Majówka na Narodowym

(29.04.2013)

Każdy, kto planuje pierwsze dni maja spędzić w Warszawie i szuka ciekawych atrakcji sportowych, znajdzie ich wiele na Stadionie Narodowym 2 maja. Odbędą się  zajęcia  z tai chi, fitnessu, treningi biegowe, jazda na rolkach, będzie też można zobaczyć testy bolidu. Dla gości dostępne będą również wycieczki i wystawa „Świat Wielkiego Futbolu”, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających.

Przy współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami  promenada, wokół stadionu, płyta i najbliższe otoczenie staną się doskonałym miejscem, by włączyć się w sportową aktywność. Można będzie wziąć udział w warsztatach, przyłączyć się do biegających albo założyć rolki i okrążyć stadion. Bramy stadionu pozostaną otwarte od świtu, od 5.00 do 21.00. Znajdą się atrakcje sportowe, rowerowe i edukacyjne dla dzieci.

Bardzo aktywna Majówka na promenadzie Narodowego

Od 11.30 do 14:00 goście będą mogli wziąć udział w zajęciach tai chi. Starochińskie ćwiczenia to ciekawa propozycja dla tych wszystkich, którzy chcę poprawić swoje samopoczucie i poczuć pozytywną energię. Zajęcia organizowane są przez Stowarzyszenie >Taoistyczne Tai Chi<.

Od 12.30 do 17.30 odbędą się warsztaty Fit Expression. Chętni będą mogli wziąć udział w treningu Zumby, zawierającym elementy aerobiku i tańców latynoamerykańskich. Od 13:00 zaczną się zajęcia Made In Brazil, mające na celu wzmocnienie mięśni. Natomiast na godzinę 14:00 zaplanowany jest Nike Tranning Club czyli ogólnorozwojowy trening, dzięki któremu będzie można poprawić kondycję oraz wyrzeźbić ciało.

Dodatkowo dla wszystkich miłośników biegania zaplanowana jest prawdziwa gratka. Od 12.30 do 13:30 odbędzie się trening biegowy, który poprowadzi Yared Shegumo, drugi zawodnik na mecie Maratonu Warszawskiego w 2012 r. oraz mistrz Polski w maratonie 2012.

Majówka na kółkach

Od godziny 9:00 do 15:00 Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów będzie testowało bolid „Kropelka”. Goście będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się jak wygląda tego typu pojazd,  który ekipa przygotowuje do Shell Eco Marathon i dowiedzieć się, jak on funkcjonuje.
O godzinie 11:00 na płycie boiska będzie można obejrzeć lub wziąć udział w  meczach pokazowych Bike Polo. Dla wszystkich chętnych, którzy interesują się tą dziedzina sportu albo chcieliby spróbować gry w polo na rowerze, Stowarzyszenie Polish Bike Polo organizuje warsztaty.

Od 13:00 Stowarzyszenie Zdrowy Rower wraz z przyjaciółmi, zaprezentuje rowerowym pasjonatom, rowery z pełnym ekwipunkiem wyprawowym oraz opowie o swoich podróżach rowerowych po Europie m.in. Paryżu, Wilnie, Lwowie, Atenach, Odessie, Bornholmie.

Przez cały dzień będzie również dostępna promenada wokół Stadionu Narodowego. Wystarczy wziąć ze sobą rolki i aktywnie spędzić czas z całą rodziną.

Majówka na Narodowym specjalnie dla dzieci

Od godziny 13:00 do 15:00 odbędzie się  malowanie twarzy w ptasie motywy. Dzieci będą mogły posłuchać eksperta, który opowiada o ptakach i ich zwyczajach. To atrakcje Stowarzyszenia „Ptaki Polskie”. Dla gości dostępne będzie stoisko z ulotkami oraz ciekawymi gadżetami nawiązującymi do ptaków.

Zwiedzaj Narodowy podczas Majówki

Dla tych, którzy chętniej od atrakcji sportowych wybraliby inne  formy spędzania czasu, Stadion Narodowy udostępni wycieczki po obiekcie oraz wystawę „Świat Wielkiego Futbolu”.

Od 11:00 do 18:00 goście będą mogli bezpłatnie skorzystać z Punktu Widokowego. To niepowtarzalna okazja, żeby nie tylko z wyjątkowej perspektywy obejrzeć obiekt, ale też zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Od 10:00 do 18:00 będzie można wziąć udział w wycieczkach po obiekcie, które już teraz dziennie ogląda, aż 2 000 gości. Oferta obejmuje pięć różnych tras tematycznych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego, prezentujących wiele miejsc, dostępnych dotychczas tylko dla wybranych. Natomiast wystawa „Świat Wielkiego Futbolu” to ekspozycja ponad 1000 cennych przedmiotów – unikatowych koszulek, piłek, butów, historycznych proporców, pucharów, archiwalnych zdjęć i plakatów – dokumentujących historię piłki nożnej.

Szczegółowe informacje na temat oferty wycieczek i ceny biletów można znaleźć na http://www.stadionnarodowy.org.pl.

Aktywności będą miały miejsce na promenadzie Stadionu Narodowego oraz na płycie boiska. Wejście na płytę wymaga posiadania specjalnej opaski, którą będzie można odebrać w Recepcji Głównej.

Kategorie: Wydarzenia, zaproszenia

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie