Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej

(02.06.2014)

Setki Wielkich Meczów Przyjaciół Piłki Nożnej zostaną rozgrane na boiskach, stadionach, orlikach i w halach na terenie całego kraju w drugą rocznicę rozpoczęcia UEFA EURO 2012. Grać w nich będą profesjonalni zawodnicy i trenerzy, ale też kibice i wszyscy entuzjaści piłki niezależnie od wieku czy płci.

Każdy może włączyć się w to piłkarskie święto i zorganizować mecz w swojej miejscowości. Spotkania odbędą się, 8 czerwca br., w ramach ogólnopolskiej inicjatywy sportowej – II Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej. W tym roku Wielkim Meczom towarzyszy ogólnopolska akcja społeczna „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”, która ma na celu zachęcać kobiety do wykonywania badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworu piersi. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Piłka jest Piękna, a współorganizatorem akcji społecznej Federacja Stowarzyszeń Amazonki.

800px-Children_playing_Gaelic_football_Ajax_Ontario

- Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Piłki Nożnej ze wszystkich województw do włączenia się w to sportowe święto i zorganizowania swojego Wielkiego Meczu, byśmy wspólnie zagrali dla zdrowia kobiet. Będzie to również okazja, by w atmosferze radości i przyjaźni po raz kolejny przywołać pozytywne emocje, jakie towarzyszyły nam w trakcie UEFA EURO 2012. W zeszłym roku podczas I edycji Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej w 190 miejscowościach zorganizowanych zostało ponad 360 meczów w biało-czerwonej oprawie, w których wzięło udział 730 drużyn. Bawiliśmy się wszyscy, bez względu na wiek czy płeć. Liczymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Naszym celem jest, by 8 czerwca odbyło się łącznie ponad 1000 spotkań ¬w różnych zakątkach kraju – mówi Krzysztof Bąk, prezes Fundacji Piłka jest Piękna.

By zorganizować Wielki Mecz Przyjaciół Piłki Nożnej w swojej dzielnicy lub miejscowości należy zarejestrować go za pomocą aplikacji dostępnej na www.dppn.pl: wypełnić formularz informacyjny, podać drużyny i miejsce, gdzie zostanie ono rozegrane. Na stronie www dostępne są również wszelkie potrzebne materiały dla organizatorów Wielkiego Meczu.

Ideę Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej w całej Polsce wspierają liczne organizacje i osobistości ze świata sportu i kultury. Na liście tych, którzy podpisali kartę poparcia dla organizacji tego wydarzenia znaleźli się premier Donald Tusk, minister sportu Andrzej Biernat, Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Przemysław Tytoń, Damien Perquis, Dorota Zawadzka, Dariusz Dziekanowski i wiele innych znanych osób. Patronat nad tegoroczną edycją objął Związek Miast Polskich.

Oprócz popularyzacji sportu, Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej co roku wspiera ważne społeczne inicjatywy związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem, edukacją i kulturą fizyczną. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowana jest razem z akcją społeczną „Razem Wygrywamy z Rakiem Piersi”. W całej Polsce ponad 25 tys. Amazonek pierwszym gwizdkiem rozpocznie Wielkie Mecze. Ponadto, wspólnie z Przyjaciółmi Piłki Nożnej będą wręczać kobietom zaproszonym na spotkania piłkarskie „Różowe Kartki”. Ma to być inspiracja do zachowań prozdrowotnych zmniejszających ryzyko zachorowania na raka piersi, a jednocześnie zaproszenie dla wszystkich pań do wykonywania badań umożliwiających wczesne wykrywanie tej choroby jeszcze przed zakończeniem Piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii.

- Według danych Centrum Onkologii z 2011 roku średnio co 90 minut jedna kobieta w Polsce umiera z powodu raka sutka. Liczymy, że poprzez zaangażowanie mężczyzn w profilaktykę i wykrycie tej choroby w ramach Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej namówimy kobiety do wykonywania badań i tym sposobem uda nam się wygrać życie wielu z nich – dodaje Krzysztof Bąk.

***

Fundacja Piłka jest Piękna to niezależna pozarządowa organizacja non-profit, transparentnie realizująca cele statutowe, jednocząc Przyjaciół Piłki Nożnej. Cele statutowe fundacji: • Wspieranie profesjonalizacji biznesowej i rozwoju piłki nożnej • Promocja piękna, historii i tradycji piłki nożnej • Propagowanie odpowiedzialności społecznej środowisk piłki i biznesu

Fundacja Piłka jest Piękna rozwija i upowszechnia dobre idee i działania związane z piłką nożną wspólnie ze wszystkimi, dla których ta dyscyplina jest źródłem pozytywnych emocji. Pragniemy wspólnie krzewić i upowszechniać wiedzę o piłce nożnej, wspierając środowisko piłkarskie w dążeniu do nieustannego rozwoju. Swoimi działaniami chcemy inspirować do aktywności społeczności lokalne oraz te środowiska, które współtworzą wizerunek i sukcesy polskiej piłki nożnej.

Kategorie: Piłka nożna Wydarzenia, zaproszenia

Tagi: ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie