Lepsze samopoczucie w SPA

(17.07.2013)

Zawrotne tempo życia, wszechogarniające obowiązki i towarzyszący nam stres mają niekorzystny wpływ na nasz organizm, który może spłatać nam niemiłą niespodziankę. Aby temu zapobiec lub ukoić skołatane nerwy, warto wybrać się do SPA.

Określenie SPA pochodzi od łacińskiej sentencji Sanitas per aquam i oznacza zdrowie dzięki wodzie. Woda jest tym dla ciała, czym marzenia dla duszy, czyli innymi słowy spokój ciała i ducha. Spa to także miasto w Belgii, które już w XIV wieku zasłynęło ze swoich leczniczych źródeł.

Dzisiaj SPA utraciło swoje pierwotne znaczenie. Obecnie to już coś więcej. Zabiegi dbają nie tylko o kondycję ciała, ale i umysłu, a wykorzystuje się do tego celu tylko i wyłącznie składniki naturalne.
Dzisiaj także ośrodki SPA oferują zabiegi służące dobremu samopoczuciu i urodzie. Tu możemy wyróżnić:
- zabiegi lecznicze (fizykoterapia)
- zabiegi relaksujace i antydepresyjne;
- zabiegi służące pielegnacji zdrowia;
- zabiegi służące pielegnacji urody;
- zabiegi poprawiające kondycję.

Co zyskujemy?

Jak dowodzą liczne badania naukowe, terapia wodna nie tylko wzmacnia odporność organizmu, ale także zapewnia relaks i wyciszenie. Zabiegi pielęgnacyjne zapewniają nie tylko właściwą kondycję całego ciała, ale także relaks, spokój, równowagę.

Wraz z rozwojem zabiegów SPA powstał również segment towarzyszących im kosmetyków, które obejmują pełen asortyment wyrobów przeznaczonych do pielęgnacji zarówno włosów, twarzy, jak i całego ciała. Mają one działanie rewitalizacyjne, odświeżające, stymulujące, ujędrniające, czy wyszczuplające.

Nawilżona skóra to piękna, miękka, gładka i elastyczna skóra. Zabiegi i kosmetyki SPA pomogą nam utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Zabiegi SPA to także dobre lekarstwo na stres, a lekarstwo na stres to także lepszy sen w nocy i więcej energii w dzień. Zabiegi odprężą nasze mięśnie, przyspieszą procesy lecznicze organizmu i mogą stymulować wydzielanie endorfin – naturalnych środków przeciwbólowych organizmu. Przyspieszą także proces usuwania toksyn.

Jak widać SPA pozwoli nam nie tylko się odprężyć, ale uczyni nas zdrowszymi, weselszymi i doda nam energii. Tylko… trzeba znaleźć trochę wolnego czasu.

Kategorie: Zdrowe życie

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie