Lista niezbędników na plażę

(01.07.2012)

Jeżeli planujesz całodniowy pobyt na plaży, ważne jest przygotowanie, by zapewnić zarówno wygodę jak i zadowolenie całej rodzinie. Istnieje wiele rzeczy niezbędnych do spędzenia takiego dnia, dlatego właśnie powinieneś się upewnić, że każda z nich została uwzględniona. Oczywiście rzeczy te będą różnić się w zależności od rodziny, generalnie jednak te poniższe produkty powinny zawsze być uwzględnione przez rodziny z dziećmi.

Po pierwsze przemyśl, ile czasu zamierzacie spędzić na plaży i jakie posiłki czy napoje będą w tym czasie potrzebne. Odwodnienie jest bowiem poważnym problemem, powinniście więc za wszelką cenę go unikać. Upewnij się, że zabrałeś odpowiednią ilość wody lub innych napojów, które będą zdrowe dla całej rodziny. Powinieneś również uwzględnić różnorodne przekąski jak i posiłki, które będą niezbędne, oczywiście pod warunkiem, że jesteś w stanie przetrzymać je w chłodnym miejscu. Z pewnością będziesz mógł kupić takie przekąski czy wodę na plaży, jest to jednak dość kosztowne, warto więc mieć je wcześniej przygotowane ze sobą.

Jeśli zamierzasz cały dzień spędzić na słońcu bardzo ważne jest, by ochronić się także przed jego szkodliwym działaniem. Istnieje na to wiele sposobów, włączając odzież ochronną czy filtry przeciwsłoneczne. Koszulki do pływania dla mężczyzn zawierają niekiedy pewną ochronę przed promieniami UV, taki sam rodzaj koszulek może być używany przez dzieci, jeżeli chroni również przed wysypką. Wybierz taki filtr przeciwsłoneczny, którego będziesz bezpiecznie używał i, który będzie jak najbardziej naturalny, nie chcesz przecież nakładać zbyt wielu niebezpiecznych substancji chemicznych bezpośrednio na skórę członków swojej rodziny.

Jeżeli chodzi o sprzęt, który należy zabrać na plażę, jest to coś, co będzie różniło się w jednej rodzinie czy innej. Czasem wystarczy po prostu zabrać kilka krzesełek plażowych i parasol, innym razem trzeba będzie spakować tych rzeczy o wiele więcej. Upewnij się, że masz możliwość zakupienia lekkiego i łatwego do zapakowania sprzętu. Ułatwi ci to dostanie się, jak i powrót z plaży. Jeśli jesteś już w posiadaniu wszystkich rzeczy, zaangażuj swoją rodzinę do dostarczenia odpowiedniego ekwipunku do miejsca plażowania.

I na koniec. Pamiętaj, że pływanie i alkohol się ze sobą nie łączą. Jeśli zamierzasz być w wodzie, unikaj picia alkoholu, ponieważ może on znacząco obniżyć twoją zdolność podejmowania słusznych decyzji. Również wiele wypadków podczas pływania spowodowanych jest wcześniejszym spożyciem alkoholu. Jeśli cenisz sobie picie napojów wyskokowych rób to wieczorem, po bezpiecznym dotarciu do domu.

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi: , , , ,

1 osoba skomentowała


malwa888:

na plazy to najwazniejsza woda i przekaski, bo pic i jesc to sie zechce zawsze :D ja zawsze zabieram przynajmniej litr cisowianki i paczke maestro :)

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie