Mistrzostwa świata siatkarzy na żywo

(30.08.2014)

21 września, 23.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Piękny mecz, wspaniała atmosfera i niesamowity wynik! POLSCY SIATKARZE MISTRZAMI ŚWIATA! Wygraliśmy z Brazylią 3-1 i sięgnęliśmy po upragniony puchar mundialu. Brawo brawo brawo!

21 września, 16.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Zagramy w wymarzonym finale. Bardzo ciężko na to pracowaliśmy. Dla mnie to coś specjalnego, bo to prawdopodobnie moje ostatnie mistrzostwa. Kiedy nie było wiadomo, czy zagram w kolejnych meczach, była to bardzo zła wiadomość. Drużyna, cały sztab mówili mi „wrócisz, wrócisz”. Udało się. Jestem szczęśliwy, mimo tabletek, które łykam, by zmniejszyć ból.”

Michał Winiarski, kapitan reprezentacji Polski

21 września, 15.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

Dziś o 16.30 o 3.miejsce w klasyfikacji siatkarskiego mundialu zagrają drużyny Francji i Niemiec. 

21 września, 13.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Rosjanie wygrali z Iranem 3:0 i ostatecznie zajmują 5. miejsce na tegorocznych MŚ.

21 września, 12.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Oni już są wielkimi zwycięzcami, bo sukcesem było zapewnienie sobie miejsca w „czwórce”, a co dopiero medal. U nas, w 2006 roku, po awansie do finału zapanowała euforia i zadowolenie. Trzeba jednak postawić kropkę nad „i”, a nie cieszyć się, że ma się wicemistrzostwo świata”

Daniel Pliński, były reprezentant Polski

20 września, 23.10, redakcja sportowoizdrowo.pl

TAAAAAAK! Pokonaliśmy Niemców 3-1 i mamy finał! Srebro juz jest nasze, jutro walczymy o złoto z reprezentacją Brazylii. 

20 września, 16.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Telewizja Polsat odpowiedziała na apel Prezydenta RP. Jeżeli Polacy dojdą do finału MŚ, telewizja wyemituje niedzielne spotkanie na swoim otwartym kanale. 

20 września, 15.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Kapitan reprezentacji Niemiec, Jochen Schoeps jest pod ogromnym wrażeniem atmosfery, jaka panuje na tegorocznym siatkarskim mundialu.

„Ten mecz będzie niezwykłym wydarzeniem, wszyscy będą mieć gęsią skórkę. Atmosfera tych mistrzostw jest niewiarygodna. Gdyby właśnie tu udało nam się zdobyć medal, to byłoby coś wielkiego, to znaczyłoby dla mnie naprawdę dużo. „

20 września, 12.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

„W tym momencie sytuacja wygląda tak, że prawdziwą siatkówkę mamy w pięciu krajach – w Polsce, w Rosji, w Brazylii, we Włoszech i w Japonii. Jeśli chodzi o finanse – 90 procent naszego budżetu pochodzi z czterech z tych krajów. Siatkówka jest za bardzo skoncentrowana” prezydent FIVB Ary Graca 

20 września, 10.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

Dziś w półfinale mistrzostw świata Polacy zmierzą się z Niemcami. Pomimo tego, że nasi rywale walczą o puchar po raz pierwszy od 40 lat, Niemcy grają w myśl hasła „YOLO”. 

„Ten termin pochodzi od naszego trenera, który przedstawił nam całą koncepcję przygotowań na mistrzostwa, także tych w sferze mentalnej. Opowiedział nam taką historię przed meczem kwalifikacyjnym do mistrzostw z Turcją: jego córka Bente zapytała mamy, czy będzie mogła pojechać do Polski z tatą na mundial. Kiedy ona odpowiedziała, że nie, bo musi iść do szkoły, Bente powiedziała „YOLO”, czyli „you only live once”, żyjesz tylko raz. I to jest dla nas właściwie podejście: poświęcić wszystko, by spełnić marzenia” wytłumaczył  środkowy reprezentacji Niemiec Max Guenthoer. 

19 września, 16.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Brazylijczycy ukarani. 

„Rzucenie mokrym ręcznikiem w delegata FIVB, pokazanie środkowego palca polskiemu dziennikarzowi, obraźliwe słowa w kierunku przedstawicieli biura prasowego, brak przejścia zawodników przez tzw. strefę mieszaną – tego wszystkiego nie możemy zaakceptować. (…) Nałożyliśmy na razie karę finansową, bo tak wynikało z regulaminu. Za jednorazowy bojkot konferencji jest tysiąc dolarów grzywny. Nie wyobrażam sobie jednak, by miał to być koniec, bo zachowanie trenera Bernardo Rezende oraz jego podopiecznych jest nie do zaakceptowania”  powiedział Ary Graca,  szef FIVB. 

Na ostateczną decyzję dotyczącą dokładych konsekwencji dla drużyny Brazylii poczekamy jeszcze prawdopodobnie 2 tygodnie. 

19 września, 15.45, redakcja sportowoizdrowo.pl

 „Jeden osamotniony Dmitrij Muserski to za mało” napisał dziś dziennikarz rosyjskiej gazety „Sowietskij Sport” po porażce Rosji z Polską 3-2 i utracie szansy na półfinał.

19 września, 13.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Po dwóch wygranych setach nasza koncentracja, a przez to i gra, osłabły. Najważniejsze jednak, że się pozbieraliśmy. Daliśmy wyszumieć się rywalom, a tie-breaka kontrolowaliśmy od początku do końca. Już w pierwszym secie czuliśmy, że wygramy ten mecz. Rosjanie grali pod nasze dyktando. Aleksiej Spirydonow? Nikt specjalnie się nie przejmował tym indywiduum. On jest jaki jest, najlepiej się nim nie przejmować i to właśnie robiliśmy.”

środkowy reprezentacji Polski Marcin Możdżonek

19 września, 12.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

 Znowu o naszym antybohaterze, reprezentancie Rosji Aleksieju Spirydonowi. Jak donoszą portale sportfan.pl i  sport.pl, po przegranym spotkaniu Polska-Rosja Spirydonow miał opluć jednego z polskich kibiców.

„Potwierdzam. Spiridonow niestety mnie opluł. Nie byłem niczego winny. Przykre, że w taki sposób postępują ze sobą dorośli ludzie. Bardzo przykre” przyznał poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Matuszewski, który padł ofiarą incydenty Rosjanina. 

19 września, 10.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Gdyby po losowaniu trzeciej fazy grupowej ktoś mi powiedział, że pokonamy i Rosję, i Brazylię, to kazałbym mu się zastanowić. To jest dla nas coś wielkiego, pokonać te drużyny na takim etapie turnieju sprawia, że morale rośnie. Ten, kto losował nam rywali, wie, jak na nich zareagowaliśmy. A teraz mu dziękujemy”

 Mariusz Wlazły, atakujący reprezentacji Polski

18 września, 23.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Pięknie! Pierwsze dwa sety w meczu z Rosją nasze, więc awans do półfinału mamy w kieszeni. Kolejne dwie partie przegraliśmy, ale, że biało-czerwoni są specjalistami od „horrorów” tie-break był nasz i ostatecznie z wynikiem 3-2 zakończyliśmy mecz.

18 września, 16.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Wydaje mi się, że jeśli na Rosjan hukniemy, jeśli im pokażemy, że nie mają szans, jeśli tego niedźwiedzia zaczniemy bić od samego początku, to oni pospuszczają głowy, będzie po nich. Wielokrotnie widziałem na własne oczy, że da się ich złamać, że jak się na nich ryknie, to nie walczą do końca. Na pewno świetna atmosfera w hali i spięcia pod siatką, do jakich bez wątpienia dojdzie, będą nam służyć. Wyprowadzenie ich z równowagi będzie według mnie takim samym kluczem do sukcesu jak odrzucenie ich od siatki zagrywką. Grając pod presją, w nerwach Rosjanie popełniają sporo błędów. Szczególnie w tym turnieju. Naprawdę nie bójmy się nadepnąć im na odcisk. Po czymś takim nagle nie zaczną grać fantastycznej siatkówki. Jeżeli zagramy swoje i za bardzo nie będziemy myśleć o stawce, to jestem spokojny o wynik.”

Piotr Gacek, były libero reprezentacji Polski

18 września, 14.45, redakcja sportowoizdrowo.pl

Dziś o g.20:25 naszych siatkarzy czeka mecz „o wszystko”. Biało-czerwoni zmierzą się z Rosjanami, którzy po wczorajszej porażce z Brazylią nie są w najlepszych nastrojach. Oto, co o ich obecnej sytuacji na MŚ pisze rosyjska prasa:

Portal Sovsport.ru: Beznadzieja. Tylko cud pozwoli wygrać mistrzostwa świata

„Rosyjski zespół po raz trzeci w tym roku przegrał z Brazylią i w żadnym ze spotkań nie był nawet bliski zwycięstwa. Wynik tego pojedynku zakwestionował obecność Rosjan w półfinale mistrzostw świata. Reprezentacja Rosji nie mogła sobie poradzić z atakami Brazylijczyków, a sama nie sprawiała problemów rywalom.Tym samym Canarinhos zapewnili sobie awans do półfinałów, a Rosjanie muszą teraz pokonać Polskę, żeby nie grać w meczu o tylko piąte miejsce”

volleyballnews.ru: Pożegnamy się z finałem?

„Rosyjski zespół nie mógł zrobić nic, żeby zatrzymać Brazylijczyków, dla których środowy mecz był ostatnią szansą, żeby awansować do połfinału. Bez odpowiedniego przyjęcia, nie można zbudować sensownego systemu gry w ataku. Mecz z Polską będzie ostatnią szansą na pozostanie w rywalizacji o medale”

18 września, 12.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Nie mogę odmówić swoim zawodnikom woli walki, ale popełniliśmy znacznie więcej błędów niż Brazylijczycy. To jednak jeszcze nie koniec turnieju dla nas. Chcemy teraz skupić się na meczu z Polską”

Trener rosyjskich siatkarzy Andriej Woronkow

18 września, 09.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Bardzo ładnie zachował się reprezentant Brazylii Felipe Luiz Fonteles, który po wczorajszym meczu z Rosją (3-0) przeprosił polskich kibiców za zachowanie swojej drużyny. Odniósł się także do wczorajszej historycznej daty, 17.09.1939, kiedy to ZSRR napadł na Polskę:

„Przepraszamy polską publiczność za wczorajsze zachowanie. Kochamy waszych kibiców, którzy potrafią pięknie dopingować. Byliśmy bardzo zdenerwowani na działania FIVB, stąd takie, a nie inne zachowanie. (…) Wiem, co to za data i to zwycięstwo chciałbym zadedykować właśnie polskim fanom siatkówki. Mam nadzieję, że ten wynik będą w taki sposób interpretować”

17 września, 22.20, redakcja sportowoizdrowo.pl

Niestety dla Polaków, Brazylia pokonała Rosję 3-0 i jutro, aby wejść do półfinału nasi siatkarze również będą musieli zwyciężyć z Rosjanami.

17 września, 15.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

„To co robił Rezende nie przystoi legendzie siatkówki i 55-letniemu mężczyźnie. Tuż po challenge’u który dał zwycięstwo Polsce, Rezende pokazał środkowy palec Tomkowi Gorazdowskiemu z radiowej „Trójki”. Dlaczego? Bo Tomek siedział tuż za nim, za ławką Brazylii. Napatoczył mu się. Potem trener w furii przebiegł przez boisko do szatni. I nie można go było stamtąd wywołać na konferencję prasową. Ja czegoś takiego nie przeżyłem przez 10 lat pracy w siatkówce, a ze sto meczów w tym czasie zrobiłem.”

Tomasz Wolfke, oficer prasowy mistrzostw

17 września, 15.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Aleksiej Spiridonow znów pokazał na co go stać. We wczorajszym meczu z Niemcami (3-0) po jednym z bloków zawodnik odwrócił się w stronę kibiców, poczynił gest jak gdyby trzymał w rękach karabin i zaczął „strzelać” do publiczności. To zdarzenie mogłoby przejść bez echa, jednak nagranie pokazujące zachowanie Rosjanina zostało umieszczone w serwisie Youtube.   

17 września, 14.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Trener Brazylii Bernardo Rezende porażkę z Polską zniósł wyjątkowo niespokojnie. Swoje niezadowolenie wyraził pokazując środkowy palec dziennikarzowi Polskiego Radia. Następnie nie pojawił się na konferencji po meczu, podobnie jak jego syn i kapitan, Bruno Rezende

17 września, 11.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Dzisiejsza prasa rozpisuje się po wczorajszym zwycięstwie nad Brazylią. Oto, co piszą dziś o sukcesie biało-czerwonych:

Przegląd Sportowy”:  Polska Samba

„Mistrzowie horrorów blisko podium! Biało-czerwoni są bardzo blisko spełnienia marzeń! Po niesamowitym spotkaniu pokonali wielką Brazylię”

Super Express”: Obcięliśmy piórka kanarkom!

„Kapitalny bój biało-czerwonych w meczu otwierającym trzecią rundę mistrzostw świata! Trzykrotni mistrzowie globu padli po ciosach Polaków i ulegli 2:3 w spotkaniu, które zapamiętamy na długo. To wynik otwierający drogę do strefy medalowej mundialu!”

„Rzeczpospolita”: Beczka prochu

„To co działo się w ostatnich minutach piątego seta, jest materiałem na dreszczowiec najwyższej próby. Jutro ostatni akt walki o awans do finałowej czwórki z grupy śmierci: Polska - Rosja. Atlas Arena znów będzie przypominać beczkę prochu”

16 września, 23.50, redakcja sportowoizdrowo.pl

Jest! Jest! Jest! Wygrywamy z Brazylią 3-2! Jak zwykle nasza reprezentacja zapewniła kibicom największe emocje, bo dopiero w tie-breaku udało nam się pokonać silnych Canarinos. 

16 września, 22.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

No i zwycięstwo! Francja wygrała z Niemcami 3-0!

16 września, 20.20, redakcja sportowoizdrowo.pl

Rozpoczął się mecz Francja-Niemcy. Jeżeli Francuzi pokonają rywali, będą bardzo blisko strefy medalowej. 

16 września, 17.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące negatywnych wypowiedzi Telewizji Polskiej ws.transmisji mistrzostw świata w siatkówce. Oto jego fragment:

TVP w swojej odpowiedzi napisała, że jest zainteresowania 20 najatrakcyjniejszymi meczami MŚ 2014, w tym wszystkimi meczami reprezentacji Polski, półfinałami i finałem. Już wiadomo, że reprezentacja Polski w tych MŚ 2014 rozegra co najmniej 12 meczów! TVP za mecze reprezentacji Polski oraz inne najważniejsze spotkania MŚ2014 zaoferowała mniej więcej tyle, ile najprawdopodobniej kosztuje ją 4-5 odcinków sobotniego show TVP lub kilku odcinków jednego z wielu seriali. W naszym odczuciu to nie była poważna oferta. To był ewidentny przekaz, że MŚ 2014 w Polsce nie interesują TVP i że nadawca publiczny nie widzi powodów, aby pokazać je swoim widzom. W związku z twierdzeniami o wygórowanych żądaniach Polsatu wyrażamy zgodę, aby TVP ujawniło opinii publicznej złożoną nam ofertę.”

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu

16 września, 14.40, redakcja sportowoizdrowo.pl

Polacy spędzili łącznie 17 godzin i 32 minuty  na parkiecie w dwóch fazach mistrzostw świata   Ich rywale z III fazy, Brazylijczycy i Rosjanie grali blisko dwie godziny mniej od biało-czerwonych. 

16 września, 12.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Michał Winiarski, który doznał kontuzji w spotkaniu z Iranem, trenował do dzisiejszego meczu z Brazylią. Jest szansa, że nasz kapitan wspomoże kolegów  w ciężkiej walce z Canarinos. 

15 września, 17.40, redakcja sportowoizdrowo.pl

Vital Heynen, trener reprezentacji Niemiec jest zaskoczony awansem swojej drużyny. „Byliśmy już spakowani i gotowi do drogi. Tymczasem po godzinie 23 okazało się, że zostajemy. Jesteśmy z tego faktu bardzo szczęśliwi” dodał. 

15 września, 15.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

I znów o losowaniu, tym razem ze strony trzeciego rywala w grupie, Rosjan.

Reprezentant tego kraju, Aleksiej Spirydonow skomentował na Twitterze wynik losowania słowem „ch…nia” i, obrażając przy tym Polaków dodał, że i tak nie wyjdą oni z grupy. 

15 września, 13.20, redakcja sportowoizdrowo.pl

Po losowaniu do III fazy mistrzostw zawrzało nie tylko w Polsce. Brazylijskie media już okrzyknęły grupę „Polaków” grupą śmierci i szeroko komentują wynik losowania.

„Losowanie umieściło Brazylię w grupie śmierci. Aby awansować, zespół Bernardo Rezende będzie musiał pokonać Rosję i Polskę. Spotykają się trzy z czterech drużyn (obok USA), które przed turniejem były faworytami do złota i awans do półfinału dla wszystkich jest wymogiem. A w drugiej grupie są Francja, Iran i Niemcy, dla których półfinał byłby ogromnym sukcesem”

 Brazylijski dziennik „Lance”

15 września, 10.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Wczoraj przed północą odbyło się losowanie do grup w III fazie mistrzostw. Biało-czerwoni zagrają z Brazylią (wtorek, 16.09) i Rosją (czwartek, 18.09). Trener naszej kadry, Stephane Antiga po losowaniu powiedział, że trzeba myśleć pozytywnie.

„Może Brazylia i Rosja są faworytami, ale może to nam jeszcze wyjdzie na dobre, że gramy z nimi teraz. Trzeba myśleć pozytywnie: mocniejsi rywale teraz, to słabsi rywale w półfinale. Słyszałem o kontuzjach u Brazylijczyków i Rosjan. My też mamy swoje problemy, z Michałem Winiarskim. Rozstrzygnąć może to, kto jak mocnych ma rezerwowych. Może Rosjanie nie będą teraz tak mocni w bloku, zobaczymy. Niczego już nie zmienimy. Teraz jest czas na przygotowanie, odpoczynek, oglądanie ostatnich meczów rywali” dodał nasz szkoleniowiec. 

14 września, 23.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Awans mieliśmy w kieszeni, bo Argentyna wygrała z USA 3-2.

Mecz z Francją był trudny, wygraliśmymy 1 i 3 seta,2 i 4 przegraliśmy. Znów był tie-break, w którym pregrywaliśmy aż 3:8, jednak odrobiliśmy straty i ostatecznie wygraliśmy! Czekamy na losowanie i pomyślne mecze w final six!

14 września, 17.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Aby awansować do III rundy turnieju nasz zespół musi zdobyć przynajmniej jeden punkt, zatem wynik 3-2 z Francją już dawałby nam nadzieję na pozytywne rozwiązanie sprawy. Jednak, żeby Polacy dalej mogli liczyć się na mistrzostwach i walczyć o 1.miejsce w grupie, najepszym rozwiązaniem byłaby dzisiejsza wygrana 3-0 lub 3-1. Tak więc ponownie- dziś, g. 20.25 trzymamy kciuki i kibicujemy Polakom w ciężkim spotkaniu z Francuzami!

14 września, 15.50, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Bałem się, że wszystko się skończy pobytem w szpitalu. Już raz miałem taką sytuację, a efektem była tygodniowa hospitalizacja(…) Mam wielką nadzieję, że chłopaki sobie poradzą i awansują do trzeciej fazy, a ja będę mógł w niej zagrać” 

Michał Winiarski, kapitan reprezentacji Polski

14 września, 14.40, redakcja sportowoizdrowo.pl

We wczorajszym meczu Polska-Iran (3-2) kapitan biało-czerwonych Michał Winiarski doznał groźnej kontuzji i nie zagra w dzisiejszym spotkaniu z Francją.

„Odetchnęliśmy z ulgą, bo rezonans magnetyczny nie wykazał trwałych uszkodzeń. Z kręgosłupem Michała jest wszystko dobrze. Zawodnik ma tzw. spięcie mięśni” poinformował dziś rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Janusz Uznański

14 września, 09.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

N’Gapeth nie poda ręki Stephanowi Antidze.

Earvin N’Gapeth, przyjmujący reprezentacji Francji po wygranym meczu z Serbią (3-1) rozmawiał z dziennikarzem sport.pl. Na pytanie, czy 2 faza mistrzostw jest dla niego łatwiejsza czy trudniejsza powiedzial, że  jest inna, bo Francuzi od początku mieli trudnych rywali, a teraz weszli w turniej i reprezentują wysoki poziom, na  czym się najbardziej koncentrują. Następnie dziennikarz nawiązał do zdarzenia z 2010 roku, kiedy to Philippe Blain, były reprezentant Francji a obecnie drugi trener reprezentacji Polski wyrzucił go z drużyny. N’Gapeth zapytany, czy poda mu rękę odpowiedział: Philippe? tak. Antiga? nie. 

13 września, 23.40, redakcja sportowoizdrowo.pl

Ciężki mecz.. pierwsze 2 sety ładnie wygrane, 3ci, pomimo początkowego prowadzenia przegrany. Niestety był tie-break. Wygraliśmy z Iranem 3-2, teraz trzeba pokonać Francję przynajmniej 2 setami. Oby jutrzejsze spotkanie przyniosło pozytywny wynik..oczywiście jeśli chcemy dalej awansować!

13 września, 19.10, redakcja sportowoizdrowo.pl

Niezbyt dobra informacja przed meczem Polska- Iran. W pierwszym dziś meczu w Atlas Arenie reprezentacja Francji pokonała Serbów 3:1

13 września, 17.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Podczas kolacji z Prezydent Łodzi, o której pisaliśmy wczoraj, Mariusz Wlazły miał zaczerwienione oczy. Wojciech Janas, trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski, poinformował, że nasz atakujący ma zapalenie spojówek. ” Nie ma powodów do niepokoju, sytuacja jest opanowana, Mariusz zagra z Iranem” uspokaja rzecznik kadry Mariusz Szyszko.

13 września, 15.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Dziś o 20.25 w łódzkiej Atlas Arenie bardzo ważny mecz rozegrają biało-czerwoni. Nasi siatkarze będą walczyć o awans do 3 fazy z Iranem- drużyną, która jest dużym odkryciem tegorocznych mistrzostw, bowiem z siedmiu rozeganych do tej pory meczów nasi rywale wygrali aż pięć, co daje tylko jeden punkt straty do Polaków. Trzymamy kciuki!

13 września, 11.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Okazuje się, że zakodowanie dostępu do transmisji MŚ może sprawić dużo kłopotów miastom, w których te mistrzostwa się odbywają, w tym Łodzi. Łódzcy urzędnicy bowiem za siatkarski mundial zapłacili blisko 7 mln złotych, nie wiedząc w momencie podpisywania umowy, że turniej nie będzie transmitowany na ogólnodostępnych kanałach. Eksperci mówią, że to błąd urzędników, którzy nie powinni zawierać w umowie ogólników, tylko starannie przeanalizować każdą ewentualność i przemyśleć wydane pieniądze. Powstaje  zatem pytanie nie o to, czy miasta stracą fundusze, tylko ile tych pieniędzy przepadnie. 

12 września, 22.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Jak nasi siatkarze spędzają dzień wolny? Jak powiedział Michał Winiarski, dziś nasza kadra trenowała przed jutrzejszym spotkaniem z Iranem, a po treningu mieli się spotkać w hotelu z panią prezydent Łodzi, Hanną Zdanowską by zjeść wspólną kolację. 

12 września, 21.45, redakcja sportowoizdrowo.pl 

Trener Rosji Sbornej Andriej Woronkow , pomimo kompletu siedmiu zwycięstw jego podopiecznych w MŚ, po czwartkowym wygranym meczu z Kubą (3:1) nie był jednak zadowolony. Szkoleniowiec przyznał, że jego zespół grał nerwowo i nietabilnie i, że drużyna musi zacząć grać lepiej.

12 września, 20.30, redakcja sportowoizdrowo.pl 

Mecz Polska- Iran już jutro. Kilka słów przed spotkaniem powiedział środkowy reprezentacji Polski, Marcin Możdżonek:

Iran gra poukładaną siatkówkę, ma najlepszego rozgrywającego na świecie, bardzo dobrych zawodników, świetnie przygotowanych atletycznie. Czeka nas niezwykle trudny mecz. Kubeł zimnej wody, który wylał się na Irańczyków w finałach Ligi Światowej, ocucił ich z hurraoptymizmu. I są jeszcze groźniejsi.”

12 września, 15.40, redakcja sportowoizdrowo.pl 

„Powtórki wideo w trakcie siatkarskich mistrzostw świata miały pomagać zespołom i sędziom. A tymczasem wielu z tych ostatnich nie radzi sobie z analizą sytuacji. Dlaczego?  To jest dla nich nowinka”

Andrzej Lemek, sekretarz generalny PZPS

12 września, 12.45, redakcja sportowoizdrowo.pl 

„Boję się, że oba te spotkania będzie trzeba wygrać za trzy punkty, by awansować do trzeciej fazy turnieju, a to jest naprawdę bardzo trudne zadanie. Będzie trzeba zagrać najlepszą siatkówkę, jaka do tej pory została zaprezentowana” 

Waldermar Wspaniały, były szkoleniowiec polskiej kadry

11 września, 23.45, redakcja sportowoizdrowo.pl

„To chyba najgorszy set naszej drużyny w historii tych mistrzostw,” ubolewali podczas pierwszej partii Polska-Włochy Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga, komentatorzy sportowi meczów siatkarskich.

No i tak było. Całe spotkanie co prawda wygraliśmy 3-1, ale mecz był pełen pomyłek i emocji. Błędy obu drużyn połączone z, delikatnie mówiąc, niekompetencją sędziów z Dominikany (także żywiołowo komentowaną przez Swędrowskiego i Drzyzgę), przysporzyły kibicom wiele nerwów.  Bądź co bądź wygraliśmy, dość przeciętną grę i złe emocje trzeba zostawić za sobą i walczyć dalej!

11 września, 19.05, redakcja sportowoizdrowo.pl

Zakończyło się spotkanie USA-Serbia, w którym Amerykanie pokonali przeciwników 3-1. To już drugie zwycięstwo drużyny USA, które zmieniło tabelę wyników II fazy MŚ i zapewniło zwycięzcom 2 miejsce w klasyfikacji grupy E. 

11 września, 18.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

We wczorajszym meczu w Katowicach Brazylia pokonała Chiny 3-0  i pozostała liderem grupy F w II fazie mistrzostw. 

11 września, 15.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Pełen emocji list skierował do szefa TVP Juliusza Brauna prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. W korespondecji napisał on m.in

„W tym widowisku, w odróżnieniu od innych wielkich międzynarodowych zmagań sportowych, Polacy odgrywają bardzo ważną rolę. (…) Panie Prezesie! Przegrany mecz ze Stanami Zjednoczonymi pokazał klasę, szczytowe sportowe emocje, fantastyczne zachowanie kibiców, którzy szczelnie zapełniają wielkie hale sportowe. A Pan sobie to odpuścił! Mało tego, ukarał Pan nas, kibiców, serwując wiadomości o Mistrzostwach Świata w Siatkówce w szczątkowej, żenującej wersji w telewizyjnych newsach sportowych.(…)”Czy dlatego, że inna stacja komercyjna kupiła prawa, Pan ukarał nas, abonentów? Powinnością telewizji publicznej jest komentarz, sprawozdanie, transmisja z każdego ważnego wydarzenia, zwłaszcza jeśli jest to wydarzenie o randze międzynarodowej. Jeżeli Pan te prawa przegapił, to niech Pan przynajmniej otworzy studio komentatorskie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, tak jak to telewizja czyni przy każdym innym tej rangi wydarzeniu. Jeżeli nie może nam Pan pokazać obrazka, niech Pan o tym opowie”

Rzecznik prasowy TVP Jacek Rakowiecki, poproszony o komentarz w tej sprawie stwierdził, że list otwarty napisany przez Owsiaka wynika z nieporozumienia, które TVP już wielokrotnie wyjaśniało. Poza tym, jak dodaje, Telewizja Polska starała się o dostęp do meczów biało-czerwonych, niestety, nieskutecznie. 

11 września, 12.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Po przegranym spotkaniu Polska-USA (3-1) pojawia się coraz więcej komentarzy. Były reprezentant Polski Robert Prygiel przyznał, że nie boi się o stratę formy naszych siatkarzy:”W naszej grupie są silne zespoły i każdy – jeśli zagra tak jak Amerykanie wczoraj – będzie bardzo groźny. My z kolei nie jesteśmy tak dobrzy, by zakładać, że z każdym wygramy. Musimy czekać na gorszy dzień rywali” powiedział  w rozmowie z PAP 

10 września, 23.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

I niestety, Stephane Antiga miał dobre przeczucie przed meczem z USA. Amerykanie grali pewnie i pokonali naszą drużynę 3-1. 

10 września, 15.40, redakcja sportowoizdrowo.pl

Nowy rekord!  Dotychczasowe spotkania I rundy MŚ zobaczyło z trybun aż 354 360 kibiców. W ten sposób pobity został wynik poprzednich mistrzostw we Włoszech z 2010r., gdzie cały turniej zobaczyło 339 324 widzów.

10 września, 12.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Legendarny włoski siatkarz Andrea Zorzi jest pod tak ogromnym wrażeniem kibiców i organizacji MŚ w naszym kraju, iż stwierdził, że „Polska jest domem światowej siatkówki.” Zorzi dodał także, że 4 lata temu i Włochom udała się organizacja siatkarskiego mundialu, ale tegorocznego wydarzenia  nie można z nim porównać, ze względu na specyfikę i otwartość naszego kraju. 

10 września, 10.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Zdajemy sobie sprawę, że czekają nas teraz cztery trudne mecze – pierwszy z reprezentacją USA. Wiemy, że Amerykanie mogą grać lepiej niż zagrali w pierwszej fazie turnieju. Liczę na gorący doping kibiców, który na pewno będzie nam potrzebny. (…)  Na pewno fakt, że spędziliśmy mniej czasu na boisku ma swoje dobre i złe strony. Niewątpliwie zaletą jest to, że graliśmy krótkie mecze ze stosunkowo słabszymi drużynami, dzięki czemu jesteśmy bardziej wypoczęci. Jednak Amerykanie grali z bardzo trudnymi przeciwnikami, a to doświadczenie może mieć kluczowe znaczenie dla ich gry w kolejnej fazie”

Stephane Antiga, szkoleniowiec Polaków

10 września, 09.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Wiadomo, że każdy chciałby być w sytuacji kiedy masz w grupie kilka łatwiejszych drużyn do pokonania, jak miały chociażby Rosja, Bułgaria czy Brazylia. Jednak z drugiej strony, po wszystkim muszę przyznać, że niektóre reprezentacje w drugiej fazie mogą nie być przygotowane do walki z zespołami, które już zaprawiły się w bojach na tym mundialu. Francja i Iran wychodzą z niezłym dorobkiem, a naszym najgroźniejszym rywalem będzie Polska, która nieźle sobie tych punktów nabiła i ma nad nami sporą przewagę.”

David Lee, kapitan reprezentacji USA

9 września, 16.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Wierzę, że Polaków stać na udział w finale. Oglądałem ich mecze i jestem zdania, że – jeśli utrzymają dotychczasową formę – będą jednymi z faworytów. Każdy arbiter marzy, by prowadzić finał, ale jeśli awansowaliby do niego biało-czerwoni, to ja chętnie obejrzę go w telewizji.”

Piotr Dudek, polski sędzia biorący udział w tegorocznym mundialu, zaliczany do elity sędziów międzynarodowych. 

9 września, 15.40, redakcja sportowoizdrowo.pl

Coraz częściej słyszymy, że drużyny biorące udział w siatkarskim mundialu są zachwycone pobytem w naszym kraju i atmosferą, jaka panuje podczas mistrzostw. Ostatnio na przykład trener Niemiec Vital Heyen zwrócił się do wiceprezydent Katowic pytając o kartę pobytu:

 „Czujemy się tutaj fantastycznie. Jak długo musimy jeszcze zostać, żeby móc liczyć na kartę stałego pobytu?” zapytał zadowolony Heyen.

9 września, 13.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Włoski serwis internetowy Olimpiazzurra podał informację, że atakujący włoskiej reprezentacji Iwan Zajcew nie wystąpi już w mistrzostwach świata w Polsce przez nabytą w meczu z USA kontuzję stawu skokowego.

9 września, 08.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Francuzi wygrali najtrudniejszą grupę I rundy Mistrzostw Świata. Wśród zawodników wyraźnie brylował rozgrywający Francuzów, Benjamin Toniutti.W wywiadzie dla Wirtualnej Polski powiedział, że nie obawiają się żadnego przeciwnika II rundy. Dodał też, że zdaje sobie sprawę, że Francuzi nie byli faworytami w grupie, ale dzięki temu, że wierzyli w swój awans, udało im się pokonać oponentów. 

8 września, 17.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Wszystkie cztery zespoły z grupy A prezentują światowy poziom, a do tego Polska będzie miała wsparcie wspaniałej publiczności. Dziś kibice zgotowali nam cudowną atmosferę, więc wyobrażam sobie, jak to wygląda, gdy dopingują drużynę narodową.”

Micah Christenson, rozgrywający drużyny USA

8 września, 15.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Pierwsza faza grupowa za nami, a już w środę, 10 września rozpocznie się druga seria spotkań. Polacy zagrają z USA (10.09), później z Włochami (11.09), Iranem (13.09) i Francją (14.09).

8 września, 14.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Wiadomo, że Polska jest bardzo doświadczona w organizowaniu siatkarskich imprez, więc nie dziwi mnie wysoki poziom całej otoczki tego mundialu. Jeśli chodzi o Katowice, na pewno bardzo pomogli kibice z Finlandii, których pojawiło się tutaj kilka tysięcy i pomogli stworzyć kapitalną atmosferę podczas meczów. A co do nas, nie narzekamy, mamy bardzo dobre warunki w hotelu, jesteśmy informowani o wszystkim, co nas tutaj dotyczy. Sama przyjemność (śmiech). Zostajemy w Katowicach, czekają nas kolejne, trudniejsze mecze, ale wciąż chcemy medalu”

Marcus Bohme, środkowy reprezentacji Niemiec

8 września, 12.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Zagraliśmy dobre spotkanie, z mocnym przeciwnikiem. Udało nam się wejść w mecz z głową, więc tak naprawdę Argentyńczycy w pewnym momencie nie mieli już szans. Wykorzystaliśmy wszystkie ich słabe punkty. Należą nam się wielkie brawa za ten pojedynek”

Fabian Drzyzga, rozgrywający 

7 września, 18.25, redakcja sportowoizdrowo.pl

Wygraliśmy z Argentyną w pięknym stylu , 3-0!

7 września, 18.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Co za emocje! Nasi siatkarze grają właśnie z Argentyną i wygrywają (2-0). Do przodu!

7 września, 16.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

Francja-Belgia (3-2). Po długim meczu z Belgią Francuzi wygrywają grupę D, natomiast Belgowie, pomimo zdobytego punktu, tracą szansę na awans. 

7 września, 12.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Jose Rivera, zawodnik Portoryko-

Polscy kibice podnieśli na duchu wspaniałym dopingiem

„Z Włochami byli wspaniali. To dzięki nim wygraliśmy. Ich doping i śpiewana przez nich ta piosenka „Puerto Rico” poniosły nas do wygranej. Dlatego po meczu musieliśmy im gorąco podziękować i każdemu uścisnąć rękę.”

6 września, 23.10, redakcja sportowoizdrowo.pl

A miało być „gładko.” Polacy co prawda wygrali z Kamerunem (3-1), ale bardzo się przy tym namęczyli. Widocznie Kameruńczyków przekonała obietnica trenera, który za wygrany  z biało-czerwonymi set obiecał piwo… :) 

6 września, 22.40, redakcja sportowoizdrowo.pl 

Sensacyjne zwycięstwo w Krakow Arena. Portoryko pokonało Włochów (3-1)!

6 września, 16.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Francja pokonała USA (3-1)! Znakomitą formę pokazał Antonin Rouzier, który po 3 setach miał na swoim koncie aż 21 punktowych ataków

6 września, 12.10, redakcja sportowoizdrowo.pl

Mini mistrzostwa świata dla młodzieży przed gdańską Ergo Areną

6 września, 12.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Samochód z oficjalnego transportu mistrzostw świata

5 września, 23.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Rosja-Meksyk 3-1. Pomimo wygranego przez Meksykanów seta, jest to ich trzecia porażka na MŚ.

5 września, 22.45, redakcja sportowoizdrowo.pl

Brazylia-Finlandia 3-0. Finowie, pomimo miażdżącej przewagi  na widowni Spodka, nie dali rady Brazylijczykom. Chyba nigdy wcześniej żaden hymn – poza polskim – nie był w katowickiej hali śpiewany tak głośno i przez taką liczbę ludzi. 

5 września, 17.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Jutro naszą reprezentację czeka mecz z Kamerunem.

„W tym kraju jest tylko jedna hala, na której kadra grywa sporadycznie. Zwykle trenują pod gołym niebem, na ubitej ziemi albo betonie. Dla nich mecz z Polską, który w hali oglądać będzie prawie siedem tysięcy ludzi, jest wydarzeniem ich życia ” mówi dziennikarz sport.pl, Łukasz Jachimiak.

5 września, 15.40, redakcja sportowoizdrowo.pl

Kuba pokonała w Katowicach Koreę Południową 3:1, była to pierwsza wygrana wicemistrzów świata.. 

5 września, 15.20, redakcja sportowoizdrowo.pl

Trener Kamerunu, Niemiec Peter Nonnenbroich powiedział w wywiadzie dla PAP, iż obiecał swoim siatkarzom, że jeśli w sobotę we wrocławskiej Hali Stulecia wygrają jednego seta z Polakami w mistrzostwach świata, postawi im piwo. 

4 września, 22.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

Kolejne zwycięstwo Polaków! Biało-czerwoni pokonali Wenezuelę 3-0 i na ich konto wpadły kolejne 3 punkty! Szkoleniowiec Polaków Stephane Antiga dał tym razem szansę rezerwowym zawodnikom, którzy w pięknym stylu wygrali z Wenezuelczykami. 

4 września, 20.45, redakcja sportowoizdrowo.pl

Francja pokonała Iran 3-1. 

„Po porażce z Włochami spędziłem dwa dni, by odbudować zespół psychicznie. By na Mistrzostwach Świata wygrywać, trzeba grać na 100 procent przy każdej piłce i w każdym secie .(…) Iran jest silniejszy od nas, ale wiedzieliśmy, że jeśli dadzą nam choć jedną szansę, to trzeba ją wykorzystać. Cieszę się, że tak się stało.” Laurent Tillie, selekcjoner Francji

4 września, 18.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Pozwólcie irańskim kobietom wchodzić na ich stadiony”. Z takim napisem na koszulce manifestowała na meczach swoich rodaków pochodząca z Iranu Darya Safai. „Dziwne, nie? W innych krajach możliwość oglądania meczów to podstawowe prawo człowieka, ale nie w Iranie. I właśnie o tym chcemy powiedzieć światu”

4 września, 15.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Siatkówka jako niszowy sport? Nie w Polsce. Tutaj to jest sport narodowy. A polskie mistrzostwa świata to olśniewająca scena dla siatkówki”  Niemiecka agencja DPA

4 września, 12.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

Dodatkowe profity dla kibiców posiadających bilety na mecze w łodzkiej Atlas Arenie. 

„Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla każdego kibica, który będzie posiadał bilet na dowolny mecz w Atlas Arenie. Od 10 do 20 września, czyli na cały czas trwania mistrzostw, kibice tacy będą mieli zapewnione bezpłatne wejścia do zoo, palmiarni, ogrodu botanicznego oraz wszystkich łódzkich galerii i muzeów. Atrakcje przygotowali też restauratorzy i sklepy w Manufakturze oraz na ul. Piotrkowskiej. zczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.sportowalodz.pl. Tam każdy znajdzie informacje oraz odpowiedzi na wszystkie pytania . Jesteśmy gotowi w 100 proc. na przyjęcie gości i na to, by każdy kibic znalazł dla siebie atrakcyjną ofertę pozasportową.”

Luiza Staszczak-Gąsiorek, dyrektor departamentu sportu oraz pełnomocnik prezydent Łodzi ds. mistrzostw

3 września, 19.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Finlandczycy znowu pokazali formę. W meczu z Koreą Płd. pokonali rywali 3-2

3 września, 16:00, redakcja sportowoizdrowo.pl

W kolejnym meczu w grupie B Niemcy pewnie pokonują Kubę 3-0

3 września, 12:30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Trener Polaków Stephane Antiga  po wczorajszym spotkaniu z Australią: „Jestem bardzo zadowolony. Graliśmy inteligentnie w kontrataku (…) 3 punkty są ważne, ale najważniejsze to wygrywać i grać dobrze”

3 września, 8.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Wczorajsze spotkanie Francja-Włochy (2-3) zmieniło sytuację w grupie D. Początkowo to Włosi przegrywali spotkanie 0-2, jednak podnieśli się po wprowadzeniu przez trenera Italii Mauro Berruto drugiego rozgrywającego, Michała Baranowicza, który pomógł kolegom odrobić straty i tym samym odnieść pierwsze zwyciestwo w turnieju.

2 września, 22.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

W dzisiejszym spotkaniu Polska-Australia zdecydowanie brylował Mateusz Mika, przyjmujący biał0-czerwonych. Oto, co powiedział po meczu: „Od samego początku udało nam się kontrolować to spotkanie. Dzięki temu mogliśmy bardziej zaryzykować na zagrywce, co przynosiło z kolei efekt na tablicy wyników.(…)  Cieszymy się bardzo z tych dwóch zwycięstw, ale nie wybiegamy daleko w przyszłość. Koncentrujemy się na najbliższym meczu i cierpliwie czekamy na mecze o najwyższe cele”

2 września, 22.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

POLSKA! Piękne spotkanie Polska-Australia z równie piękną wygraną 3-0. Nasza drużyna pokonała Australijczyków w obecności ponad 11,000 kibiców w dzisiejszym meczu w Krakowie. Oby tak dalej!

2 września, 19.15, redakcja sportowoizdrowo.

Pierwsze zwycięstwo Serbów na MŚ.  Zaskakujące, ale pewne zwycięstwo drużyny Serbii w meczu z Argentyną (3-1) daje Serbom pierwsze punkty na tegorocznych mistrzostwach.

2 września, 19.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Ignaczak i Wrona nie zagrają w meczowej „dwunastce” dzisiejszego spotkania z Australią. Jak pisze Krzysztof Ignaczak na swoim blogu iglaszyte.pl: „Po treningach widać, że wyjdziemy składem takim samym jak zagraliśmy z Serbią, ale mogę się mylić :) Może trener da szansę zagrać rezerwowym, żeby oszczędzać szóstkowych graczy. Pewnie taki manewr zastosuje, jak wszystko będzie układać się po naszej myśli, czego sobie i Wam życzę”

2 września, 18.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Kontrowersje wokół spotkania Iran-USA (3-2). Pomimo wielkich starań Amerykanów, którzy w początkowych setach przegrywali 2-0 a zdołali doprowadzić do tie-breaka, to Irańczycy wygrali mecz. Pomogli im w tym sędziowie. W 5 secie przy wyniku 16:15 Amerykanie poprosili o wideoweryfikację po ataku w aut, który, jak się okazuje, był po bloku, jednak mimo protestów i sugestii, sędziowie uznali inaczej. „Spotkanie zakończyło się kontrowersyjnie. Mogliśmy wygrać, jeśli system powtórek byłby lepszy.” mówił po spotkaniu David Lee, kapitan Amerykanów.

2 września, 13.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

Według informacji podanej przez „Gazetę Wrocławską”, naszych siatkarzy okradziono dziś we Wrocławiu. Łupem złodziei padły.. tablice rejestracyjne autobusu przewożącego Polaków. Mariusz Szyszko, rzecznik biało-czerwonych powiedział, że sprawa została zgłoszona na policję, a pojazd otrzymał już nowe tablice, tym razem umieszczone za szybą- tak na wszelki wypadek :)

1 września, 23.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Ups, kolejne przeciwności losu na siatkarskich MŚ. Podczas wieczornego meczu Chiny-Egipt (3-1) w Ergo Arenie zgasły wszystkie światła. Na szczęście organizatorzy uporali się z problemem i po ok. 15 minutach siatkarze mogli wrócić do gry. Na Twitterze pojawiły się już żartobliwe komentarze, m.in. ten odnoszący się do wspomnianego już przez nas Konstantinowa (trener Bułgarów przyp.red.), który został typowany na sprawcę zdarzenia jakoby pokazywał dalszy ciąg protestu w wersji „hard”. ;-)

1 września, 19.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Mocny powrót Finlandii do siatkarskiego mundialu! Po 32 latach nieobecności na mistrzostwach drużyna Finlandii wywalczyła zwycięstwo w spotkaniu z Kubą (3-2). 

1 września, 15:00, redakcja sportowoizdrowo.pl

Wydaje się, że kontrowersyjna decyzja Polsatu ws.transmisji siatkarskich Mistrzostw Świata odbija się coraz szerszym echem. Trener Bułgarii Plamen Konstantinow  odmówił udzielenia wywiadu dziennikarzowi Polsatu na znak prostestu przeciw kodowaniu transmisji. Co więcej, poproszony o nagranie zaproszenia na mecze, szkoleniowiec Bułgarów miał zgodzić się pod warunkiem, że dostanie za to zapłatę: „Skoro bierzecie pieniądze od ludzi za możliwość oglądania meczów, to ja nie będę reklamował was za darmo” stwierdził. 

1 września, 12.15, redakcja sportowoizdrowo.pl

„Będzie bardzo ciężko. Nawet Belgia urosła do miana pretendenta i będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. Każdy zespół w naszej grupie gra dobrze i posiada swoje atuty. Bez wątpienia, nasza grupa jest grupą śmierci. Wszyscy walczą z całych sił i zawsze dążą do wygranej.”

Earvin N’gapeth, przyjmujący drużyny Francji

31 sierpnia, 20.00, redakcja sportowoizdrowo.pl

W drugim meczu grupy A, mimo początkowych problemów, Argentyna pokonała Wenezuelę 3:0. Julio Velasco, trener Argentyńczyków i jeden z najlepszych szkoleniowców na świecie tak ocenia szanse naszych siatkarzy w tegorocznych mistrzostwach:

„(…) Wygrali bardzo ważny mecz z Serbią, i to bardzo pewnie. Po tym, co zobaczyłem, uważam, że są również w gronie faworytów. Dla Polaków kluczem do zwycięstwa była zagrywka, z którą Serbowie nie potrafili sobie poradzić. My we wtorek powinniśmy pójść tym samym torem, ale nie wiem, czy nam się uda. Serbowie to charakterny zespół, który z pewnością zagra lepiej niż z Polską.”

31 sierpnia, 15.30, redakcja sportowoizdrowo.pl

” Byłem na kilku meczach piłkarskich na Stadionie Narodowym i tak głośno, tak równo i tak fajnie tam jeszcze nigdy nie było.(…) Rzadko się zdarza, że na 2,5 godziny przed pierwszym gwizdkiem nie ma wolnego miejsca. Przy ceremonii otwarcia uparliśmy się, by kibice byli taką interaktywną częścią tej ceremonii. By ich też pokazać całemu światu, bo doszliśmy do wniosku, że to nasze święto, a kim jak kim, ale kibicami siatkarskimi to się możemy chwalić na całym świecie. I to, że oni mogli pośpiewać chwilę, pobawić się, to tę ceremonię – moim zdaniem – jeszcze ubarwiło.”

Marek Magiera, dziennikarz Polsatu Sport, prowadzący  sobotni mecz otwarcia Siatkarskich Mistrzostw Świata

31 sierpnia, 8.30, redakcja sportowoizdrowo.pl
„Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego otwarcia Mistrzostw Świata. Zobaczyliśmy wszystko to, co w siatkówce najpiękniejsze. Mecz na Stadionie Narodowym to absolutnie niesamowite doświadczenie.  Zgromadzić tylu fanów wokoło boiska do siatkówki to absolutnie niewyobrażalne przeżycie. To idealne miejsce do rozgrywania takich meczów. Jestem zachwycony”.
Richard Baker, dyrektor departamentu prasowego FIVB

30 sierpnia, 23.10, redakcja sportowoizdrowo.pl
63 tys. kibiców na trybunach to nowy rekord Stadionu Narodowego! Tylu fanów siatkówki obejrzało triumf reprezentacji Polski w meczu otwarcia mistrzostw świata. Biało-czerwoni pokonali reprezentację Serbii 3:0. Tak wysoka frekwencja to jednocześnie absolutny rekord w historii światowej siatkówki. Wśród fanów pojawił się też milionowy gość Stadionu Narodowego w tym roku.

30 sierpnia, 21.15, Kamil Gapiński, Warszawa

Polacy rozbijają Serbię.

30 sierpnia, 18.00, Łukasz Olkowicz, Warszawa

Ostatnie chwile przed rozpoczęciem ceremonii otwarcia mistrzostw świata siatkarzy.

30 sierpnia, 16.30, Łukasz Olkowicz, Warszawa

Kibice gromadzą się na Stadionie Narodowym.

30 sierpnia, 13.00, Daniel Olkowicz, Gdańsk

Trening reprezentacji Rosji w Ergo Arenie w Gdańsku.

30 sierpnia, 8.15, redakcja sportowoizdrowo.pl
Z wpisu Krzysztofa Ignaczaka wynika, że w wyjściowym składzie Polaków przeciwko Serbii wyjdą Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Mateusz Mika, Michał Winiarski i Paweł Zatorski.

30 sierpnia, 7.30
Wydarzenie, które ma przejść do historii rozegra się dzisiaj na Stadionie Narodowym w Warszawie. O godzinie 18.30 rozpocznie się ceremonia otwarcia siatkarskich mistrzostw świata. O 20.15 na specjalnie ułożonym boisku pierwszą akcję rozegrają siatkarze Polski i Serbii. Chwilę wcześniej 62 tysiące kibiców odśpiewa polski hymn.
Przegląd Sportowy

30 sierpnia, 7.00, redakcja sportowoizdrowo.pl
Zapraszamy na relację na żywo z mistrzostw świata siatkarzy. To pierwsza tej rangi impreza siatkarska w Polsce, więc będziemy ją dokładnie śledzić.

 

Kategorie: Kibicujemy najlepszym Siatkówka

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie