Mistrzostwa województwa lubelskiego w zapasach

(21.09.2013)

W Kisielsku odbyły się otwarte mistrzostwa województwa lubelskiego kobiet w zapasach. Jak zwykle nie zabrakło emocji i walk na najwyższym poziomie.

- Frekwencja trochę nie dopisała, pochorowały nam się ekipy z Zamościa i Janowa – powiedział Ryszard Wałachowski, trener Armat Stoczek Łukowski i gospodarz zawodów. – Mimo to poziom był wysoki, startowały najlepsze młodziczki w Polsce. Nasz ośrodek jest drugi w województwie lubelskim i w całym kraju. Ale pamiętajmy, że zapasy to nie tylko Kisielsk, ale też Jedlanka, Stara Prawda i w ogóle teren całej gminy.

Powody do zadowolenia w Kisielsku miała między innymi Karolina Grzegorczyk z Sokoła Lublin, która wygrała wszystkie pięć walk: – Jest fajna atmosfera, dużo zawodniczek, można się dużo nauczyć i zdobyć nowe doświadczenia. Stoczyłam pięć walk, wszystkie wygrałam. Zdobyłam też nowe doświadczenia, ponieważ walczyłam po raz pierwszy z niektórymi zawodniczkami, które były silniejsze od mnie.

Zapasy to sport towarzyski

- W grudniu minie dwa lata odkąd uprawiam zapasy. Jest to sport towarzyski, walczysz sama dla siebie, nie musisz walczyć drużynowo, jak coś nie wyjdzie, to jesteś zła na siebie, dumna też możesz być z siebie, a nie z kogoś innego.

Do Kisielska zawitała również Aleksandra Wólczyńska z Suplesu Kraśnik, wicemistrzyni świata i Europy. Nie występowała jednak na macie ze względu na kontuzję.

Fascynujący sport

- Zawody są zorganizowane dla młodszych zawodniczek – powiedziała. – Jest spora rywalizacja, każdy walczy do końca i bardzo mi się tutaj podoba. Zapasy trenuję od najmłodszych lat. To fascynujący sport. Każda walka jest inna i z każdym przeciwnikiem można się spodziewać czegoś innego. Nie da się ułożyć walk i wszystko może się zdarzyć.

- Jestem po raz któryś z kolei na tym turnieju i zainteresowanie wzrasta – powiedział Andrzej Gruszkowski, II trener kadry narodowej kadetek. – Są teraz już zespoły również z województwa mazowieckiego.

- Zawodniczki są przygotowane dobrze, to efekt pracy z kadrą wojewódzką. Zwyciężczynie tego turnieju zdobędą medale na mistrzostwach Polski w grudniu.

Zapasy w Kisielsku

- Województwo lubelskie jest od pięciu lat liderem w zapasach kobiet w różnych kategoriach wiekowych. Tutaj turniej odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodziczek i kadetek.

Współpraca z kadrą

- Jest tu wiele dziewcząt, o których występach na matach świata na pewno usłyszymy. Wśród nich są zawodniczki ze Stoczka Łukowskiego, podopieczne Ryszarda Wałachowskiego. Mam nadzieję, że moja współpraca z województwem i z kadrą narodową zaowocuje tym, że będziemy mieli jak najwięcej zawodniczek, które będą godnie reprezentowały nasz kraj.

Zobacz też:
Mistrzostwa województwa lubelskiego w zapasach 2012

Kategorie: Zapasy

Tagi: , ,

7 osób skomentowało


Marnie:

This piece was a liajfecket that saved me from drowning.

kreditkarte kostenlos kreditrahmen:

We’ve got a joint account The more her beautiful big ass gets oiled, – the more I like watching her bounce it on a big cock…..hope she enjoyed showing us how to fuck like a naughty little slut !

abra auto body bismarck:

CW,This same cronically immature College prof, has posted vile threats at The Post & Email too…I highly recommend the Spam Free plugin for WordPress…it got rid of him for good….I also filed 3 criminal complaints with the Everette Police against him; and they indicated to me that their cybercrime unit is watching him.

kfz versicherung gekündigt probezeit:

cho em hoi em co the gui ho so qua duog buu dien. Thi co phai gui kem theo le phi tuyen sinh khong .hay khi ra truong nhap hoc thi minh co the nop dc

http://www./:

Anybody have any ideas when this will be rolled out to apply to all sites and countries (especially the UK). And is it going to be based on page load speed in KB per second or total load time which would be silly and will it also be based on page score from the firefox page speed tool google reccomend so much.I hope its soon, just got a new faster server and have page score of 99/100 so hoping for a ROI now I have had to folk out a small fortune.

fifa 16 coins hack:

I feel like you could probably teach a class on how to make a great blog. This is fantastic! I have to say, what really got me was your design. You certainly know how to make your blog more than just a rant about an issue. Youve made it possible for people to connect. Good for you, because not that many people know what theyre doing.

sex on motorcycles:

This place looks neat. I don’t know how you can write in a place like this, I can not read in any bookstore because I would be too busy watching everyone else. I would get absolutely nothing done.

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie