Liga halowa w Stoczku Łukowskim

(04.11.2012)

W Stoczku Łukowskim rozpoczęła się dziewiąta edycja Stoczkowskiej Halowej Ligi Piłkarskich Piątek o Puchar Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski. Tym razem rywalizuje 13 drużyn, w których gra około 150 zawodników. Sportowo i Zdrowo jest jednym z partnerów rozgrywek.

W każdy piątek i sobotę – do 15 grudnia – odbywać się będą mecze w systemie każdy z każdym. W międzyczasie w jeden z weekendów odbędzie się Puchar Ligi. – Będziemy więc mieli de facto dwie zwycięskie drużyny, jedną w lidze i jedną w pucharze – mówi prezes Dwernickiego Stoczek Łukowski Łukasz Szczepańczyk, który jest jednym z organizatorów rozgrywek.

Zdrowa sportowa rywalizacja

- Co piątek i sobotę trybuny hali Zespołu Szkół szczelnie się wypełniają – dodaje Łukasz Szczepańczyk. – Kibice podziwiają znajomych, którzy rywalizują w duchu fair play. Cieszę się, że przez dziewięć lat udało nam się utrzymać taką imprezę w regionie. W tym roku mamy nawet wśród uczestników drużynę spod Garwolina. Staramy się zapewnić wysoki poziom organizacyjny, dobre sędziowanie, atrakcyjne nagrody, fajną zabawę, a przede wszystkim zdrową sportową rywalizację co weekend przez prawie dwa miesiące.

Halówka

Wśród uczestniczących drużyn są zespoły bardzo młode, jak i starsze, złożone z piłkarskich weteranów. – Staramy się, żeby halówka była amatorska, dla zwykłych mieszkańców – podkreśla Łukasz Szczepańczyk. – Regulamin nie pozwala na grę drużynom złożonym wyłącznie z zawodników zarejestrowanych do gry w związkach piłki nożnej. W jednej chwili może przebywać na boisku tylko trzech takich piłkarzy.

Nie wynik jest najważniejszy

- Dla wielu starszych zawodników halówka jest jedną z nielicznych szans pogrania w piłkę. Dla nich pewnie wynik nie jest nawjażniejszy, dla nich liczy się, że mogą zagrać, spotkać się, powspominać dobre czasy, kiedy grali razem na dużych boiskach.

Rozgrywki będą toczyć się w każdy piątek i sobotę do 15 grudnia.

Kategorie: Nasze imprezy Piłka nożna Ruszaj się z nami!

Tagi: , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie