zastali doskonałe warunki do nauki. Mróz ponad -10 stopni sprawił, że śnieg był doskonale przygotowany, a bezchmurne niebo i świecące słońce spowodowało, że niskich temperatur w ogóle nie było czuć.

Toko Land

Stok Toko Land w Białym Dunajcu

Kolejne dni to jak zwykle wyjazdy na sprawdzone stoki wokoło Zakopanego – Czarna Góra, Witów, znany bardzo z naszych wyjazdów sylwestrowych czy też Suche. Intensywna jazda na nartach wymaga skutecznej i szybkiej regeneracji oraz odpoczynku, więc grupa wyjeżdżała na termy dwa razy.

Narty również wieczorem

Specjalną atrakcją była popołudniowa jazda w Czarnej Górze. Niewielka frekwencja i miła atmosfera na oświetlonym stoku pozwoliły wszystkim maksymalnie wykorzystać wieczór.

W środku zimy nie zabrakło również kuligu, którego z powodu braku śniegu nie udało się zorganizować na pierwszym turnusie. Tym razem cztery zaprzęgi ruszyły w drogę po okolicach Białego Dunajca. Były pochodnie, ognisko na polanie i dużo zabawy.

Narty

Pierwsze kroki na nartach

- To był wyjątkowy tydzień, ze względu na doskonałą pogodę narciarską – powiedział Zbigniew Olkowicz, instruktor narciarstwa w Sportowo i Zdrowo. – Grupka uczących się od zera była niewielka, liczyła tylko pięć osób, ale wszyscy na koniec turnusu byli w stanie zjechać z dużych profesjonalnych stoków. Mam nadzieję, że każdy teraz będzie kontynuował narciarską pasję – jeżdżąc w góry indywidualnie lub oczywiście ze Sportowo i Zdrowo :)

Biały Dunajec

Grupa narciarzy Sportowo i Zdrowo

Kategorie: Nasze imprezy Ruszaj się z nami! Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zima

Tagi: , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie